Odstranit Intego (Návod zdarma) - Návod

Návod na odstranění hrozby Intego

Co je to Intego?

Intego – výkonný antivirový program pro Mac, který nabízí spoustu funkcí

Intego Mac Internet security

Intego je spolehlivý bezpečnostní software, který byl vyvinut výhradně pro Mac OS a Mac OS X. Skládá se ze dvou prvků: VirusBarrier X9 a NetBarrier X9, z nichž oba mají odlišnou funkci. Program kombinuje nejdůležitější bezpečnostní moduly, včetně plně funkční brány firewall, ochrany dat, antispamu, anti-phishingu a antiviru, které jsou nezbytné pro antivirovou ochranu pro Mac. Program si můžete stáhnout z oficiálních webových stránek, nebo jej můžete také objevit v softwarových balíčcích, které používají metodu svazování softwaru.

Svazování softwaru je široce praktikovaná marketingová taktika používaná po celém světě. Je výhodná pro společnosti i uživatele, kteří by o software mohli mít zájem. Nicméně lidé obvykle nevěnují dostatek pozornosti postupu instalace a neúmyslně instalují další programy. Z tohoto důvodu (hlavně proto, že se program objevil „z ničeho nic“), mohou někteří uživatelé nazvat tento software „Intego virus“, což je zcela nepravdivé. Antivirový program Intego vám pomůže se před viry chránit, nezpůsobuje je.

Důležitá fakta o společnosti Intego

Společnost Intego byla poprvé založena v roce 1997 a zaměřovala se výhradně na počítače s operačním systémem Mac, na rozdíl od mnoha jiných společností s antimalwarowým softwarem, které jako svůj hlavní cíl vysoce upřednostňovaly Windows. Nejnovější verze softwaru se nazývá Intego Mac Internet Security X9, která zahrnuje dva moduly: VirusBarrier X9 a NetBarrier X9. VirusBarrier X9 se zaměřuje na ochranu Mac před malwarem, zatímco NetBarrier X9 chrání vaši síť před vetřelci a narušiteli.

Software si můžete stáhnout na oficiálních webových stránkách, kde naleznete bezplatnou 30 denní zkušební verzi. Uživatelé si poté tedy musí zakoupit plnou licencovanou verzi, která stojí 33,05 EUR ročně. Jedná se o produkt založený na předplatném, takže pokud ho uživatelé chtějí zrušit, musí to udělat před uplynutím celého roku. Vzhledem k tomu, že dostanete dva moduly se dvěma samostatnými funkcemi – cena je opravdu slušná. Kromě toho nezapomeňte, že vývojáři společnosti Intego musí vydělávat peníze na financování svého výzkumu v oblasti malwaru.

Čištění pomocí funkce Washing Machine (pračka)

Instalace softwaru do systému

Intego VirusBarrier a další moduly jsou nainstalovány během několika minut. Tento proces vyžaduje pro dokončení restart systému. Stejně jako jsme se zmínili na začátku, software lze nainstalovat také jako součást jiných programů. Pokud se rozhodnete pro Vlastní nebo Pokročilou instalaci softwaru, můžete tento doplněk snadno najít. Pokud však se stažením potřebného nástroje spěcháte, můžete tento antivirový program ve svém počítači objevit neočekávaně. V důsledku toho si můžete myslet, že jste infikováni, ale nejste.

Po instalaci softwaru jsou uživatelé vyzváni, aby si vybrali úroveň ochrany, lze vybrat:

  • Minimální úroveň – ochrana pouze před malwarem
  • Standardní úroveň – přidaná ochrana před malwarem Windows
  • Maximální úroveň – kontrola souborů ZIP a dalších archivů

Většině uživatelů by měla stačit standardní úroveň, i když výběr maximální úrovně nikomu neublíží a zlepší bezpečnost zařízení Mac.

Jakmile je zvolena úroveň ochrany, program je připraven. Je přidán pohodlný průvodce, který vysvětluje všechny funkce. Průvodce lze skrýt pouhým kliknutím myši a v případě potřeby jej znovu povolit kliknutím na ikonu Informace.

Intego zobrazuje všechny oddíly na levé straně okna – uživatelé mohou provést rychlé skenování nebo úplné skenování všech jednotek. Uživatelé mohou také v hlavním okně skenování naplánovat a ovládat funkci ochrany v reálném čase.

Instalace programu Intego

Vysvětlení anti-malwarové funkce programu

Po dokončení instalace provede Intego Mac Internet security kompletní kontrolu systému. Pokud jsou nalezeny jakékoli hrozby, program infikované soubory přesune do karantény, odstraní je a pokusí se opravit poškození způsobené souborům v počítači.

Kromě toho je program schopen skenovat všechny příchozí e-maily a jednotky USB automaticky, jakmile jsou připojeny k počítači Mac. Navíc funkce anti-phishing může uživatelům pomoci v boji proti pochybným e-mailům se spamem, které mohou instalovat malware nebo přimět uživatele, aby utrácel peníze za zbytečné produkty.

Pomocí AV-Testu bylo zjištěno, že Intego VirusBarrier dokáže stroj ochránit před 100% malwaru operačního systému Mac a také identifikovat a označit 99 procent potenciálně nežádoucích programů. Ochrana před malwarem je skutečně nezbytně důležitá, protože malware může zničit váš počítač. Ochrana před PUP je však také důležitá, protože může zaplnit váš Mac, zobrazovat nežádoucí reklamy a dokonce vést k závažným infekcím.

Antivirový program Intego

NetBarrier – účinný nástroj pro ochranu vaší sítě

NetBarrier je nástroj brány firewall, který dokáže chránit síť před vetřelci. Intego nabízí tři režimy:

  • Public Hotspot – blokuje všechna připojení z internetu nebo ze sítě, jakož i všechny funkce sdílení souborů a serveru;
  • Work Hotspot – umožňuje příchozí připojení z důvěryhodných sítí a sdílení souborů je povoleno pouze se souhlasem;
  • Home Hotspot – umožňuje příchozí připojení a sdílení souborů je povoleno automaticky

Uživatelé si mohou vybrat, co chtějí, a nastavení kdykoli změnit. Uživatelé, kteří mají pokročilé znalosti brány Firewall, mohou vytvářet výjimky, povolit pouze specifický typ připojení a upravovat další možnosti v Pokročilém nastavení, i když tato funkce není vyžadována pro běžného uživatele.

Intego Mac Internet Security

Další užitečné funkce programu Intego

Kromě nezbytné antivirové funkce je Intego také schopný mnoha dalších věcí. Bariéra obsahu umožňuje softwaru blokovat potenciálně škodlivé e-maily, odkazy a zprávy sociálních sítí. Tento obsah může nejen poškodit váš Mac, ale také o vás zjistit citlivé informace, které lze použít k nezákonným účelům.

Funkce Personal Backup je také velmi důležitá. Jak poznamenávají odborníci na bezpečnost, zálohy jsou životně důležité pro každého moderního uživatele počítače, protože například ransomware může uzamknout osobní soubory a učinit je nepoužitelnými. Některý krypto-malware je dešifrovatelný; ve většině případů však výzkumníci zabývající se bezpečností potřebují čas na to, aby mohli škodlivý kód rozluštit a vydat oficiální dešifrovač. V tomto případě je zálohování jediná spolehlivá funkce, která může vaše osobní soubory zachránit.

Funkce Washing Machine (pračka) dokáže vyčistit veškerý nevyžádaný obsah z vašeho Mac OS X, získat zpět místo na disku a výrazně jej urychlit. Tato funkce může odstranit duplikáty, které mohou být náhodně vytvořeny, vymazat mezipaměti, stahování, protokoly, koš a dokonce uspořádat plochu.

Používání antiviru je důležité, protože viry Mac opravdu existují

Uživatelé Macu se stále potýkají s mylnou představou, že počítače Mac nemohou být infikovány malwarem. Nemůže to však být dále od pravdy a systémy Macintosh se ukázaly být ovlivněny zranitelnostmi a malwarem, jako tomu bylo nedávno v případě programu „mshelper“, který zneužívá prostředky počítače a způsobuje, že se baterie vybíjí mimořádně rychle. S největší pravděpodobností je to kybernetická hrozba vytvořena pro dolování kryptoměny.

Kybernetičtí podvodníci chtějí rychle získat od nevinných uživatelů peněžní výhody, a nezáleží jim na tom, jakým způsobem to dělají – ať už jde o podvody v oblasti průzkumu nebo technické podpory, únosce prohlížeče, adware, crypto minery nebo dokonce ransomware. Výsledkem je, že i seniorní analytik E-Threat Bogdan Botezatualso rychle zodpovídá na otázku „Mohou počítače Mac dostat viry?“

Odpověď je určitě ano. Již k tomu došlo a případů bude jistě přibývat

Uživatelé počítačů Mac by si proto měli být vědomi nebezpečí a měli by uvažovat o vhodném způsobu ochrany svých systémů. Intego je perfektní nástroj k detekci a odstranění těchto pochybných aplikací a ochraně vašeho počítače před poškozením.

Pokud se nebojíte malwaru Mac, odstraňte Intego ze svého počítače

Pokud jste si najednou všimli, že je tento program nainstalován ve vašem systému a vy jste jej nenainstalovali záměrně, muselo k tomu dojít společně s jiným softwarem. Uživatelé obvykle nevěnují velkou pozornost při instalaci programů zdarma a vyberou Doporučený nebo Rychlý způsob instalace. Přesto byste měli být opatrní, protože některé doporučené programy sice mohou být užitečné, ale jiné mohou být pouze adware, který váš prohlížeč zaplní reklamami a přesměruje na podezřelé weby.

Ti, kteří tento software objevili „z ničeho nic“, možná budou chtít Intego ze svých systémů odstranit. Na rozdíl od potenciálně nežádoucích programů lze tento bezpečnostní software snadno odinstalovat. Jednoduše postupujte podle našeho průvodce níže a zbavte se VirusBarrier a podobných komponent, které jsou obvykle součástí programu.

I když možná budete chtít provést úplné odstranění Intego z vašeho systému (např. nechcete platit za licencovanou verzi po uplynutí zkušební doby 30 dnů), zvažte nejprve, jak užitečná tato aplikace je. Důrazně doporučujeme program neodinstalovat.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu FortectIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění hrozby Intego

Odstranit Intego ze Mac OS X systému

Pokud chcete Intego odinstalovat z vašeho Mac OS X, postupujte takto

  1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
  2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Intego a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu Intego rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Vášnivý výzkumník virů

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Gabriel E. Hall
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích