Odstranit MPC Cleaner (Návod k odstranení) - aktualizováno Bře 2021

od Gabriel E. Hall - - | Druh: Systémové nástroje

Návod na odstranění hrozby MPC Cleaner

Co je to MPC Cleaner?

Je program MPC Cleaner důvěryhodný?

MPC Cleaner

MPC Cleaner je škodlivý software pro počítačovou bezpečnost vyvinut a představen společností DotCash Limited. Na rozdíl od našich odborníků, tvůrci tohoto programu jej představují pouze v pozitivním světle. Na oficiálních stránkách je MPC prezentován jako „nejjednodušší, nejrychlejší a nejbezpečnější program pro optimalizaci výkonu PC s jednoduchým a moderním rozhraním.“

Bohužel, MPC Cleaner (kterým se rozumí výkonější čistící nástroj) je sotva užitečný program, bez ohledu na to, že slibuje vyčistit počítač od nepotřebných souborů a plug-inů a opravit poškozené registry. Ve skutečnosti se jedná o pochybnou aplikaci, která může vstoupit do počítače uživatele bez jeho vědomí. Jakmile se tak stane, zahájí falešnou kontrolu systému a poté zobrazí rušivé výstrahy, že je počítač vážně zaneřáděn.

Obvykle uvádí, že byly v systému nalezeny četné problémy a chyby, a že je uživatel musí ihned opravit. Samozřejmě, že ne zadarmo – MPC Cleaner je placená aplikace. Neustále zasílá obtěžující upozornění, a zpomaluje počítačový systém, čož uživatele přesvědčí, že opravdu potřebuje opravit některé údajné problémy s počítačem.

Nicméně nedoporučujeme kupovat MPC Cleaner licenční klíč, protože tento program nedělá téměř nic, za co by stálo platit peníze. Jedná se o podvodný program, který poskytuje falešně výsledky kontroly systému, tak se nenechte jeho taktikou zastrašit. Verze programu zdarma, ani plná verze nemůže váš počítač zabezpečit a jen těžko váš systém zrychlí tak, jak to slibuje.

Kromě toho může také iniciovat změny ve svém prohlížeči tím, že nastaví Search.mpc.am jako výchozí vyhledávač a domovskou stránku. Pokud opravdu chcete svůj počítač chránit před spywarem a malwarem, měli byste nainstalovat známý a renomovaný anti-malwarový program, například ReimageIntego.

MPC Cleaner

Můžete se vyhnout instalaci tohoto softwaru na vašem PC?

Existují dva způsoby, jak stáhnout virus MPC Cleaner:

 1. Můžete si jej stáhnout přímo z jeho oficiálních stránek nebo jiných stránek pro stažení softwaru;
 2. Také si můžete stáhnout a nainstalovat MPC Cleaner společně s jiným programem zdarma.

Ve většině případů lidé skončí s nepoctivými programy pro optimalizaci PC bez jejich vědomí. Mějte na paměti, že se to může stát pouze tehdy, pokud máte tendenci stahovat nové programy z náhodných webových stránek, nebo pokud spěcháte při jejich instalaci a nevěnujete dostatečnou pozornost důležitým informacím uvedeným v instalačním průvodci.

PUP jsou distribuovány prostřednictvím techniky svazování, což znamená, že mohou být přidány k jiným programům zdarma a prezentovány jako „doporučené stahování.“ Bohužel, tato „doporučení“ nejsou prezentováná přímo.

Chcete-li svůj počítač chránit před nežádoucími programy, je velmi důležité kontrolovat každý freeware co nejpečlivěji a zjistit, zda je aplikace zdarma svázána s programy třetích stran. Naštěstí mohou být softwarové balíčky snadno rozloženy a stačí pouze zrušit zaškrtnutí vedle předem vybraných dohod k instalaci dalších komponent.

K tomu bude nutné zvolit možnost pokročilé nebo vlastní instalace a pečlivě si prohlédnout všechny uvedené termíny. Kromě toho, je vždy užitečné si přečíst EULA, Ochranu osobních dat, zpětné vazby od uživatelů a podobné informace týkající se vámi vybraného programu.

Jaký je nejlepší způsob, jak MPC Cleaner odstranit?

MPC Cleaner lze odstranit ručně. K tomu, prosím, postupujte podle pokynů uvedených níže:

 1. Klepněte na tlačítko „Start“ a vyberte „Ovládací panely“.
 2. Klikněte na „Odinstalovat program“ pod „Programy“.
 3. Vyberte „MPC Cleaner“ a zvolte možnost „Odinstalovat/změnit“.
 4. Klikněte na „Ano“ a „OK“ pro uložení změn.

Nicméně, mějte na paměti, že se možná také budete muset zbavit „únosce“ prohlížeče Search.mpc.am. Chcete-li se zbavit tohoto nežádoucího programu a získat kontrolu nad prohlížečem zpět, doporučujeme zkontrolovat váš počítačový systém pomocí programu ReimageIntego. Můžete také postupovat dle pokynů pro obnovení prohlížeče ručně, které jsou uvedeny níže.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu ReimageIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění hrozby MPC Cleaner

FirefoxChrome

Odstranit MPC Cleaner z Mozilla Firefox (FF)

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
 2. Zde vyberte MPC Cleaner a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
  Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
 4. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby MPC Cleaner. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'
FirefoxChrome

Odstranit MPC Cleaner z Google Chrome

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte MPC Cleaner a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 4. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 6. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 7. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby MPC Cleaner. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu MPC Cleaner rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Vášnivý výzkumník virů

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Gabriel E. Hall
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích