Míra závažnosti:  
  (10/100)

Odstranit virus Mylucky123.com (Návod k odstranení) - aktualizováno Led 2021

od Lucia Danes - - | Druh: Únosce prohlížeče

Mylucky123.com se zaměřuje na prohlížeče Mozilla a Chrome:

„Únosci“ prohlížeče jako je Mylucky123.com nejsou vybíraví. Jedná se o slabé infekce, takže obvykle, mohou infikovat libovolný počítač, který má nainstalovaný prohlížeč Google Chrome nebo Mozilla Firefox. Mění jejich výchzí vyhledávač a domovskou stránku na http://mylucky123.com/. Naštěstí, to znamená, že prohlížeče Edge, Internet Explorer a Safari jsou relativně bezpečné alternativy, které můžete použít, pokud jste byly nakaženi tímto virem. Přesto bychom neměli zapomínat, že tyto potenciálně nežádoucí programy (PUP) jsou prakticky nepředvídatelné, takže existuje šance, že Mylucky123 jednoho den bude napadat prohlížeče, které jsou v současné době bezpečné. Proto byste měli mít vždy nainstalovaný spolehlivý antivirový nástroj, jako je například program ReimageIntego (nebo SpyHunter 5Combo Cleaner, pokud jste uživateli Mac OS X).

An image of the Mylucky123.com browser hijacker virus

V počáteční fází „únosu“ Mylucky123.com, nemusíte mít ani podezření, že je s touto stránkou něco špatně, ​​mimo to, že se nečekaně objevila na vašem internetovém prohlížeči. Tyto webové stránky kopírují styl známého vyhledávače Google a nabízí stejné funkce jako každý druhý poskytovatel vyhledávání. Nicmíně vzhledem k tomu, že odborníci trvají na odstranění Mylucky123.com, musí být s tímto programem něco v nepořádku. Vše se vyjasní, jakmile začnete, nebo lépe řečeno, pokusíte pomocí této webové stránky něco vyhledat. Za prvé, Mylucky123 je založen na vlastním vyhledávání Google, což znamená, že výsledky vyhledávání, které poskytuje mohou být modifikovány, upravovány a upřednostňovány dle přání tvůrců stránek. Je zřejmé, že zaměření tohoto konkrétního vyhledávače je partnerská reklama. Vypadá to, že tvůrci programu mají větší zájem o zisk z reklamy, než poskytnout uživatelům slíbenou službu. Takže, vyhledávání relevantních informací na těchto stránkách může trvat neskutečně dlouhou dobu nebo se to vůbec nepodaří.
Za druhé, sponzorované odkazy a reklamy se mohou také začít objevovat na náhodně navštívených webových stránkách. Bohužel, takto reklamní programy jako malware Mylucky123.com vydělávají peníze. Dávejte pozor – tyto reklamy vás mohou zavést na náhodné webové stránky, snažit se vás přesvědčit ke stažení nepotřebného softwaru nebo slouží jako brány pro různé podvody technické podpory, aby se dostaly do vašeho počítače.

Nejhorší na tom je, že tento bezcenný vyhledávač se bude na vašem prohlížeči držet pomocí souborů (C:\ProgramData\Google Chrome.lnk.bat a C:\ProgramData\Mozilla Firefox.lnk.bat), které zanechá ve složce %AppData%. Tyto soubory způsobí, že budete znovu a znovu přesměrováni na stránky Mylucky123.com, kdykoliv spustíte prohlížeč. Dokonce i po odstranění rozšíření a obnovení nastavení prohlížeče, se může tento podezřelý vyhledávač stále vracet při každém pokusu vrátit ke svému oblíbenému vyhledávači Google, Bing nebo Yahoo. Přesto je možné malware Mylucky123.com z infikovaného zařízení odstranit. Jediné, co potřebujete, je spolehlivý antivirový nástroj.

Je možné se tomuto viru vyhnout?

Na rozdíl od trojských koní, červů a podobných nebezpečných infekcí, může „únosce“ prohlížeče vstoupit do počítače poměrně snadno. Mylucky123.com je také téměř legitimní, takže může být často přidán do spolehlivých freewarových balíčků a zařazen jako volitelný program. Nicméně, mame-li na paměti, že stále existují nedůvěřiví a opatrní uživatelé, kteří by si neznámý vyhledávač jen tak nenainstalovali, tvůrci programu jeho instalaci upravili, aby byla co nejvíce nenápadná. Skrývají volbu „Nastavit Mylucky123.com jako domovskou stránku“ v „pokročilém“ nastavení instalace. Potom jen čekají, že méně opatrní uživatelé vyberou „základní“ nebo „rychlou“ instalaci, kde tato volba zůstane skrytá. Takže, aby „únosce“ Mylucky 123 nezměnil vaši domovskou stránku, zvolte pokročilé nastavení a zrušte označení předem označeného políčka umožňující instalaci programu My Lucky 123.

Jaké jsou vaše možnosti pro odstranění Mylucky123:

Existuje několik strategií jak Mylucky123.com můžete odstranit. První a nejspolehlivější z nich je automatické odstranění. Nezapomeňte však, že je třeba mít profesionální antivirový nástroj k úspěšné eliminaci viru z počítače. Doporučujeme se podívát na některé z nástrojů, které jsou popsány níže. Jako alternativní způsob, jak odstranit Mylucky123.com z vašeho počítače, můžete vyzkoušet ruční odstranění, návod najdete pod článkem. Tento ilustrovaný průvodce by vám měl pomoci počítač opravit, aniž by docházelo k neočekávaným chybám. Dokonce i když se rozhodnete pro ruční metodu odstranění, doporučujeme nainstalovat antivirový nástroj, který vás ochrání před podobnými útoky škodlivého softwaru v budoucnu.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu ReimageIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru Mylucky123.com:

Odstranit Mylucky123.com ze Windows systémů

C:\ProgramData\Google Chrome.lnk.bat a C:\ProgramData\Mozilla Firefox.lnk.bat jsou hlavními soubory, které jsou odpovědné za opětovné nastavení Mylucky123.com jako výchozího vyhledávače a domovské stránky po pokusu o jejich změnu za oblíbené a renomované domény. Proto se ujistěte, že kromě ukončení spustitelného souboru Mylucky123.com ve správci úloh, také odstraníte tyto soubory z počítače a pak obnovíte nastavení prohlížeče.

 1. Klikněte na Start Control Panel Programs and Features (používáte-li prohlížeč Windows XP, klikněte na Add/Remove Programs). Klikněte na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (používáte-li prohlížeč 'Windows XP', klikněte na 'Add/Remove Programs').
 2. Používáte-li prohlížeč Windows 10 / Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví Quick Access Menu, zvolte Control Panel a Uninstall a Program. Používáte-li prohlížeč 'Windows 10 / Windows 8', klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví 'Quick Access Menu', zvolte 'Control Panel' a 'Uninstall a Program'.
 3. Odstranění hrozby Mylucky123.com a s ní spojených programů
  Zde vyhledejte položku Mylucky123.com či jakékoli další nedávno nainstalované podezřelé programy.
 4. Odinstalujte je a klikněte na OK pro uložení těchto změn. Klikněte pravým tlačítkem na každou z podezřelých položek a zvolte 'Uninstall'
 5. Odstraňte zástupce aplikace Mylucky123.com ze seznamu Windows
  Klikněte pravým tlačítkem myši na zástupce aplikace Mozilla Firefox a zvolte Properties. Klikněte pravým tlačítkem na ikonu prohlížeče a zvolte 'Properties'
 6. Přejděte na záložku Shortcut a vyhledejte pole Target. Odstraňte škodlivé URL adresy související s vaším virem. Přejděte na záložku 'Shortcut' a zde odstraňte 'http://isearch.babylon.com...' a další podezřelé URL adresy

Opakujte kroky uvedené výše pro zástupce všech prohlížečů, včetně Internet Explorer a Google Chrome. Ujistěte se, že zkontrolujete všechna umístění těchto zástupců, jako jsou např. Plocha, Menu Start a Hlavní panel.

Odstranit Mylucky123.com z Mozilla Firefox (FF)

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
 2. Zde vyberte Mylucky123.com a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Klikněte na tlačítko menu (v pravém horním rohu) a zvolte Options General.
 4. Zde odstraňte škodlivou URL adresu a zadejte stránku, jíž dáváte přednost, případně klikněte na Restore to default.
 5. Klikněte na OK pro uložení změn. V záložce 'General' smažte škodlivé URL adresy z oddílu 'Home Page', případně klikněte na tlačítko 'Restore to Default'. Poté klikněte na 'OK' pro uložení změn
 6. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
  Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
 7. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby Mylucky123.com. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'
WindowsFirefoxGoogle Chrome

Odstranit Mylucky123.com z Google Chrome

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte Mylucky123.com a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Jestliže virus změnil vaši domovskou stránku a výchozí vyhledávač, změňte jejich nastavení zpět do původního stavu.
  Klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 4. Zde vyhledejte Open a specific page or set of pages pod možností On startup a poté klikněte na Set pages. Po rozkliknutí menu a následném kliknutí na 'Settings' zvolte 'Set pages'
 5. Nyní by se vám mělo zobrazit další okno. V něm odstraňte škodlivé vyhledávací stránky a zadejte tu, kterou chcete využívat jako svou domovskou stránku. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 6. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 7. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 8. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 9. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 10. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby Mylucky123.com. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Lucia Danes
Lucia Danes - Zabývající se viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Lucia Danes
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-mylucky123-com-virus.html
Návody na odstranění v dalších jazycích

Váš názor na Mylucky123.com virus