Míra závažnosti:  
  (10/100)

Odstranit Hohosearch.com (Návod k odstranení) - aktualizováno Led 2021

od Ugnius Kiguolis - -   hoho search | Druh: Únosce prohlížeče

Co virus Hohosearch.com způsobuje?

Hohosearch.com je adresa webové stránky, která údajně poskytuje bezpečný a užitečný webový vyhledávač. Nicméně, uživatelé ji častěji označují jednoduše jako Hoho Search virus. I když to není technicky nejlepší způsob, jak tento program definovat, má některé vlastnosti viru. Podezřelé Hoho vyhledávání se může stát vaší domovskou stránkou a výchozím vyhledávačem, pokud si tohoto „únosce“ prohlížeče nainstalujete do počítače. To se nemusí nutně stát s vaším vědomím či souhlasem, tak nebuďte překvapeni, když se tato stránka náhle objeví na vašem prohlížeči, i když si nemůžete vzpomenout, že byste tento program instalovali. V tomto článku vám poskytneme informace o „únosci“ Hohosearch.com a poradíme vám jak jej můžete ze svého prohlížeče a počítače odstranit. Pokud už víte, jak tento virus funguje a chcete se ho co nejrychleji zbavit, měli byste si nainstalovat spolehlivý nástroj pro boj proti virům, jako je například ReimageIntego a spustit skenování vašeho systému. Zbytek se vyřeší automaticky.

Hohosearch.com virus

Jak již bylo zmíněno výše, mluvíme o aplikaci typu „únosce“ prohlížeče, který také spadá do skupiny (PUP) potenciálně nežádoucích programů. Tento škodlivý program se pokusí přimět uživatele používat falešný vyhledávač, který pak oběti přesměruje na předem určené webové stránky. Jinými slovy, virus Hohosearch.com se snaží vydávat za bezpečný vyhledávač, zatímco jeho jediný účel je donutit oběti navštívit webové stránky svých partnerů. Uživatelé, kteří si již tento vyhledávač vyzkoušeli jsou velmi zklamáni a hledají návody jak Hohosearch odstranit. Uvádějí, že tento vyhledávač poskytuje běžně vypadající výsledky vyhledávání, které jsou ve skutečnosti poškozené. Po kliknutí na ně uživatele přesměrují na pochybné webové stránky. Tato „chyba“ je určena na podporu konkrétní webové stránky tak, že zvyšuje její návštěvnost. Předpokládáme, že to vše dělají s cílem získat pay-per-click výnosy z přidružených internetových stránek. Bohužel, nikdy nevíte, zda vás Hohosearch.com přesměrování nezavede na nebezpečné nebo dokonce škodlivé webové stránky. Proto vám doporučujeme, abyste na tento vyhledávač nespoléhali. Podle našeho názoru je lepší důvěřovat známým a renomovaným poskytovatelům webového vyhledávání jako je Google nebo Bing.

To však není jediný problém se kterým se budete muset vypořádat, pokud se Hohosearch dostane do vašeho počítače. Můžete být také vystaveni mimořádně dotěrným vyskakovacím reklamamám, bannerům a dalšímu typu internetových reklam. Tyto reklamy od Hohosearch jsou stejně spolehlivé jako samotný vyhledávač. Také vám doporučujeme na tyto reklamy neklikat a počítač zkontrolovat pomocí výkonného anti-spywarového softwaru pro detekci všech programů a souborů, které souvisejí s PUP Hohosearch.com. Doporučujeme použít anti-spywarový program ReimageIntego – je v současné době jedním z nejlepších nástrojů pro odstranění spywaru a malwaru na trhu. Musíme vás však varovat, pokud Hohosearch.com co nejrychleji neodstraníte, problémy se budou jen zhoršovat. Virus může začít shromažďovat a sdílet informace o historii prohlížení, charakteristiky zařízení, IP adresu, atd. Neexistuje žádný způsob, jak zjistit za jakým účelem mohou být tyto informace později použity.

Jak tento vyhledávač „unáší“ počítače?

Vývojáři tohoto vyhledávače nejsou velmi kreativní, pokud jde o jeho distribuci. Ve většině případů se spoléhají na známou techniku distribuce zvanou svazování. To znamená, že si můžete všimnout Hohosearch.com na počítači po nedbalé instalaci jiných programů zdarma stažených z internetu. Obyčejně se Hoho Search malware šíří společně s nedůvěryhodnými programy zdarma jako jsou manažeři stahování, tvůrci PDF, konvertory souborů a tak dále. Přes jeho veškerou snahu vstoupit do systém oběti bez povšimnutí, může být tento parazit zastaven poměrně jednoduchým způsobem. Vše, co musíte udělat, aby se zabránilo instalaci volitelných programů zdarma bez vašeho vědomí, je zvolit možnost  pokročilé / vlastní instalace kdykoli budete do počítače instalovat nový software. V případě, že jste si stáhli softwarový balíček, toto nastavení rozšíří možnosti a umožní vám neinstalovat komponenty, které nechcete. Samozřejmě se vždy doporučuje zvolit další opatření, aby se zabránilo infekci virem. Můžete vybavit svůj systém s výkonným firewallem a pravidelně aktualizovat systém pro odstranění chyb zabezpečení vašeho operačního systému. Čím více vrstev zabezpečení máte v počítači, tím menší jsou šance, že Hoho Search infiltruje váš počítač.

Nicméně, pokud byl počítač již tímto virem napaden, měli byste jej bezprodleně odstranit. Pokud nevíte, jak Hohosearch.com odstranit, neztrácejte čas a nesnažte se to dělat bez jakékoliv pomoci. Odborníci z odstranitvirus.cz virus zkoumali a připravili pro vás návod na jeho odstranění krok za krokem. Najdete jej na straně 2.

Jak odstranit „únosce“ prohlížeče Hohosearch.com z počítače?

Zdá se, že nikdo nemá rád, když ho při procházení Internetu něco ruší. Proto neexistuje žádný důvod, proč mít virus Hohosearch.com nainstalovaný v počítači. Zastavit otravné přesměrování, reklamy a obnovit běžný výkon systému můžete pouhým odstraněním tohoto softwaru z počítače. Znít to jako hodně práce? No, to není tak složité, jak by se mohlo zdát. Existují dva základní způsoby odstranění ze kterých si můžete vybrat:

 1. Metoda ručního odstranění;
 2. Metoda automatického odstranění.

Můžete následovat návod k odstranění ručně, který najdete níže a zbavit se tohoto parazita na vlastní pěst. Měli byste však mít na paměti, že HohoSearch.com nemusí být jediným virem, který pobývá na vašem počítači. Během doby kterou tento „únosce“ pobýval na vašem počítači, mohl být počítač také vystaven celé řadě různých rizik a snadno infikován jiným škodlivým softwarem. Proto jednoduchá oprava nezaručí, že je váš počítač zcela bez potenciálních hrozeb. Chcete-li zkontrolovat váš systém důkladně, měli byste to učinit s pomocí anti-spywarového softwaru; Jen se ujistěte se, že používáte seriózní a spolehlivý. Můžete použít jeden z nástrojů pro odstranění škodlivého softwaru, které doporučujeme:

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu ReimageIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.
obrázek pro Hohosearch.com
obrázek pro Hohosearch.com

Návod na ruční odstranění hrozby Hohosearch.com:

Odstranit Hohosearch.com ze Windows systémů

 1. Klikněte na Start Control Panel Programs and Features (používáte-li prohlížeč Windows XP, klikněte na Add/Remove Programs). Klikněte na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (používáte-li prohlížeč 'Windows XP', klikněte na 'Add/Remove Programs').
 2. Používáte-li prohlížeč Windows 10 / Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví Quick Access Menu, zvolte Control Panel a Uninstall a Program. Používáte-li prohlížeč 'Windows 10 / Windows 8', klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví 'Quick Access Menu', zvolte 'Control Panel' a 'Uninstall a Program'.
 3. Odstranění hrozby Hohosearch.com a s ní spojených programů
  Zde vyhledejte položku Hohosearch.com či jakékoli další nedávno nainstalované podezřelé programy.
 4. Odinstalujte je a klikněte na OK pro uložení těchto změn. Klikněte pravým tlačítkem na každou z podezřelých položek a zvolte 'Uninstall'
 5. Odstraňte zástupce aplikace Hohosearch.com ze seznamu Windows
  Klikněte pravým tlačítkem myši na zástupce aplikace Mozilla Firefox a zvolte Properties. Klikněte pravým tlačítkem na ikonu prohlížeče a zvolte 'Properties'
 6. Přejděte na záložku Shortcut a vyhledejte pole Target. Odstraňte škodlivé URL adresy související s vaším virem. Přejděte na záložku 'Shortcut' a zde odstraňte 'http://isearch.babylon.com...' a další podezřelé URL adresy

Opakujte kroky uvedené výše pro zástupce všech prohlížečů, včetně Internet Explorer a Google Chrome. Ujistěte se, že zkontrolujete všechna umístění těchto zástupců, jako jsou např. Plocha, Menu Start a Hlavní panel.

Odstranit Hohosearch.com ze Mac OS X systému

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Hohosearch.com a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Odstranit Hohosearch.com z Internet Explorer (IE)

 1. Odstraňte nebezpečné doplňky
  Otevřete Internet Explorer, klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu IE) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Manage Add-ons. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Manage add-ons'
 2. Uvidíte okno Manage Add-ons Zde vyhledejte Hohosearch.com a další pochybné pluginy. Ukončete jejich činnost kliknutím na Disable: Klikněte pravým tlačítkem myši na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Disable'
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Internet Options. Zůstaňte v záložce General.
 4. Zde smažte škodlivou URL adresu a zadejte jméno domény, které dáváte přednost. Klikněte na Apply pro uložení změn. Smažte škodlivé URL adresy, zadejte název domény, které dáváte přednost, a klikněte na 'Apply' pro uložení těchto změn
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Internet Explorer
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) ještě jednou a zvolte Internet options. Přejděte do záložky Advanced.
 6. Zde zvolte Reset.
 7. V dalším okně zaškrtněte Delete personal settings a znovu zvolte Reset pro dokončení úplného odstranění hrozby Hohosearch.com Přejděte na záložku 'Advanced' a klikněte na tlačítko 'Reset'. Nyní zvolte 'Delete personal settings' a klikněte na tlačítko 'Reset' ještě jednou

