Co je to IELowutil.exe? Mám ho odstranit?

Olivia Morelli - -
IELowutil.exe

Soubor IELowutil.exe je legitimní soubor, který můžete najít ve Windows Vista a v pozdějších verzích tohoto operačního systému. Soubor má spojitost s prohlížečem Internet Explorer, který jej využívá k lepšímu zvládnutí operací s nízkou úrovní integrity. Přesněji řečeno, soubor je využíván ke kontrole Informačních kanálů a oblastí Web Slice za účelem zjištění aktualizací stránek a podobně. Již stovky lidí však uvedly, že jim soubor IELowutil.exe komplikuje normální používání jejich počítače. Uvádějí zpomalení systému a chybová hlášení tohoto typu:

Tato aplikace požádala ‚runtime‘ o ukončení neobvyklým způsobem. Pro více informací se, prosím, obraťte na tým uživatelské podpory této aplikace.

Jestliže se s tímto problémem potýkáte i vy, můžete jej vyřešit s pomocí následujících kroků:

Po kliknutí pravým tlačítkem myši na ikonu IExploreru přejděte na Možnosti internetu.
Zde přejděte na Obsah → Informační kanály a oblasti Web Slice → Nastavení.
Nyní zrušte zaškrtnutí u „Automaticky zjišťovat aktualizace u Informačních kanálů a oblastí Web Slice“.

NEBEZPEČÍ!

Soubor IELowutil.exe se nemůže vyskytovat v systému Windows XP, proto jestliže jste jej v tomto operačním systému objevili, může být tento soubor nebezpečný. Tvůrci malwaru dávají svým škodlivým procesům názvy shodné s existujícími soubory, aby tak své viry na napadených počítačích lépe ukryli. Důvěryhodnost souboru IELowutil.exe, který jste objevili, byste měli ověřit spuštěním skenování s pomocí aplikace RegCure Pro.

výsledek - stav souboru
vyžaduje diagnózu
výzkumné středisko Odstranitvirus.cz shromažďuje a kontroluje všechny informace související s IELowutil.exe. Klademe si otázky jako 'Může být tento soubor závadný?', 'Je tento název souboru používán malwarem?' a podobně. Stav souboru je pouze naším názorem, který si tvoříme na základě našeho zkoumání. Stav VYŽADUJE DIAGNÓZU znamená, že název souboru je spojován s viry. Existuje ale mnoho nebezpečných souborů se stejnými názvy jako bezpečné soubory. Řiďte se doporučením níže.
doporučení
Je-li váš počítač pomalý nebo máte problémy s nevyžádanou reklamou a přesměrováním na neznámé stránky, vřele vám doporučujeme otestovat váš počítač důvěryhodným anti-spywarovým programem. Proveďte některé z testů dostupných zdarma a zkontrolujte, zda máte v systému nevyžádané aplikace, které by mohly být za tyto problémy zodpovědné.
Můžeme být partnerem jakéhokoli produktu, který doporučujeme na našich stránkách. Pro plné znění viz Dohodu o užívání
Reimage je nástroj doporučený pro zjištění hrozeb a závadného softwaru ve vašem systému. Zkušební verze produktu vyhledá škodlivé aplikace ve vašem systému.
Tiskové zmínky o Reimage
Tiskové zmínky o Reimage
Podobné programy
Plumbytes Anti-Malware
Malwarebytes Anti Malware
Webroot SecureAnywhere AntiVirus
zdroj: http://www.2-spyware.com/file-ielowutil-exe.html

Návody na odstranění v dalších jazycích


Soubory
Software
Porovnávání