Odstranit Libecomlodr.dylib (Instrukce k odstranení) - Návod zdarma

Návod na odstranění hrozby Libecomlodr.dylib

Co je to Libecomlodr.dylib?

Libecomlodr.dylib je infekce systému Mac, která způsobuje při prohlížení internetu reklamy

Libecomlodr.dylib

Libecomlodr.dylib je součástí potenciálně nežádoucích aplikací, které jsou určeny výhradně pro počítače Mac. Tyto podezřelé aplikace obvykle cestují v softwarových balíčcích, které uživatelé stahují z webů třetích stran. Někteří mohou infekci získat poté, co narazí na falešnou výzvu aktualizace aplikace Adobe Flash Player. Nicméně uživatelé zřídka instalují aplikaci Libecomlodr.dylib úmyslně a někteří možná ani nevědí, že je to komponenta, která způsobuje potíže během prohlížení.

Jakmile je v systému, může Libecomlodr.dylib do něj vložit několik souborů .plist, přidat rozšíření do Safari, Google Chrome, Mozilla Firefox nebo jiného webového prohlížeče a změnit adresu domovské stránky / nové karty. V některých případech mohou být uživatelé přesměrováni na legitimní poskytovatele vyhledávání, jako je Yahoo, ačkoli k poskytování výsledků vyhledávání se často používá nespolehlivý a neznámý vyhledávač, který by mohl být plný sponzorovaných odkazů. Virus Libecomlodr.dylib může také shromažďovat informace na pozadí – činnost, kterou koncoví uživatelé nikdy nevidí.

Název Libecomlodr.dylib
Typ Mac virus, adware
Infiltrace Ve většině případů uživatelé infikují své počítače Mac adwarem nebo jiným parazitem poté, co uvěří falešné výzvě k aktualizaci Flash Playeru nebo během instalace programu zdarma z webů třetích stran.
Nebezpečí Poskytování osobních údajů neznámým stranám (počítačoví zločinci), instalace jiných PUP nebo malwaru, peněžní ztráta způsobená podvody
Ovlivněné OS macOS, Mac OS X
Odstranění Chcete-li se úplně zbavit infekce Mac, měli byste počítač zkontrolovat pomocí výkonného antivirového softwaru a poté resetovat všechny nainstalované prohlížeče, aby se nežádoucí činnost nevrátila
Další činnosti Pokud je váš systém trpí zpomalený i poté, co potenciálně nežádoucí aplikace odstraníte, měli byste použít program FortectIntego nebo podobný nástroj k vyčištění počítače od nevyžádaných a jiných nepotřebných souborů

Adware je stále rostoucí hrozbou pro uživatele, kteří si pro své online aktivity vybírají zařízení Apple. V průběhu let se počet uživatelů, kteří se rozhodnou pro tuto platformu, zvýšil, takže množství potenciálních obětí z ní učinilo atraktivní volbu pro kyberkriminalisty. A Libecomlodr.dylib je jen jednou z tisíců infekcí, které na nás každý den číhají online.

Podle odborníků se vývoj škodlivého softwaru pro počítače Mac v průběhu roku 2019 výrazně zvýšil – tato zařízení mají dokonce větší pravděpodobnost, že se stanou terčem adwaru, než počítače se systémem Windows. Přestože se adware nepovažuje za malware, může způsobit značné finanční ztráty a ohrožuje bezpečnost uživatelů i jejich soukromí. To je důvod, proč je odstranění libecomlodr.dylib mimo jiné tak důležité.

Uživatelé si obvykle nevšimnou, že adware Libecomlodr.dylib pronikl do jejich zařízení kvůli klamavé distribuční taktice a místo toho vidí příznaky, které jsou přímým důsledkem infekce. Uživatelé mohou například zaznamenat následující:

 • Ve webovém prohlížeči jsou nainstalovány neznámé rozšíření;
 • Nová karta a domovská stránka je nastavena na neznámou adresu URL;
 • Zpomalení funkcí webového prohlížeče;
 • Na všech navštívených webech se objevují rušivá vyskakovací okna, nabídky, bannery, kupóny a jiný komerční obsah;
 • Přesměrování vede na neznámé webové stránky, které jsou plné podvodů, phishingových zpráv a jiného nebezpečného obsahu.

Kromě toho, že virus Libecomlodr.dylib způsobuje spoustu problémů při obvyklé činnosti procházení internetu, shromažďuje také informace o návycích procházení. S pomocí souborů cookies, webových majáků, pixelů a dalších sledovacích technologií shromažďuje PUP data jako je IP adresa, technické informace o zařízení, nainstalované aplikace, časová razítka, navštívené webové stránky, přidané záložky, kliknutí na odkazy, atd.

Tímto způsobem přesměrování Libecomlodr.dylib může uživatele zavést na stránky, které jsou relevantnější pro jejich zájmy, a zvyšují tak šanci na nákup nabízených produktů nebo služeb. Komerční obsah může bohužel pocházet z nebezpečné reklamní sítě. Například pronájem reklamního prostoru pro zločince, kteří by mohli do reklamy vložit škodlivý kód JavaScript, který by se automaticky spustil, jakmile uživatel navštíví web, což má za následek infekci malwarem.

Chcete-li tedy odstranit přesměrování a reklamy Libecomlodr.dylib, budete muset v systému vyhledat potenciálně nežádoucí program a navždy ho odstranit. Ve většině případů mohou bezpečnostní aplikace, které mají funkci detekce PUP, eliminovat všechny existující hrozby na počítačích Mac, i když někdy je nutné některé součásti odstranit ručně. Odborníci také doporučují resetovat nainstalované webové prohlížeče a zkontrolovat zařízení pomocí aplikace FortectIntego, aby se dosáhlo nejlepších výsledků.

Libecomlodr.dylib adware

Vyhněte se neoficiálním zdrojům stahování a nikdy nestahujte „aktualizace“ pro Flash

Uživatelé počítačů Mac jsou obvykle oklamáni falešnými aktualizacemi Flash – jsou požádáni o aktualizaci pluginu, aby měli přístup k obsahu webových stránek. Všechny tyto výzvy, které lze vidět ve webovém prohlížeči, jsou však falešné – jejich hlavním cílem je přimět vás nainstalovat do počítače adware, scamware nebo malware.

Uživatelé přiřazují Adobe Flash k něčemu legitimnímu a užitečnému – tato multimediální platforma byla po mnoho let dominantní. Tato technologie však byla už dávno nahrazena mnohem méně zranitelnou a bezpečnou technologií – HTML 5. Žádný z uživatelů, zejména uživatelé, kteří používají Google Chrome, nepotřebuje Adobe Flash (ani legitimní verzi). Z tohoto důvodu byste měli výzvy, které vás požádají o aktualizaci tohoto pluginu jednoduše ignorovat – všechny jsou podvody.

Další technika běžně používaná k distribuci adwaru se nazývá svazování softwaru. Zahrnuje schéma, ve kterém je několik aplikací zabaleno do jediného instalačního programu a jsou uživatelům nabídnuty během instalace. Přestože je svazování softwaru běžnou a legitimní praxí, mnoho vývojářů a vlastníků distribučních stránek tuto vlastnost zneužívá a na tyto nepovinné komponenty dostatečně neupozorňuje. Jinými slovy, dělají vše pro to, aby zajistili, že co nejvíce uživatelů opomene volitelné instalace, aby za každého obdrželi peněžní zisk.

Chcete-li se ochránit před touto podvodnou technikou, postupujte podle těchto jednoduchých tipů:

 • Pokud je to možné, stahujte aplikace z důvěryhodných / oficiálních zdrojů, jako je App Store nebo Google Web Store;
 • Před instalací neznámé aplikace zkontrolujte online recenze – často upozorňují na podezřelé činnosti;
 • Po zobrazení výzvy vždy vyberte Pokročilé nebo Vlastní nastavení namísto Doporučeného / Rychlého;
 • Dejte si pozor na triky: předem vybrané políčka, text s příliš malým písmem, zavádějící nabídky, nesprávně umístěná tlačítka atd.
 • Chraňte svůj systém pomocí sofistikovaného řešení proti malwaru, které vás upozorní na PUP.

Zbavte se reklam Libecomlodr.dylib a další nežádoucí aktivity na vašem zařízení

Odstranění libecomlodr.dylib může někdy vyžadovat trochu více akcí, než přetáhnout nechtěnou aplikaci do koše. Mnoho adwarových aplikací často zanechává stopy a soubory rozházené v různých složkách. Chcete-li se jich ručně zbavit, musíte zkontrolovat následující umístění:

Library/LaunchAgents
Library/Application Support
Library/LaunchDaemons

Dále vyhledejte podezřelé profily, které by mohly být vytvořeny virem Libecomlodr.dylib. Chcete-li získat přístup k seznamu profilů, přejděte do části Předvolby systému> Uživatelé a odstraňte účet, který neznáte.

Pokud však chcete ušetřit čas nebo nevíte, co přesně by mělo být odstraněno, měli byste se spoléhat na software proti malwaru, který automaticky odstraní Libecomlodr.dylib z vašeho systému. Jako poslední krok byste také měli resetovat všechny nainstalované prohlížeče, protože adware možná přidal nežádoucí rozšíření nebo změnil některá nastavení bez vašeho svolení – níže naleznete pokyny.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu FortectIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění hrozby Libecomlodr.dylib

Odstranit Libecomlodr.dylib ze Mac OS X systému

Chcete-li z vašeho systému odstranit adware, přetáhněte ikonu aplikace do koše:

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Libecomlodr.dylib a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Chcete-li obnovit Mozilla Firefox po odstranění Libecomlodr.dylib, postupujte takto:

Odstraňte nebezpečné doplňky:

 1. Otevřete prohlížeč Mozilla Firefox a klikněte na Menu (tři vodorovné čáry v pravé horní části okna).
 2. Vyberte Doplňky.
 3. Zde vyberte doplňky, které souvisejí s Libecomlodr.dylib a klikněte na Odstranit. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovte domácí stránku:

 1. Klikněne na tři vodorovné čáry v pravém horním rohu a přejděte do nabídky.
 2. Vyberte Možnosti.
 3. Pod možnost Domovská stránka zadejte preferovanou stránku, která se otevře pokaždé, když prohlížeč Mozilla Firefox spustíte.

Odstraňte soubory cookies a data webových stránek:

 1. Klikněte na Nabídku a vyberte Možnosti.
 2. Přejděte do části Ochrana osobních údajů a zabezpečení.
 3. Přejděte dolů a najděte Soubory cookies a data stránek.
 4. Klikněte na Vymazat data…
 5. Vyberte Soubory cookies a data stránek, Webový obsah v mezipaměti a klikněte na Vymazat. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovte prohlížeč Mozilla Firefox

V případě, že se vám i po provedení výše uvedených kroků nepodařilo Libecomlodr.dylib odstranit, obnovte nastavení prohlížeče Mozilla Firefox:

 1. Otevřete prohlížeč Mozilla Firefox a klikněte na Nabídku.
 2. Přejděte na Pomoc a vyberte Informace o řešení problémů. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox
 3. V části Vyladit Firefox klikněte na Obnovit Firefox…
 4. Jakmile se zobrazí vyskakovací okno, potvrďte výběr kliknutím na Obnovit Firefox – nyní by měl být Libecomlodr.dylib odstraněn. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovení prohlížeče Google Chrome

Odstraňte škodlivá rozšíření z prohlížeče Google Chrome:

 1. Otevřete prohlížeč Google Chrome, klikněte na Menu (tři svislé tečky v pravém horním rohu) a vyberte Další nástroje > Rozšíření.
 2. V nově otevřeném okně uvidíte všechna nainstalovaná rozšíření. Odinstalujte všechny podezřelé pluginy související s Libecomlodr.dylib kliknutím na Odebrat. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Vymažte mezipaměť a data webů z prohlížeče Chrome:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. V části Ochrana soukromí a zabezpečení vyberte Vymazat údaje o prohlížení.
 3. Vyberte Historie prohlížení, Soubory cookie a jiná data webů a Obrázky a soubory v mezipaměti.
 4. Klikněte na Vymazat data. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Změňte domovskou stránku:

 1. Klikněte na menu a vyberte Nastavení.
 2. V části Při spuštění vyhledejte podezřelý web, například Libecomlodr.dylib.
 3. Klikněte na Otevřít konkrétní stránku nebo skupinu stránek, klikněte na tři tečky vedle stránky a vyberte Odebrat.

Obnovte prohlížeč Google Chrome:

Pokud výše uvedený postup nefunguje, obnovte prohlížeč Google Chrome, abyste eliminovali všechny komponenty související s Libecomlodr.dylib následovně:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. V Nastavení přejeďte dolů a klikněte na Rozšířená nastavení.
 3. Přejděte dolů do části Resetovat a vyčistit.
 4. Klikněte na Obnovit nastavení na původní výchozí hodnoty.
 5. A dokončete odstranění Libecomlodr.dylib kliknutím na Resetovat nastavení. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Obnovení prohlížeče Safari

Pokud bylo do Safari přidáno neznámé rozšíření, resetujte jej následovně:

Odstraňte nežádoucí rozšíření z prohlížeče Safari:

 1. Klikněte na Safari > Předvolby…
 2. V novém okně vyberte Rozšíření.
 3. Vyberte nežádoucí rozšíření související s Libecomlodr.dylib a zvolte Odinstalovat. Obnovení prohlížeče Safari

Vymažte soubory cookies a další data webových stránek z prohlížeče Safari:

 1. Klikněte na Safari > Vymazat historii…
 2. Z rozbalovací nabídky v části Vymazat vyberte veškerou historii.
 3. Potvrďte kliknutím na Vymazat historii. Obnovení prohlížeče Safari

Pokud výše zmíněné kroky nefungují, obnovte prohlížeč Safari následovně:

 1. Klikněte na Safari > Předvolby…
 2. Přejděte na záložku Pokročilé.
 3. Zaškrtněte možnost Zobrazit v řádku nabídek nabídku Vývojář.
 4. V řádku nabídek klikněte na Vývojář a vyberte Vyprázdnit mezipaměti. Obnovení prohlížeče Safari

Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu Libecomlodr.dylib rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Lucia Danes
Lucia Danes - Zabývající se viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Lucia Danes
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích