Odstranit Malware Protection Live (Jednoduchý návod k odstranění) - aktualizováno Zář 2017

Návod na odstranění hrozby Malware Protection Live

Co je to Malware Protection Live?

Popis aplikace Malware Protection Live

Malware Protection Live

Malware Protection Live o sobě tvrdí, že je důvěryhodný software, který vyřeší všechny problémy s počítačem a zabezpečí ho před škodlivými počítačovými hrozbami. Ve skutečnosti je to podvodný a nebezpečný parazit, který je považován za potenciálně nežádoucí program (PUP).

I když se snaží předstírat, že je bezpečnostní nástroj, nejdná se o nic jiného než problém, který byste si do systému neměli instalovat. Tento pochybný antivirový program může být nainstalován společně s dalšími nedůvěryhodnými aplikacemi zdarma. Obyčejně začíná svou pochybnou činnost po restartování infikovaného počítače.

Při startu systému Windows spustí své procesy a předstírá, že je třeba zařízení zkontrolovat pro PC hrozby a parazity. Ve skutečnosti váš systém vůbec nekontroluje; nicméně poté, co „dokončí“ falešné skenování, odešle vyskakovací zprávy, které tvrdí, že byly zjištěny četné počítačové infekce a že musí být okamžitě odstraněny.

NEMĚLI byste věřit ničemu, co tato falešná aplikace tvrdí o stavu zabezpečení vašeho počítače. Nejedná se o nástroj pro zabezpečení počítače. Nicméně, tento program se snaží vytvořit dojem, že počítač je napaden škodlivým softwarem a pak opakovaně nabízí ke koupi plnou verzi programu Malware Protection Live na opravu těchto problémů s vaším počítačem.

Není pochyb o tom, že program Malware Protection Live je naprosto k ničemu a nevyřeší žádný problém s vaším počítačem, protože program sám o sobě je problém, což může vystavit váš počítač riziku. Doporučujeme tento program ihned odstranit. Můžete k tomu použít anti-malwarový software, jako je FortectIntego.

Malware Protection Live

Jak může Malware Protection Live proniknout do mého počítače?

V době psaní tohoto příspěvku se Malware Protection Live právě začíná šířit na internetu. Proto ještě není mnoho podvedených počítačových uživatelů. Je však již známo, že programy Vuze a Trillian se používají k jeho šíření. Tyto programy zdarma nejsou škodlivé. Nicméně, mohly být přidány do kategorie „potenciálně nežádoucích programů“, protože se používají k šíření podezřelých nástrojů, jako je tento.

Adwary, „únosce“ prohlížeče, a podobné potenciálně nežádoucí programy lze také nainstalovat pomocí těchto a jiných programů, takže byste měli být velmi opatrní při jejich instalaci do počítače. Hlavní věc, na kterou byste neměli zapomenout, je zvolit možnost vlastní nebo pokročilé instalace. Kromě toho byste měli najít všechny podezřelé políčka, které tvrdí, že chcete nainstalovat volitelné komponenty do počítače.

Bez ohledu na to, jak krásně jsou tyto programy líčeny, mohou jen stěží zajistit to, co slibují. Proto doporučujeme se jim vyhnout. Pokud budete potřebovat program na ochranu vašeho PC, předem se o takových programech informujte a stáhněte si opravdu jen to, co potřebujete. Také se držte dál od softwarových balíčků, protože mohou způsobit různé problémy.

Pokud vám tato pochybná aplikace již začala posílat děsivé vyskakovací zprávy, ihned ji ze svého systému odstraňte.

Jak odstranit virus Malware Protection Live?

Pokud vás skenery a výstrahy programu Malware Protection Live právě začaly rušit při vaší činnosti, měli byste jej odinstalovat. K tomu můžete použít návod, který je uveden níže, nebo jeden z těchto programů: FortectIntego.

Návod k odstranění programu Malware Protection Live:

  1. Klepněte na Start → Ovládací panely → Programy a funkce (jste-li uživatel systému Windows XP, klikněte na Přidat/Odebrat program).
  2. Jste-li uživatel systému Windows 8 nebo Windows 10, klepněte pravým tlačítkem do levého dolního rohu obrazovky. Jakmile se objeví menu Rychlý přístup, vyberte položku Ovládací panely a Odinstalovat program.
  3. V tomto okně najděte program Malware Protection Live nebo jakékoliv jiný podezřelý program, který jste nedávno nainstalovali.
  4. Klikněte na „Odinstalovat“ a pak na tlačítko OK pro uložení změn.
Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Lucia Danes
Lucia Danes - Zabývající se viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Lucia Danes
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích