Míra závažnosti:  
  (18/100)

Odstranit Libecomlodr.dylib (Instrukce k odstranení) - Návod zdarma

od Lucia Danes - - | Druh: Mac viry

Libecomlodr.dylib je infekce systému Mac, která způsobuje při prohlížení internetu reklamy

Libecomlodr.dylib

Libecomlodr.dylib je součástí potenciálně nežádoucích aplikací, které jsou určeny výhradně pro počítače Mac. Tyto podezřelé aplikace obvykle cestují v softwarových balíčcích, které uživatelé stahují z webů třetích stran. Někteří mohou infekci získat poté, co narazí na falešnou výzvu aktualizace aplikace Adobe Flash Player. Nicméně uživatelé zřídka instalují aplikaci Libecomlodr.dylib úmyslně a někteří možná ani nevědí, že je to komponenta, která způsobuje potíže během prohlížení.

Jakmile je v systému, může Libecomlodr.dylib do něj vložit několik souborů .plist, přidat rozšíření do Safari, Google Chrome, Mozilla Firefox nebo jiného webového prohlížeče a změnit adresu domovské stránky / nové karty. V některých případech mohou být uživatelé přesměrováni na legitimní poskytovatele vyhledávání, jako je Yahoo, ačkoli k poskytování výsledků vyhledávání se často používá nespolehlivý a neznámý vyhledávač, který by mohl být plný sponzorovaných odkazů. Virus Libecomlodr.dylib může také shromažďovat informace na pozadí – činnost, kterou koncoví uživatelé nikdy nevidí.

Název Libecomlodr.dylib
Typ Mac virus, adware
Infiltrace Ve většině případů uživatelé infikují své počítače Mac adwarem nebo jiným parazitem poté, co uvěří falešné výzvě k aktualizaci Flash Playeru nebo během instalace programu zdarma z webů třetích stran.
Nebezpečí Poskytování osobních údajů neznámým stranám (počítačoví zločinci), instalace jiných PUP nebo malwaru, peněžní ztráta způsobená podvody
Ovlivněné OS  macOS, Mac OS X 
Odstranění  Chcete-li se úplně zbavit infekce Mac, měli byste počítač zkontrolovat pomocí výkonného antivirového softwaru a poté resetovat všechny nainstalované prohlížeče, aby se nežádoucí činnost nevrátila
Další činnosti Pokud je váš systém trpí zpomalený i poté, co potenciálně nežádoucí aplikace odstraníte, měli byste použít program Reimage Reimage Cleaner Intego nebo podobný nástroj k vyčištění počítače od nevyžádaných a jiných nepotřebných souborů

Adware je stále rostoucí hrozbou pro uživatele, kteří si pro své online aktivity vybírají zařízení Apple. V průběhu let se počet uživatelů, kteří se rozhodnou pro tuto platformu, zvýšil, takže množství potenciálních obětí z ní učinilo atraktivní volbu pro kyberkriminalisty. A Libecomlodr.dylib je jen jednou z tisíců infekcí, které na nás každý den číhají online.

Podle odborníků se vývoj škodlivého softwaru pro počítače Mac v průběhu roku 2019 výrazně zvýšil – tato zařízení mají dokonce větší pravděpodobnost, že se stanou terčem adwaru, než počítače se systémem Windows. Přestože se adware nepovažuje za malware, může způsobit značné finanční ztráty a ohrožuje bezpečnost uživatelů i jejich soukromí. To je důvod, proč je odstranění libecomlodr.dylib mimo jiné tak důležité.

Uživatelé si obvykle nevšimnou, že adware Libecomlodr.dylib pronikl do jejich zařízení kvůli klamavé distribuční taktice a místo toho vidí příznaky, které jsou přímým důsledkem infekce. Uživatelé mohou například zaznamenat následující:

 • Ve webovém prohlížeči jsou nainstalovány neznámé rozšíření;
 • Nová karta a domovská stránka je nastavena na neznámou adresu URL;
 • Zpomalení funkcí webového prohlížeče;
 • Na všech navštívených webech se objevují rušivá vyskakovací okna, nabídky, bannery, kupóny a jiný komerční obsah;
 • Přesměrování vede na neznámé webové stránky, které jsou plné podvodů, phishingových zpráv a jiného nebezpečného obsahu.

Kromě toho, že virus Libecomlodr.dylib způsobuje spoustu problémů při obvyklé činnosti procházení internetu, shromažďuje také informace o návycích procházení. S pomocí souborů cookies, webových majáků, pixelů a dalších sledovacích technologií shromažďuje PUP data jako je IP adresa, technické informace o zařízení, nainstalované aplikace, časová razítka, navštívené webové stránky, přidané záložky, kliknutí na odkazy, atd.

Tímto způsobem přesměrování Libecomlodr.dylib může uživatele zavést na stránky, které jsou relevantnější pro jejich zájmy, a zvyšují tak šanci na nákup nabízených produktů nebo služeb. Komerční obsah může bohužel pocházet z nebezpečné reklamní sítě. Například pronájem reklamního prostoru pro zločince, kteří by mohli do reklamy vložit škodlivý kód JavaScript, který by se automaticky spustil, jakmile uživatel navštíví web, což má za následek infekci malwarem.

Chcete-li tedy odstranit přesměrování a reklamy Libecomlodr.dylib, budete muset v systému vyhledat potenciálně nežádoucí program a navždy ho odstranit. Ve většině případů mohou bezpečnostní aplikace, které mají funkci detekce PUP, eliminovat všechny existující hrozby na počítačích Mac, i když někdy je nutné některé součásti odstranit ručně. Odborníci také doporučují resetovat nainstalované webové prohlížeče a zkontrolovat zařízení pomocí aplikace Reimage Reimage Cleaner Intego, aby se dosáhlo nejlepších výsledků.

Libecomlodr.dylib adware

Vyhněte se neoficiálním zdrojům stahování a nikdy nestahujte „aktualizace“ pro Flash

Uživatelé počítačů Mac jsou obvykle oklamáni falešnými aktualizacemi Flash – jsou požádáni o aktualizaci pluginu, aby měli přístup k obsahu webových stránek. Všechny tyto výzvy, které lze vidět ve webovém prohlížeči, jsou však falešné – jejich hlavním cílem je přimět vás nainstalovat do počítače adware, scamware nebo malware.

Uživatelé přiřazují Adobe Flash k něčemu legitimnímu a užitečnému – tato multimediální platforma byla po mnoho let dominantní. Tato technologie však byla už dávno nahrazena mnohem méně zranitelnou a bezpečnou technologií – HTML 5. Žádný z uživatelů, zejména uživatelé, kteří používají Google Chrome, nepotřebuje Adobe Flash (ani legitimní verzi). Z tohoto důvodu byste měli výzvy, které vás požádají o aktualizaci tohoto pluginu jednoduše ignorovat – všechny jsou podvody.

Další technika běžně používaná k distribuci adwaru se nazývá svazování softwaru. Zahrnuje schéma, ve kterém je několik aplikací zabaleno do jediného instalačního programu a jsou uživatelům nabídnuty během instalace. Přestože je svazování softwaru běžnou a legitimní praxí, mnoho vývojářů a vlastníků distribučních stránek tuto vlastnost zneužívá a na tyto nepovinné komponenty dostatečně neupozorňuje. Jinými slovy, dělají vše pro to, aby zajistili, že co nejvíce uživatelů opomene volitelné instalace, aby za každého obdrželi peněžní zisk.

Chcete-li se ochránit před touto podvodnou technikou, postupujte podle těchto jednoduchých tipů:

 • Pokud je to možné, stahujte aplikace z důvěryhodných / oficiálních zdrojů, jako je App Store nebo Google Web Store;
 • Před instalací neznámé aplikace zkontrolujte online recenze – často upozorňují na podezřelé činnosti;
 • Po zobrazení výzvy vždy vyberte Pokročilé nebo Vlastní nastavení namísto Doporučeného / Rychlého;
 • Dejte si pozor na triky: předem vybrané políčka, text s příliš malým písmem, zavádějící nabídky, nesprávně umístěná tlačítka atd.
 • Chraňte svůj systém pomocí sofistikovaného řešení proti malwaru, které vás upozorní na PUP.

Zbavte se reklam Libecomlodr.dylib a další nežádoucí aktivity na vašem zařízení

Odstranění libecomlodr.dylib může někdy vyžadovat trochu více akcí, než přetáhnout nechtěnou aplikaci do koše. Mnoho adwarových aplikací často zanechává stopy a soubory rozházené v různých složkách. Chcete-li se jich ručně zbavit, musíte zkontrolovat následující umístění:

Library/LaunchAgents
Library/Application Support
Library/LaunchDaemons

Dále vyhledejte podezřelé profily, které by mohly být vytvořeny virem Libecomlodr.dylib. Chcete-li získat přístup k seznamu profilů, přejděte do části Předvolby systému> Uživatelé a odstraňte účet, který neznáte.

Pokud však chcete ušetřit čas nebo nevíte, co přesně by mělo být odstraněno, měli byste se spoléhat na software proti malwaru, který automaticky odstraní Libecomlodr.dylib z vašeho systému. Jako poslední krok byste také měli resetovat všechny nainstalované prohlížeče, protože adware možná přidal nežádoucí rozšíření nebo změnil některá nastavení bez vašeho svolení – níže naleznete pokyny.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu Reimage Reimage Cleaner Intego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění hrozby Libecomlodr.dylib:

Odstranit Libecomlodr.dylib ze Mac OS X systému

Chcete-li z vašeho systému odstranit adware, přetáhněte ikonu aplikace do koše:

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Libecomlodr.dylib a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Odstranit Libecomlodr.dylib z Mozilla Firefox (FF)

Chcete-li obnovit Mozilla Firefox po odstranění Libecomlodr.dylib, postupujte takto:

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
 2. Zde vyberte Libecomlodr.dylib a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
  Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
 4. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby Libecomlodr.dylib. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'

Odstranit Libecomlodr.dylib z Google Chrome

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte Libecomlodr.dylib a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 4. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 6. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 7. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby Libecomlodr.dylib. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Odstranit Libecomlodr.dylib z Safari

Pokud bylo do Safari přidáno neznámé rozšíření, resetujte jej následovně:

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
 2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte Libecomlodr.dylib, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
  Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
 4. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace Libecomlodr.dylib dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Myslete na to a zálohujte svá data každý den nebo týden.

Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Lucia Danes
Lucia Danes - Zabývající se viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Lucia Danes
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-libecomlodr-dylib.html
Návody na odstranění v dalších jazycích

Váš názor na Libecomlodr.dylib