Odstranit virus Launchpage.org (aktualizace Pro 2017)

Návod na odstranění viru Launchpage.org

Co je to Launchpage.org virus?

Launchpage.org je falešný vyhledávač, který se snaží vypadat legitimně

Virus Launchpage.org je vyhledávač, který již byl přidán do kategorie „únosce prohlížeče“. Nezáleží na tom, jak užitečná se zdá, měli byste být s touto stránkou velmi opatrní, protože může nahradit vaši domovskou stránku, výchozí vyhledávač a následně způsobit nepříjemné přesměrování. V současné době nabízí odkazy na Gmail, Facebook, Youtube a další oblíbené sociální sítě a pokud kliknete na nabídku v pravém horním rohu, najdete další oblíbené služby. Vyhledání pomocí služby Launchpage se však nedoporučuje, protože výsledky vyhledávání mohou být plné sponzorovaných odkazů na webové stránky třetích stran. Vzhledem ke vzhledu vyhledávače jej uživatelé prohlížeče Chrome mohou přehlédnout a nechat ho svůj počítač „unést“. Bohužel tato chyba může vést k mnoha problémům. Pokud jste nalezli tuto potenciálně nežádoucí aplikaci ve vašem webovém prohlížeči, neměli byste ztrácet čas a Launchpage.org z počítače odstranit. Důrazně doporučujeme nainstalovat nástroj FortectIntego nebo jiný nástroj proti malwaru/anti-spyware, který je považován za spolehlivý, abyste se zbavili pomocných objektů prohlížeče a podobných komponent, které putují spolu s tímto „únoscem“.

Obrázek viru Launchpage.org

Podle nejnovějších údajů z výzkumu by tento potenciálně nežádoucí program mohl souviset s ilitil.com, teeion.com, zhinku.info, a podobnými „únosci prohlížečů“. Proto může být obtížné odstranit všechny podezřelé položky ručně. Pokud dáváte přednost manuálnímu odstranění, postupujte prosím pečlivě podle našeho připravovaného průvodce krok za krokem. Hlavním účelem „únosce prohlížeče“ je generovat výnosy pro vývojáře. Ve skutečnosti je LaunchPage.org k použití zdarma; proto vývojáři potřebují další zdroj příjmů. Z tohoto důvodu vytvářejí příjmy z online reklamy. Virus může změnit výsledky vyhledávání a nahradit originální odkazy sponzorovanými. Tímto způsobem vývojáři přimějí uživatele kliknout na odkazy třetích stran, které se objevují v horních pozicích výsledků vyhledávání. Majitelé těchto webových stránek často chtějí zoufale zvýšit svůj prodej nebo zvýšit návštěvnost svých webů. A uživatelé často musejí procházet podezřelé internetové stránky, kde nemusí najít to, co hledají. Kromě toho jsou některé tendence přesměrování Launchpage.org znepokojivé. Uživatelé mohou skončit na škodlivém webu. Mohli byste například zadat webovou stránku podvodné technické podpory nebo navštívit poškozený web, kde se podvodníci pokoušejí získat vaše osobní údaje. Použití tohoto nástroje může být tedy velmi nebezpečné. Navíc tato potenciálně nežádoucí aplikace může poskytovat zavádějící reklamy třetích stran , které nabízejí ke stažení podezřelý software nebo upozorňují na různé problémy související s počítačem. Uvědomte si, že tyto reklamy mohou obsahovat ransomware nebo jiný malware. Takže místo toho, abyste riskovali další problémy, odstraňte Launchpage.org ze zařízení.

Launchpage.org virusVýzkum ukazuje, jak vypadá web Launchpage.org. Vypadá téměř totožně s výchozí domovskou stránkou Google Chrome.

Hlavní způsoby, které Launchpage.org používá k infiltraci počítačových systémů

„Únosci prohlížeče“, včetně Launchpage.org, spoléhají na velmi běžnou metodu infiltrace, která se spoléhá na freeware a shareware. Věříme, že existuje mnoho uživatelů počítačů, kteří se zabývali podezřelým vyhledávačem, který se objevil na obrazovce počítače z ničeho nic. Potenciálně nežádoucí programy se však na počítačích nemohou magicky objevit. Musí být nainstalovány. Uživatelé počítačů jsou bohužel ti, kteří dávají přímý či nepřímý přístup k systému. Obvykle je tento „únos“ iniciován tak, že je začleněn do konkrétního softwarového balíčku. Pravděpodobně jste si mysleli, že instalujete jeden program a spoléhali jste se na rychlé nebo doporučené nastavení instalace. Byl to okamžik, kdy mohlo dojít k „únosu“. Při instalaci programu zdarma nebo sdíleného softwaru vám nikdo neřekne, zda jde o softwarový balíček nebo ne. To si musíte zjistit sami. Jediný způsob, jak to udělat, je zvolit vlastní/pokročilé nastavení instalace. Poté musíte pomalu a pečlivě sledovat každý krok instalace a najít seznam předem vybraných aplikací třetích stran. Můžete také najít prohlášení, v němž souhlasíte s tím, že Launchpage.org nebo jiný neznámý poskytovatel vyhledávání bude vaší výchozí domovskou stránkou a vyhledávačem. Je samozřejmé, že nesouhlasíte s těmito smlouvami a odmítnete všechny nabídky k instalaci neznámých rozšíření prohlížeče, antivirových nástrojů nebo nástrojů pro optimalizaci počítače. Jsou sotva užitečné a ve většině případů způsobují problémy. Zrušte výběr těchto položek a chraňte počítač před potenciálně nežádoucími programy.

Nejčastější dotazy týkající se tohoto prohlížeče (FAQ)

Otázka. Vyhledávací nástroj Launchpage.org se stal mým výchozím. Snažil/a jsem se jej přepnout zpět na Google; ale to nefungovalo. Jak se ho mohu zbavit?

Odpověď. Tato stránka se stala vaším výchozím vyhledávačem, protože váš prohlížeč byl „unesen“. Tento „únosce prohlížeče“ může připojit argumenty k různým zástupcům a nainstalovat pomocné objekty, aby zabránil uživatelům nastavit jako výchozí jejich preferovaný vyhledávač nebo adresu domovské stránky. Tento vyhledávač byste však neměli používat. Místo toho je třeba „únosce“ odstranit. Pokyny, jak to udělat, naleznete níže.

Otázka. Můj počítač byl infikován tímto virem a nyní nemohu běžně prohlížet internet. Nemohu nastavit Google jako můj výchozí vyhledávač; Jsem často přesměrován/a na pochybné webové stránky a vidím mnoho reklam. Mohli byste mi pomoci tyto problémy odstranit?

Odpověď. Zbavit se těchto problémů je možné. Jediné, co musíte udělat, je virus odstranit. Mezitím musíte být při prohlížení internetu velmi opatrní. Vyhněte se vyhledávání pomocí tohoto nástroje, okamžitě opusťte webové stránky, kde jste byli přesměrováni, a držte se dál od reklam. Po klepnutí na ně můžete skončit na infikovaných stránkách nebo nainstalovat škodlivý software. Chcete-li virus odstranit, doporučujeme zkontrolovat počítač pomocí aktualizovaného programu proti malwaru. Může být obtížné odhalit všechny komponenty související s viry a odstranit je ze systému. Samozřejmě se můžete pokusit udělat to ručně, ale prosím, dávejte pozor a postupujte podle našich připravených pokynů.

Otázka. Snažil/a jsem se smazat Launchpage.org z Google Chrome. Při restartování počítače se však stále zobrazuje v prohlížeči. Jak ho můžu zcela odstranit?

Odpověď. Vymazání této URL adresy a nastavení vaší preferované adresy nestačí, abyste se „únosce prohlížeče“ úplně zbavili. Níže naleznete pokyny pro úplné odstranění. Následujte je pečlivě.

Otázka. Nainstaloval/a jsem konvertor PDF a byl/a jsem požádán/a, nastavit tento vyhledávač jako výchozí vyhledávací stránku. Myslel/a jsem, že se budu moci vrátit ke svému běžnému vyhledávači. Není tomu tak. Nyní vidím nejen tento vyhledávač, ale mnoho podezřelých výstrah, že je třeba počítač zkontrolovat. Co s nimi mám dělat?

Odpověď. Při instalaci nových programů byste měli být opatrnější a nesouhlasit s nastavením neznámého vyhledávače jako výchozí. A co víc, měli byste také zrušit zaškrtnutí všech aplikací třetích stran, které jsou k dispozici ke stažení. Tyto další programy jsou „únosci prohlížeče“, adware a jiné potenciálně nežádoucí programy, které by neměly být nainstalovány v počítači. Tyto programy mohou změnit nastavení prohlížeče a poskytovat zavádějící reklamy, jako ty, které jste uvedli. Nevěřte jim a vyhněte se kliknutí na ně. Mohou být škodlivé a nabízet ke stažení falešný software. Proto je nyní nutné Launchpage.org odstranit z počítače. Doporučujeme zkontrolovat počítač pomocí důvěryhodného anti-spywaru. Podrobné pokyny k odebrání naleznete níže.

Otázka. Můj počítač je infikován virem Launchpage.org. Nejsem si jistý, co mám teď dělat… Prosím pomozte.

Odpověď. Chceme poukázat na to, že tento vyhledávač je potenciálně nežádoucí program a „únosce prohlížeče“. Nemusíte se děsit; nemůže poškodit počítačový systém, ukrást osobní data nebo šifrovat soubory. Mohl by však zvýšit pravděpodobnost, že dojde k nakažení kybernetickými infekcemi, které toho schopné jsou. Proto musíte tohoto parazita okamžitě odstranit z počítače. Nejrychlejší a nejbezpečnější způsob odstranění je systémové skenování pomocí profesionálního bezpečnostního softwaru. Podrobné vysvětlení, jak odstranit tento potenciálně nežádoucí program, je uvedeno níže.

Techniky odebrání programu Launchpage.org

Máte dvě možnosti, jak Launchpage.org odstranit, pokud tento podezřelý vyhledávač „unesl“ váš webový prohlížeč. Doufáme, že si nechcete tohoto „únosce“ na vašem počítači nechat, protože taková možnost může způsobit infiltraci závažného malwaru, takže se nedoporučuje. Jak už víte, mít tohoto „únosce prohlížeče“ v počítači může zvýšit vaše šance k nakažení počítačovou infekcí a ztrátě osobních souborů. Přestože tato aplikace není sama o sobě škodlivá; múže vést k vážným problémům. Pro odstranění programu Launchpage doporučujeme zkontrolovat počítač pomocí spolehlivého antivirového programu. Tato metoda zajišťuje, že ze systému budou odstraněny všechny potenciálně nebezpečné položky. Kromě toho se můžete tohoto kybernetického parazita zbavit ručně, když budete postupovat podle námi připravených pokynů na konci tohoto článku.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu FortectIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru Launchpage.org

Odinstalování ze systému Windows

Postupujte podle zde uvedených pokynů a odstraňte programy spojené s tímto „únoscem“ z počítače. Podle nejnovějších zpráv může tento virus souviset s ilitil.com, teeion.com, zhinku.info a podobnými „únosci prohlížečů“. Je samozřejmé, že byste měli tyto podezřelé aplikace odinstalovat.

Chcete-li Launchpage.org virus odstranit z počítače se systémem Windows 10/8, postupujte následovně:

 1. Zadejte Ovládací panely do vyhledávacího pole Windows a stiskněte klávesu Enter nebo klikněte na výsledek vyhledávání.
 2. V části Programy vyberte Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
 3. Vyhledejte programy související s Launchpage.org virus (nebo jakýkoli jiný nedávno nainstalovaný podezřelý program).
 4. Pravým tlačítkem na program klikněte a vyberte Odinstalovat.
 5. Pokud se zobrazí Řízení uživatelských účtů, klikněte na Ano.
 6. Počkejte na dokončení odinstalace a klikněte na OK. Odinstalování ze systému Windows

Pokud používáte systém Windows 7/XP, postupujte následovně:

 1. Klikněte na Windows Start > Ovládací panely v pravé části (pokud používáte Windows XP, klikněte na Přidat nebo odebrat programy).
 2. V okně Ovládací panely vyberte Programy > Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
 3. Jednou klikněte na aplikaci, kterou chcete odstranit.
 4. Nahoře klikněte na Změnit/odebrat.
 5. Pro potvrzení vyberte Ano.
 6. Po dokončení klikněte na OK.

Odstranit Launchpage.org ze Mac OS X systému

Tento „únosce prohlížeče“ může jen zřídka ovlivnit systém Mac OS X. Pokud jste však zažili „únos“ programem Launchpage.org, postupujte podle pokynů, abyste se ho zbavili.

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Launchpage.org a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Postupujte podle pokynů a resetujte Microsoft Edge po „únosu“. Virus Launchpage.org mohl nainstalovat pochybné položky bez požadavku na vaše oprávnění. Tyto položky tedy musíte odstranit.

Odstraňte nežádoucí rozšíření z prohlížeče MS Edge:

 1. Klikněte na Menu (tři tečky v pravém horním rohu v okně prohlížeče) a vyberte Rozšíření.
 2. Ze seznamu vyberte rozšíření a klikněte na Ozubené kolečko.
 3. Dole klikněte na Odinstalovat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Vymazejte soubory cookies a další data prohlížeče:

 1. Klikněte na Menu (tři tečky v pravém horním rohu v okně prohlížeče) a vyberte Ochrana osobních údajů a zabezpečení.
 2. V části Vymazat údaje o procházení vyberte Zvolit, co chcete vymazat.
 3. Vyberte vše (kromě hesel, i když možná budete chtít zahrnout také licence Médií) a klikněte na Vymazat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnovte nastavení pro novou kartu a domovskou stránku:

 1. Klikněte na ikonku menu a vyberte Nastavení.
 2. Poté vyberte Po spuštění.
 3. Pokud jste našli podezřelou doménu, klikněte na Zakázat.

Pokud výše uvedené kroky nefungují, obnovte prohlížeč MS Edge:

 1. Otevřete Správce úloh stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc.
 2. Klikněte na šipku Více informací ve spodní části okna.
 3. Vyberte záložku Podrobnosti.
 4. Nyní přejděte dolů a vyhledejte každou položku s názvem Microsoft Edge. Klepněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte možnost Ukončit úlohu, abyste zabránili spuštění aplikace MS Edge. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Pokud ani toto řešení nepomáhá, budete muset použít pokročilou metodu obnovení. Než budete pokračovat, musíte si zálohovat data.

 1. V počítači najděte složku: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Vyberte všechny složky stisknutím kláves Ctrl + A.
 3. Na vybrané složky klikněte pravým tlačítkem a vyberte Odstranit.  Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge
 4. Nyní klikněte pravým tlačítkem na Start a vyberte Windows PowerShell (správce).
 5. Když se otevře nové okno, zkopírujte a vložte následující příkaz a stiskněte klávesu Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Pokyny pro prohlížeč Edge založený na Chromium

Odstraňte rozšíření z prohlížeče MS Edge (Chromium):

 1. Otevřete aplikaci Edge a přejděte na Nastavení > Rozšíření.
 2. Nežádoucí rozšíření vymažte kliknutím na Odebrat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Vymažte mezipaměť a data stránek:

 1. Klikněte na Menu a přejděte do Nastavení.
 2. Vyberte Ochrana osobních údajů a služby.
 3. V části Vymazat údaje o procházení vyberte Zvolit, co chcete vymazat.
 4. V části Časový rozsah vyberte Za celou dobu.
 5. Klikněte na Vymazat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnovte prohlížeč MS Edge založený na Chromium:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. Na levé straně vyberte Resetovat nastavení.
 3. Vyberte Obnoví výchozí hodnoty nastavení.
 4. Potvrďte kliknutím na Resetovat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Zkontrolujte seznam rozšíření. Seřaďte je podle data a hledejte ty neznámé. Pokud najdete nějaké rozšíření, pluginy nebo doplňky nainstalované v Mozille, okamžitě je odinstalujte. Tyto aplikace třetích stran mohou být zodpovědné za zobrazování nadměrného množství reklam, sledování dat nebo ochranu tohoto „únosce“.

Odstraňte nebezpečné doplňky:

 1. Otevřete prohlížeč Mozilla Firefox a klikněte na Menu (tři vodorovné čáry v pravé horní části okna).
 2. Vyberte Doplňky.
 3. Zde vyberte doplňky, které souvisejí s Launchpage.org virus a klikněte na Odstranit. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovte domácí stránku:

 1. Klikněne na tři vodorovné čáry v pravém horním rohu a přejděte do nabídky.
 2. Vyberte Možnosti.
 3. Pod možnost Domovská stránka zadejte preferovanou stránku, která se otevře pokaždé, když prohlížeč Mozilla Firefox spustíte.

Odstraňte soubory cookies a data webových stránek:

 1. Klikněte na Nabídku a vyberte Možnosti.
 2. Přejděte do části Ochrana osobních údajů a zabezpečení.
 3. Přejděte dolů a najděte Soubory cookies a data stránek.
 4. Klikněte na Vymazat data…
 5. Vyberte Soubory cookies a data stránek, Webový obsah v mezipaměti a klikněte na Vymazat. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovte prohlížeč Mozilla Firefox

V případě, že se vám i po provedení výše uvedených kroků nepodařilo Launchpage.org virus odstranit, obnovte nastavení prohlížeče Mozilla Firefox:

 1. Otevřete prohlížeč Mozilla Firefox a klikněte na Nabídku.
 2. Přejděte na Pomoc a vyberte Informace o řešení problémů. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox
 3. V části Vyladit Firefox klikněte na Obnovit Firefox…
 4. Jakmile se zobrazí vyskakovací okno, potvrďte výběr kliknutím na Obnovit Firefox – nyní by měl být Launchpage.org virus odstraněn. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovení prohlížeče Google Chrome

Otevřete aplikaci Chrome, přejděte na Nastavení a na kartu Rozšíření. Pokud tento panel nemůžete najít, postupujte podle níže uvedených pokynů a určitě ho najdete. Odstraňte podezřelé rozšíření, včetně launchpage.org, ilitil.com, teeion.com, zhinku.info atd. Chrome můžete také obnovit.

Odstraňte škodlivá rozšíření z prohlížeče Google Chrome:

 1. Otevřete prohlížeč Google Chrome, klikněte na Menu (tři svislé tečky v pravém horním rohu) a vyberte Další nástroje > Rozšíření.
 2. V nově otevřeném okně uvidíte všechna nainstalovaná rozšíření. Odinstalujte všechny podezřelé pluginy související s Launchpage.org virus kliknutím na Odebrat. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Vymažte mezipaměť a data webů z prohlížeče Chrome:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. V části Ochrana soukromí a zabezpečení vyberte Vymazat údaje o prohlížení.
 3. Vyberte Historie prohlížení, Soubory cookie a jiná data webů a Obrázky a soubory v mezipaměti.
 4. Klikněte na Vymazat data. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Změňte domovskou stránku:

 1. Klikněte na menu a vyberte Nastavení.
 2. V části Při spuštění vyhledejte podezřelý web, například Launchpage.org virus.
 3. Klikněte na Otevřít konkrétní stránku nebo skupinu stránek, klikněte na tři tečky vedle stránky a vyberte Odebrat.

Obnovte prohlížeč Google Chrome:

Pokud výše uvedený postup nefunguje, obnovte prohlížeč Google Chrome, abyste eliminovali všechny komponenty související s Launchpage.org virus následovně:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. V Nastavení přejeďte dolů a klikněte na Rozšířená nastavení.
 3. Přejděte dolů do části Resetovat a vyčistit.
 4. Klikněte na Obnovit nastavení na původní výchozí hodnoty.
 5. A dokončete odstranění Launchpage.org virus kliknutím na Resetovat nastavení. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Obnovení prohlížeče Safari

Po „únosu“ postupujte podle těchto kroků a Safari resetujte.

Odstraňte nežádoucí rozšíření z prohlížeče Safari:

 1. Klikněte na Safari > Předvolby…
 2. V novém okně vyberte Rozšíření.
 3. Vyberte nežádoucí rozšíření související s Launchpage.org virus a zvolte Odinstalovat. Obnovení prohlížeče Safari

Vymažte soubory cookies a další data webových stránek z prohlížeče Safari:

 1. Klikněte na Safari > Vymazat historii…
 2. Z rozbalovací nabídky v části Vymazat vyberte veškerou historii.
 3. Potvrďte kliknutím na Vymazat historii. Obnovení prohlížeče Safari

Pokud výše zmíněné kroky nefungují, obnovte prohlížeč Safari následovně:

 1. Klikněte na Safari > Předvolby…
 2. Přejděte na záložku Pokročilé.
 3. Zaškrtněte možnost Zobrazit v řádku nabídek nabídku Vývojář.
 4. V řádku nabídek klikněte na Vývojář a vyberte Vyprázdnit mezipaměti. Obnovení prohlížeče Safari

Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu Launchpage.org rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Linas Kiguolis
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích