Odstranit Hohosearch.com (Návod k odstranení) - aktualizováno Zář 2016

Návod na odstranění hrozby Hohosearch.com

Co je to Hohosearch.com?

Co virus Hohosearch.com způsobuje?

Hohosearch.com je adresa webové stránky, která údajně poskytuje bezpečný a užitečný webový vyhledávač. Nicméně, uživatelé ji častěji označují jednoduše jako Hoho Search virus. I když to není technicky nejlepší způsob, jak tento program definovat, má některé vlastnosti viru. Podezřelé Hoho vyhledávání se může stát vaší domovskou stránkou a výchozím vyhledávačem, pokud si tohoto „únosce“ prohlížeče nainstalujete do počítače. To se nemusí nutně stát s vaším vědomím či souhlasem, tak nebuďte překvapeni, když se tato stránka náhle objeví na vašem prohlížeči, i když si nemůžete vzpomenout, že byste tento program instalovali. V tomto článku vám poskytneme informace o „únosci“ Hohosearch.com a poradíme vám jak jej můžete ze svého prohlížeče a počítače odstranit. Pokud už víte, jak tento virus funguje a chcete se ho co nejrychleji zbavit, měli byste si nainstalovat spolehlivý nástroj pro boj proti virům, jako je například FortectIntego a spustit skenování vašeho systému. Zbytek se vyřeší automaticky.

Jak již bylo zmíněno výše, mluvíme o aplikaci typu „únosce“ prohlížeče, který také spadá do skupiny (PUP) potenciálně nežádoucích programů. Tento škodlivý program se pokusí přimět uživatele používat falešný vyhledávač, který pak oběti přesměruje na předem určené webové stránky. Jinými slovy, virus Hohosearch.com se snaží vydávat za bezpečný vyhledávač, zatímco jeho jediný účel je donutit oběti navštívit webové stránky svých partnerů. Uživatelé, kteří si již tento vyhledávač vyzkoušeli jsou velmi zklamáni a hledají návody jak Hohosearch odstranit. Uvádějí, že tento vyhledávač poskytuje běžně vypadající výsledky vyhledávání, které jsou ve skutečnosti poškozené. Po kliknutí na ně uživatele přesměrují na pochybné webové stránky. Tato „chyba“ je určena na podporu konkrétní webové stránky tak, že zvyšuje její návštěvnost. Předpokládáme, že to vše dělají s cílem získat pay-per-click výnosy z přidružených internetových stránek. Bohužel, nikdy nevíte, zda vás Hohosearch.com přesměrování nezavede na nebezpečné nebo dokonce škodlivé webové stránky. Proto vám doporučujeme, abyste na tento vyhledávač nespoléhali. Podle našeho názoru je lepší důvěřovat známým a renomovaným poskytovatelům webového vyhledávání jako je Google nebo Bing.

To však není jediný problém se kterým se budete muset vypořádat, pokud se Hohosearch dostane do vašeho počítače. Můžete být také vystaveni mimořádně dotěrným vyskakovacím reklamamám, bannerům a dalšímu typu internetových reklam. Tyto reklamy od Hohosearch jsou stejně spolehlivé jako samotný vyhledávač. Také vám doporučujeme na tyto reklamy neklikat a počítač zkontrolovat pomocí výkonného anti-spywarového softwaru pro detekci všech programů a souborů, které souvisejí s PUP Hohosearch.com. Doporučujeme použít anti-spywarový program FortectIntego – je v současné době jedním z nejlepších nástrojů pro odstranění spywaru a malwaru na trhu. Musíme vás však varovat, pokud Hohosearch.com co nejrychleji neodstraníte, problémy se budou jen zhoršovat. Virus může začít shromažďovat a sdílet informace o historii prohlížení, charakteristiky zařízení, IP adresu, atd. Neexistuje žádný způsob, jak zjistit za jakým účelem mohou být tyto informace později použity.

Jak tento vyhledávač „unáší“ počítače?

Vývojáři tohoto vyhledávače nejsou velmi kreativní, pokud jde o jeho distribuci. Ve většině případů se spoléhají na známou techniku distribuce zvanou svazování. To znamená, že si můžete všimnout Hohosearch.com na počítači po nedbalé instalaci jiných programů zdarma stažených z internetu. Obyčejně se Hoho Search malware šíří společně s nedůvěryhodnými programy zdarma jako jsou manažeři stahování, tvůrci PDF, konvertory souborů a tak dále. Přes jeho veškerou snahu vstoupit do systém oběti bez povšimnutí, může být tento parazit zastaven poměrně jednoduchým způsobem. Vše, co musíte udělat, aby se zabránilo instalaci volitelných programů zdarma bez vašeho vědomí, je zvolit možnost pokročilé / vlastní instalace kdykoli budete do počítače instalovat nový software. V případě, že jste si stáhli softwarový balíček, toto nastavení rozšíří možnosti a umožní vám neinstalovat komponenty, které nechcete. Samozřejmě se vždy doporučuje zvolit další opatření, aby se zabránilo infekci virem. Můžete vybavit svůj systém s výkonným firewallem a pravidelně aktualizovat systém pro odstranění chyb zabezpečení vašeho operačního systému. Čím více vrstev zabezpečení máte v počítači, tím menší jsou šance, že Hoho Search infiltruje váš počítač.

Nicméně, pokud byl počítač již tímto virem napaden, měli byste jej bezprodleně odstranit. Pokud nevíte, jak Hohosearch.com odstranit, neztrácejte čas a nesnažte se to dělat bez jakékoliv pomoci. Odborníci z odstranitvirus.cz virus zkoumali a připravili pro vás návod na jeho odstranění krok za krokem. Najdete jej na straně 2.

Jak odstranit „únosce“ prohlížeče Hohosearch.com z počítače?

Zdá se, že nikdo nemá rád, když ho při procházení Internetu něco ruší. Proto neexistuje žádný důvod, proč mít virus Hohosearch.com nainstalovaný v počítači. Zastavit otravné přesměrování, reklamy a obnovit běžný výkon systému můžete pouhým odstraněním tohoto softwaru z počítače. Znít to jako hodně práce? No, to není tak složité, jak by se mohlo zdát. Existují dva základní způsoby odstranění ze kterých si můžete vybrat:

 1. Metoda ručního odstranění;
 2. Metoda automatického odstranění.

Můžete následovat návod k odstranění ručně, který najdete níže a zbavit se tohoto parazita na vlastní pěst. Měli byste však mít na paměti, že HohoSearch.com nemusí být jediným virem, který pobývá na vašem počítači. Během doby kterou tento „únosce“ pobýval na vašem počítači, mohl být počítač také vystaven celé řadě různých rizik a snadno infikován jiným škodlivým softwarem. Proto jednoduchá oprava nezaručí, že je váš počítač zcela bez potenciálních hrozeb. Chcete-li zkontrolovat váš systém důkladně, měli byste to učinit s pomocí anti-spywarového softwaru; Jen se ujistěte se, že používáte seriózní a spolehlivý. Můžete použít jeden z nástrojů pro odstranění škodlivého softwaru, které doporučujeme:

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu FortectIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění hrozby Hohosearch.com

Odinstalování ze systému Windows

Chcete-li Hohosearch.com odstranit z počítače se systémem Windows 10/8, postupujte následovně:

 1. Zadejte Ovládací panely do vyhledávacího pole Windows a stiskněte klávesu Enter nebo klikněte na výsledek vyhledávání.
 2. V části Programy vyberte Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
 3. Vyhledejte programy související s Hohosearch.com (nebo jakýkoli jiný nedávno nainstalovaný podezřelý program).
 4. Pravým tlačítkem na program klikněte a vyberte Odinstalovat.
 5. Pokud se zobrazí Řízení uživatelských účtů, klikněte na Ano.
 6. Počkejte na dokončení odinstalace a klikněte na OK. Odinstalování ze systému Windows

Pokud používáte systém Windows 7/XP, postupujte následovně:

 1. Klikněte na Windows Start > Ovládací panely v pravé části (pokud používáte Windows XP, klikněte na Přidat nebo odebrat programy).
 2. V okně Ovládací panely vyberte Programy > Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
 3. Jednou klikněte na aplikaci, kterou chcete odstranit.
 4. Nahoře klikněte na Změnit/odebrat.
 5. Pro potvrzení vyberte Ano.
 6. Po dokončení klikněte na OK.

Odstranit Hohosearch.com ze Mac OS X systému

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Hohosearch.com a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Odstraňte nežádoucí rozšíření z prohlížeče MS Edge:

 1. Klikněte na Menu (tři tečky v pravém horním rohu v okně prohlížeče) a vyberte Rozšíření.
 2. Ze seznamu vyberte rozšíření a klikněte na Ozubené kolečko.
 3. Dole klikněte na Odinstalovat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Vymazejte soubory cookies a další data prohlížeče:

 1. Klikněte na Menu (tři tečky v pravém horním rohu v okně prohlížeče) a vyberte Ochrana osobních údajů a zabezpečení.
 2. V části Vymazat údaje o procházení vyberte Zvolit, co chcete vymazat.
 3. Vyberte vše (kromě hesel, i když možná budete chtít zahrnout také licence Médií) a klikněte na Vymazat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnovte nastavení pro novou kartu a domovskou stránku:

 1. Klikněte na ikonku menu a vyberte Nastavení.
 2. Poté vyberte Po spuštění.
 3. Pokud jste našli podezřelou doménu, klikněte na Zakázat.

Pokud výše uvedené kroky nefungují, obnovte prohlížeč MS Edge:

 1. Otevřete Správce úloh stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc.
 2. Klikněte na šipku Více informací ve spodní části okna.
 3. Vyberte záložku Podrobnosti.
 4. Nyní přejděte dolů a vyhledejte každou položku s názvem Microsoft Edge. Klepněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte možnost Ukončit úlohu, abyste zabránili spuštění aplikace MS Edge. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Pokud ani toto řešení nepomáhá, budete muset použít pokročilou metodu obnovení. Než budete pokračovat, musíte si zálohovat data.

 1. V počítači najděte složku: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Vyberte všechny složky stisknutím kláves Ctrl + A.
 3. Na vybrané složky klikněte pravým tlačítkem a vyberte Odstranit.  Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge
 4. Nyní klikněte pravým tlačítkem na Start a vyberte Windows PowerShell (správce).
 5. Když se otevře nové okno, zkopírujte a vložte následující příkaz a stiskněte klávesu Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Pokyny pro prohlížeč Edge založený na Chromium

Odstraňte rozšíření z prohlížeče MS Edge (Chromium):

 1. Otevřete aplikaci Edge a přejděte na Nastavení > Rozšíření.
 2. Nežádoucí rozšíření vymažte kliknutím na Odebrat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Vymažte mezipaměť a data stránek:

 1. Klikněte na Menu a přejděte do Nastavení.
 2. Vyberte Ochrana osobních údajů a služby.
 3. V části Vymazat údaje o procházení vyberte Zvolit, co chcete vymazat.
 4. V části Časový rozsah vyberte Za celou dobu.
 5. Klikněte na Vymazat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnovte prohlížeč MS Edge založený na Chromium:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. Na levé straně vyberte Resetovat nastavení.
 3. Vyberte Obnoví výchozí hodnoty nastavení.
 4. Potvrďte kliknutím na Resetovat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Odstraňte nebezpečné doplňky:

 1. Otevřete prohlížeč Mozilla Firefox a klikněte na Menu (tři vodorovné čáry v pravé horní části okna).
 2. Vyberte Doplňky.
 3. Zde vyberte doplňky, které souvisejí s Hohosearch.com a klikněte na Odstranit. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovte domácí stránku:

 1. Klikněne na tři vodorovné čáry v pravém horním rohu a přejděte do nabídky.
 2. Vyberte Možnosti.
 3. Pod možnost Domovská stránka zadejte preferovanou stránku, která se otevře pokaždé, když prohlížeč Mozilla Firefox spustíte.

Odstraňte soubory cookies a data webových stránek:

 1. Klikněte na Nabídku a vyberte Možnosti.
 2. Přejděte do části Ochrana osobních údajů a zabezpečení.
 3. Přejděte dolů a najděte Soubory cookies a data stránek.
 4. Klikněte na Vymazat data…
 5. Vyberte Soubory cookies a data stránek, Webový obsah v mezipaměti a klikněte na Vymazat. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovte prohlížeč Mozilla Firefox

V případě, že se vám i po provedení výše uvedených kroků nepodařilo Hohosearch.com odstranit, obnovte nastavení prohlížeče Mozilla Firefox:

 1. Otevřete prohlížeč Mozilla Firefox a klikněte na Nabídku.
 2. Přejděte na Pomoc a vyberte Informace o řešení problémů. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox
 3. V části Vyladit Firefox klikněte na Obnovit Firefox…
 4. Jakmile se zobrazí vyskakovací okno, potvrďte výběr kliknutím na Obnovit Firefox – nyní by měl být Hohosearch.com odstraněn. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovení prohlížeče Google Chrome

Odstraňte škodlivá rozšíření z prohlížeče Google Chrome:

 1. Otevřete prohlížeč Google Chrome, klikněte na Menu (tři svislé tečky v pravém horním rohu) a vyberte Další nástroje > Rozšíření.
 2. V nově otevřeném okně uvidíte všechna nainstalovaná rozšíření. Odinstalujte všechny podezřelé pluginy související s Hohosearch.com kliknutím na Odebrat. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Vymažte mezipaměť a data webů z prohlížeče Chrome:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. V části Ochrana soukromí a zabezpečení vyberte Vymazat údaje o prohlížení.
 3. Vyberte Historie prohlížení, Soubory cookie a jiná data webů a Obrázky a soubory v mezipaměti.
 4. Klikněte na Vymazat data. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Změňte domovskou stránku:

 1. Klikněte na menu a vyberte Nastavení.
 2. V části Při spuštění vyhledejte podezřelý web, například Hohosearch.com.
 3. Klikněte na Otevřít konkrétní stránku nebo skupinu stránek, klikněte na tři tečky vedle stránky a vyberte Odebrat.

Obnovte prohlížeč Google Chrome:

Pokud výše uvedený postup nefunguje, obnovte prohlížeč Google Chrome, abyste eliminovali všechny komponenty související s Hohosearch.com následovně:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. V Nastavení přejeďte dolů a klikněte na Rozšířená nastavení.
 3. Přejděte dolů do části Resetovat a vyčistit.
 4. Klikněte na Obnovit nastavení na původní výchozí hodnoty.
 5. A dokončete odstranění Hohosearch.com kliknutím na Resetovat nastavení. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Obnovení prohlížeče Safari

Odstraňte nežádoucí rozšíření z prohlížeče Safari:

 1. Klikněte na Safari > Předvolby…
 2. V novém okně vyberte Rozšíření.
 3. Vyberte nežádoucí rozšíření související s Hohosearch.com a zvolte Odinstalovat. Obnovení prohlížeče Safari

Vymažte soubory cookies a další data webových stránek z prohlížeče Safari:

 1. Klikněte na Safari > Vymazat historii…
 2. Z rozbalovací nabídky v části Vymazat vyberte veškerou historii.
 3. Potvrďte kliknutím na Vymazat historii. Obnovení prohlížeče Safari

Pokud výše zmíněné kroky nefungují, obnovte prohlížeč Safari následovně:

 1. Klikněte na Safari > Předvolby…
 2. Přejděte na záložku Pokročilé.
 3. Zaškrtněte možnost Zobrazit v řádku nabídek nabídku Vývojář.
 4. V řádku nabídek klikněte na Vývojář a vyberte Vyprázdnit mezipaměti. Obnovení prohlížeče Safari

Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu Hohosearch.com rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Vůdce

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Ugnius Kiguolis
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích