Míra závažnosti:  
  (77/100)

KMSPico virus. Jak ho odstranit? (Průvodce odinstalace)

od Ugnius Kiguolis - -   KMSPico | Druh: Malware

Jak virus KMSPico funguje?

KMSPico virus

Ačkoli mohou uživatelé počítačů najít odkaz ke stažení KMSPico zdarma, doporučujeme vám, to nedělat. KMSPico je velmi nebezpečný nástroj, známý jako aktivátor pro Windows. Nemá nic společného s Microsoftem. Je to ilegální nástroj, který může kontaminovat počítač s nebezpečnými viry. I když sám o sobě není škodlivý, většina webových stránek, které poskytují jeho odkaz ke stažení jsou nedůvěryhodné a snaží se šířit malware. Nicméně, co jiného lze očekávat od stránek, které nabízejí ilegální program.

Jak jsme se již zmínili, aktivátor KMSPico může do počítačového systému vnést nebezpečné viry, protože počítačoví zločinci vědí, že mnoho uživatelů se snaží získat dobrý program zdarma. To není chvályhodné jednání; ale počítačoví zločinci mají za cíl zneužít uživatele, kteří se snaží získat placený software zdarma. Proto infikují nejžádanější počítačové programy se škodlivými složkami, jako jsou trojské koně nebo červy či méně škodlivé hrozby, jako adware.

Bylo zjištěno, že virus KMSPico často propaguje adwarové programy, a to je důvod, proč někteří bezpečnostní výzkumníci tento nebezpečný program pojmenovali KMSPico adware. Nicméně to není to pro něj není ta pravá kategorizace.

 

Rádi bychom vám doporučili nestahovat a nepoužívat takové ilegální nástroje. Rozhodně to NENÍ bezpečný nástroj. Kromě toho nemůžete nikdy vědět, jaké další funkce má. Chcete-li použít plnou, bezpečnou a legální verzi systému Windows, měli byste si koupit oficiální licenční klíč od společnosti Microsoft. Další podezřelý fakt o KMSPico je, že požádá zakázat všechny aktivní programy zabezpečení v počítači, aby do něj mohl vstoupit.

Zdá se, že je to znamení, že tento program může způsobit potenciální bezpečnostní rizika. Pokud jste nainstalovali tento ilegální program, důrazně doporučujeme zkontrolovat počítač pomocí anti-malwarového programu jako je Reimage a zjistit, jestli jste nainstalovali spolu s KMSPico zipem také škodlivé programy. Nezapomeňte, že většina škodlivých aplikací obvykle neodhalí svou existenci tak rychle. Mohou o vás shromažďovat citlivé informace dlouhou dobu, nebo náhle udeřit stažením dalšího malwaru do počítače.

Jak může KMSPico malware do počítače vložit další programy?

Jak jsme se již zmínili, crack KMSPico má být sám o sobě bezpečný. Nicméně, mnoho uživatelů počítačů si stěžuje, že KMSPico nefunguje nebo že si po jeho stažení všimli dalších podezřelých aktivit. Je poměrně snadné vysvětlit, proč uživatelé začnou objevovat takové jevy. Problém je v tom, že vývojáři škodlivých nebo potenciálně nežádoucích programů mají tendenci používat techniku svazování sofwaru, která jim pomáhá šířit jejich pochybné produkty spolu s dalšími programi zdarma.

V tomto případě vám instalátor KMSPico může nabídnout jiné programy, které si můžete stáhnout a nainstalovat spolu s KMSPico. Buďte opatrní, protože tyto dodatečné komponenty mohou být nebezpečné a poškodit váš počítačový systém! Netřeba dodávat, že spolehlivost programů nabízených nelegálním softwarem je velmi pochybná.

Návod k odstranění KMSPico

Virus KMSPico je velmi nespolehlivý; i když je možné jej odstranit ručně, nemůžete nikdy vědět, zda se spolu s ním nenainstaloval nějaký jiný malware. Proto doporučujeme, abyste počítač zkontrolovali pomocí výkonného anti-malwaru, jako je Reimage a automaticky odstranili všechny kritické programy a soubory.

Je to nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak počítač vyčistit od hrozeb a potenciálně nežádoucích programů. V případě, že chcete odstranit pouze KMSPico, odstraňte následující soubory a složky z počítače:

 • AutoPico.exe
 • Service_KMS.exe
 • unins000.exe
 • KMSELDI.exe
 • UninsHs.exe
 • tap-windows-9.21.0.exe

Další soubory a složky k odstranění:

Odstraňte soubory AutoPixo.exe, installAll.cmd, Access_KMS_Client.OOB.xrm-ms a Access_KMS_Client.PL.xrm-ms a další zbývající soubory ze složky KMSPico ve složce C:\Program Files. Poté přejděte na Start Menu > Programy a odstraňte složku KMSPico také odtamtud.

Také doporučujeme, abyste pečlivě zkontrolovali registr systému Windows a odstranili všechny klíče vztahující se k tomuto programu. Tento úkol je docela náročný a nedoporučujeme vám dělat žádné úpravy v registru systému Windows, pokud nejste zkušený uživatel počítače. V opačném případě byste mohli odstranit některé důležité soubory a poškodit další software.

Hrozbu KMSPico můžete automaticky odstranit s pomocí jednoho z těchto programů: Reimage, Malwarebytes Malwarebytes. Doporučujeme vám tyto aplikace, neboť dokáží snadno odstranit potenciálně nežádoucí programy a viry, a navíc i všechny soubory a záznamy v registru, které s nimi souvisejí.

Můžeme být partnerem jakéhokoli produktu, který doporučujeme na našich stránkách. Pro plné znění viz Dohodu o užívání Stažením kteréhokoli z poskytovaných anti-spywarových programů pro odstranění KMSPico virus souhlasíte s zásady ochrany osobních údajů a dohoda o užívání
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s OS X
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodařilo odstranit infekci pomocí programu Reimage, odešlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností o problému.
Reimage se doporučuje pro odinstalování KMSPico virus. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.
Více informací o tomto programu naleznete v recenzi programu Reimage.
Tiskové zmínky o Reimage
Podobné programy
Malwarebytes
Vyzkoušeli jsme, jak je Malwarebytes účinný při odstraňování KMSPico virus (2017-07-28)
Podobné programy
Malwarebytes
Vyzkoušeli jsme, jak je Malwarebytes účinný při odstraňování KMSPico virus (2017-07-28)
obrázek pro KMSPico virus
obrázek pro KMSPico virus

Návod na ruční odstranění viru KMSPico:

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Odstranit KMSPico ze Windows systémů

 1. Klikněte na Start Control Panel Programs and Features (používáte-li prohlížeč Windows XP, klikněte na Add/Remove Programs). Klikněte na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (používáte-li prohlížeč 'Windows XP', klikněte na 'Add/Remove Programs').
 2. Používáte-li prohlížeč Windows 10 / Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví Quick Access Menu, zvolte Control Panel a Uninstall a Program. Používáte-li prohlížeč 'Windows 10 / Windows 8', klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví 'Quick Access Menu', zvolte 'Control Panel' a 'Uninstall a Program'.
 3. Odstranění hrozby KMSPico a s ní spojených programů
  Zde vyhledejte položku KMSPico či jakékoli další nedávno nainstalované podezřelé programy.
 4. Odinstalujte je a klikněte na OK pro uložení těchto změn. Klikněte pravým tlačítkem na každou z podezřelých položek a zvolte 'Uninstall'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Odstranit KMSPico ze Mac OS X systému

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte KMSPico a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Odstranit KMSPico z Internet Explorer (IE)

 1. Odstraňte nebezpečné doplňky
  Otevřete Internet Explorer, klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu IE) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Manage Add-ons. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Manage add-ons'
 2. Uvidíte okno Manage Add-ons Zde vyhledejte KMSPico a další pochybné pluginy. Ukončete jejich činnost kliknutím na Disable: Klikněte pravým tlačítkem myši na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Disable'
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Internet Options. Zůstaňte v záložce General.
 4. Zde smažte škodlivou URL adresu a zadejte jméno domény, které dáváte přednost. Klikněte na Apply pro uložení změn. Smažte škodlivé URL adresy, zadejte název domény, které dáváte přednost, a klikněte na 'Apply' pro uložení těchto změn
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Internet Explorer
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) ještě jednou a zvolte Internet options. Přejděte do záložky Advanced.
 6. Zde zvolte Reset.
 7. V dalším okně zaškrtněte Delete personal settings a znovu zvolte Reset pro dokončení úplného odstranění hrozby KMSPico Přejděte na záložku 'Advanced' a klikněte na tlačítko 'Reset'. Nyní zvolte 'Delete personal settings' a klikněte na tlačítko 'Reset' ještě jednou
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Odstraňte virus KMSPico z Microsoft Edge

Obnovte nastavení programu Microsoft Edge (metoda 1):

 1. Spusťte aplikaci Microsoft Edge a klikněte na More (tři tečky v pravém horním rohu obrazovky).
 2. Klepněte na Settings pro další možnosti.
 3. Jakmile se otevře okno Settings, klepněte na tlačítko Choose what to clear pod možností Clear browsing data. Přejděte na Nastavení a zvolte 'Choose what to clear'
 4. Zde zvolte vše, co chcete odstranit a klepněte na Clear. Vyberte tlačítko 'Clear'
 5. Nyní pravým tlačítkem myši klikněte na tlačítko Start (Windows logo). Zde zvolte Task Manager. Otevřete nabídku Start a zvolte 'Task Manager'
 6. Na kartě Processes najděte Microsoft Edge.
 7. Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Go to details. Pokud možnost Go to details nevidíte, klikněte na More details a opakujte předchozí kroky. Klepněte pravým tlačítkem myši na 'Microsoft Edge' a zvolte 'Go to details' Kdyby se volba 'Go to details' nezobrazila, vyberte 'More details'
 8. Když se zobrazí karta Details, najděte všechny položky s názvem Microsoft Edge. Klikněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte End Task. Najděte položky Microsoft Edge a zvolte 'End Task'

Obnovení prohlížeče Microsoft Edge (metoda 2):

Pokud metoda 1 selhala, budete muset použít pokročilou metodu obnovení aplikace Edge.

 1. Poznámka: před použitím této metody je třeba zálohovat data.
 2. Najděte v počítači tuto složku: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Vyberte každou položku, která je v ní uložena a klikněte pravým tlačítkem myši. Pak zvolte Delete. Přejděte do složky Microsoft Edge, klepněte pravým tlačítkem myši na každou položku a klepněte na 'Delete'
 4. Klikněte na tlačítko Start (logo Windows) a do řádku Search my stuff zadejte window power.
 5. Klepněte pravým tlačítkem myši na položku Windows PowerShell a zvolte Run as administrator. Najděte Windows PowerShell, klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte 'Run as administrator'
 6. Jakmile jste správce: Ukáže se okno Windows PowerShell, vložte tento příkazový řádek za PS C:\WINDOWS\system32> a stiskněte klávesu Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Zkopírujte a vložte požadovaný příkaz a klikněte na 'Enter'

Po dokončení těchto kroků by měl být KMSPico z prohlížeče Microsoft Edge odstraněn.

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Odstranit KMSPico z Mozilla Firefox (FF)

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
 2. Zde vyberte KMSPico a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
  Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
 4. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby KMSPico. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Odstranit KMSPico z Google Chrome

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte KMSPico a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 4. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 6. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 7. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby KMSPico. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Odstranit KMSPico z Safari

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
 2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte KMSPico, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
  Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
 4. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace KMSPico dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

O autorovi

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Vůdce

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-kmspico-virus.html

Návody na odstranění v dalších jazycích