Odstranit Hohosearch.com z Microsoft Edge

Obnovte nastavení programu Microsoft Edge (metoda 1):

 1. Spusťte aplikaci Microsoft Edge a klikněte na More (tři tečky v pravém horním rohu obrazovky).
 2. Klepněte na Settings pro další možnosti.
 3. Jakmile se otevře okno Settings, klepněte na tlačítko Choose what to clear pod možností Clear browsing data. Přejděte na Nastavení a zvolte 'Choose what to clear'
 4. Zde zvolte vše, co chcete odstranit a klepněte na Clear. Vyberte tlačítko 'Clear'
 5. Nyní pravým tlačítkem myši klikněte na tlačítko Start (Windows logo). Zde zvolte Task Manager. Otevřete nabídku Start a zvolte 'Task Manager'
 6. Na kartě Processes najděte Microsoft Edge.
 7. Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Go to details. Pokud možnost Go to details nevidíte, klikněte na More details a opakujte předchozí kroky. Klepněte pravým tlačítkem myši na 'Microsoft Edge' a zvolte 'Go to details' Kdyby se volba 'Go to details' nezobrazila, vyberte 'More details'
 8. Když se zobrazí karta Details, najděte všechny položky s názvem Microsoft Edge. Klikněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte End Task. Najděte položky Microsoft Edge a zvolte 'End Task'

Obnovení prohlížeče Microsoft Edge (metoda 2):

Pokud metoda 1 selhala, budete muset použít pokročilou metodu obnovení aplikace Edge.

 1. Poznámka: před použitím této metody je třeba zálohovat data.
 2. Najděte v počítači tuto složku: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Vyberte každou položku, která je v ní uložena a klikněte pravým tlačítkem myši. Pak zvolte Delete. Přejděte do složky Microsoft Edge, klepněte pravým tlačítkem myši na každou položku a klepněte na 'Delete'
 4. Klikněte na tlačítko Start (logo Windows) a do řádku Search my stuff zadejte window power.
 5. Klepněte pravým tlačítkem myši na položku Windows PowerShell a zvolte Run as administrator. Najděte Windows PowerShell, klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte 'Run as administrator'
 6. Jakmile jste správce: Ukáže se okno Windows PowerShell, vložte tento příkazový řádek za PS C:\WINDOWS\system32> a stiskněte klávesu Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Zkopírujte a vložte požadovaný příkaz a klikněte na 'Enter'

Po dokončení těchto kroků by měl být Hohosearch.com z prohlížeče Microsoft Edge odstraněn.

Odstranit Hohosearch.com z Mozilla Firefox (FF)

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
 2. Zde vyberte Hohosearch.com a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Klikněte na tlačítko menu (v pravém horním rohu) a zvolte Options General.
 4. Zde odstraňte škodlivou URL adresu a zadejte stránku, jíž dáváte přednost, případně klikněte na Restore to default.
 5. Klikněte na OK pro uložení změn. V záložce 'General' smažte škodlivé URL adresy z oddílu 'Home Page', případně klikněte na tlačítko 'Restore to Default'. Poté klikněte na 'OK' pro uložení změn
 6. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
  Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
 7. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby Hohosearch.com. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'

Odstranit Hohosearch.com z Google Chrome

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte Hohosearch.com a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Jestliže virus změnil vaši domovskou stránku a výchozí vyhledávač, změňte jejich nastavení zpět do původního stavu.
  Klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 4. Zde vyhledejte Open a specific page or set of pages pod možností On startup a poté klikněte na Set pages. Po rozkliknutí menu a následném kliknutí na 'Settings' zvolte 'Set pages'
 5. Nyní by se vám mělo zobrazit další okno. V něm odstraňte škodlivé vyhledávací stránky a zadejte tu, kterou chcete využívat jako svou domovskou stránku. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 6. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 7. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 8. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 9. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 10. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby Hohosearch.com. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Odstranit Hohosearch.com z Safari

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
 2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte Hohosearch.com, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v jeho hlavní nabídce klikněte na Safari. Zvolte si již zobrazenou možnost Preferences a dále pokračujte zvolením General.
 4. Zde se zaměřte na políčko Homepage. Pokud došlo ke změně na Hohosearch.com, nežádoucí odkaz odstraňte a zadejte místo něj doménu vyhledávače, který chcete používat pro svá vyhledávání. Pamatujte si, že odkaz je nutné uvést i s předponou 'http://'. V sekci 'General' odstraňte škodlivou URL adresu a zadejte název domény, které dáváte přednost
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
  Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
 6. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace Hohosearch.com dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Vůdce

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Ugnius Kiguolis
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-hohosearch-com.html
Návody na odstranění v dalších jazycích

Váš názor na Hohosearch.com