Odstranit GuardBytes Plus

Návod na odstranění hrozby GuardBytes Plus

Co je to GuardBytes Plus?

Co je GuardBytes Plus?

GuardBytes Plus je falešný anti-spyware, tedy program typu ‚rouge‘, který byl vypuštěn na internet začátkem prosince roku 2014. Program se snaží vypadat jako zcela běžný anti-spyware. Nemělo by vás proto překvapit, když začne provádět skenování vašeho počítače, po kterém vám navíc zobrazí i věrohodně vyhlížející výsledky. Ty jsou ve skutečnosti zcela smyšlené a vy byste je nikdy neměli brát vážně. Jediným cílem těchto výsledků je přesvědčit vás, že máte v počítači nebezpečné viry a že byste si proto měli zakoupit licencovanou verzi GuardBytes Plus, která je odstraní. I tato licence je samozřejmě podvod. V žádném případě si ji proto nekupujte. Licence samozřejmě žádné viry z počítače neodstraní. Jediné, co udělá, bude zablokování zkušební verze GuardBytes Plus. Platba za licenci proto bude pouze zbytečnou ztrátou vašich peněz. Platby za nebezpečné aplikace tohoto druhu mohou kromě toho vést i k odcizení vašich osobních údajů, případně i k dalším problémům. V případě, že už jste za virus GuardBytes Plus zaplatili, kontaktujte společnost, jejíž platební kartu používáte, a požádejte o stažení platby. Kromě toho důrazně doporučujeme odstranit tento falešný bezpečností software ze systému. Jestliže to neuděláte, bude vám svá upozornění zobrazovat i v budoucnu. Na jeho upozornění byste v žádném případě neměli klikat, neboť takové kliknutí by vás mohlo velice snadno dovést na různé škodlivé internetové stránky. Stručně řečeno, pokud na své obrazovce vídáte výzvy a upozornění GuardBytes Plus, měli byste je ignorovat a tento falešný anti-spyware byste měli z počítače odstranit. K nápravě situace doporučujeme využít program FortectIntego, případně nějaký jiný spolehivý anti-spyware.

Jak se mi může GuardBytes Plus dostat do počítače?

Tento falešný anti-spyware se, jak je známo, šíří několika různými způsoby. V první řadě mu se šířením pomáhá nevyžádaná elektronická pošta obsahující škodlivé přílohy. Obsahem těchto podvodných e-mailů jsou zpravidla zprávy o nějakých záludných a problematických věcech, například o neuskutečněných platbách, neočekávaných převodech peněz na účtě, o navrácených platbách a dalších záležitostech, které uživatele většinou snadno přinutí k tomu, aby si škodlivé přílohy stáhl. Další metoda šíření viru GuardBytes Plus je založena na zobrazování podvodných vyskakovacích oken. Tato okna nabízejí uživatelům aktualizace pro Flash Player, FLV Player a pro některé další programy zdarma. Na podobná upozornění si ale dávejte dobrý pozor. Právě s jejich pomocí se totiž šíří velké množství škodlivých programů. V neposlední řadě důrazně doporučujeme vyhýbat se nezákonným internetovým stránkám a instalaci různých programů a nástrojů zdarma, zejména pak aplikacím pro kontrolu počítače přes internet, nástrojům pro antivirovou a bezpečnostní kontrolu a dalším. GuardBytes Plus se vám může snadno dostat do počítače právě i v důsledku instalace výše zmíněných programů. Poté, co mu podaří dostat do systému, do něj nahraje své souboruy a umístí do registru své vlastní záznamy. Poté už vám může bez jakýchkoli překážek začít zobrazovat své falešné skenování systému i svá smyšlená upozornění na výskyt desítek, či dokonce stovek virů ve vašem počítači. Napříkad toto:

GuardBytes Plus has blocked a program from accessing the internet – This program is infected with Trojan-BNK.Win32.Keylogger.gen Private data can be stolen by third parties, including credit card details and passwords

Podobným oznámením nikdy nevěřte, ani na ně neklikejte. Nekupujte si ani licenci programu GuardBytes Plus a namísto toho tento virus odstraňte ze systému. Zde je návod:

Jak odstranit virus GuardBytes Plus?

Jestliže už vás upozornění viru GuardBytes Plus unavují, spusťte úplné skenování systému spolehlivým anti-spywarovým programem. Před kontrolou systému je samozřejmě nutné anti-spyware aktualizovat. V případě, že potřebujete podrobnější instrukce, si můžete přečíst tento návod. Doporučujeme zejména programy FortectIntego a SpyHunter 5Combo Cleaner, neboť tyto aplikace zvládnou odhalit všechny součásti nejen této, ale i jiných hrozeb ukrývající se uvnitř vašeho počítače.

POZOR! GuardBytes Plus se může pokusit zablokovat instalaci a činnost legitimních bezpečnostních aplikací včetně programů SpyHunter a StopZilla. V případě, že nemůžete ani jeden z těchto programů spustit, vyzkoušejte následující možnosti:

1. ZASTAVENÍ VIRU S POMOCÍ OBNOVENÍ SYSTÉMU:

 1. Klikněte na Start -> Všechny programy -> Příslušenství -> Systémové nástroje -> Obnovení systému.
 2. Zvolte si možnost Obnovit stav počítače k dřívějšímu datu a klikněte na Další.
 3. Zvolte si datum a určitý bod obnovy, který vám vyhovuje, a klikněte na tlačítko Další.
 4. Vyčkejte, dokud se počítač nerestartuje, a poté v okně Obnovení bylo dokončeno klikněte na tlačítko OK.
 5. Poté si stáhněte program FortectIntego a po jeho aktualizaci jej nechte provést úplné skenování systému.

2. RESTARTOVÁNÍ POČÍTAČE V NOUZOVÉM REŽIMU SE SÍTÍ:

 1. Restartujte svůj počítač.
 2. Jakmile bude počítač opět aktivní, začněte opakovaně mačkat klávesu F8, a to až do chvíle, kdy se objeví obrazovka Pokročilé možnosti spuštění.
 3. Zde si zvolte možnost Nouzový režim se sítí (využijte klávesy se šipkami) a svou volbu potvrďte klávesou Enter.
 4. Přihlaště se ke stejnému uživatelskému účtu, v němž jste pracovali v normálním režimu Windows.
 5. Poté klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu IE či jiného prohlížeče a zvolte si Spustit jako či Spustit jako správce. Je-li to třeba, zadejte své administrátorské heslo.
 6. Do adresního řádku zadejte následující odkaz: https://odstranitvirus.cz/download/hunter.exe a stáhněte si program na pracovní plochu. Poté, co jej spustíte, odstaní program škodlivé soubory.

3. KONTROLA POČÍTAČE S POMOCÍ VYTVOŘENÍ UŽIVATELSKÉHO ÚČTU:

V případě, že máte další uživatelský účet (Guest), můžete spustit kontrolu svého systému z něj. Postačí pouze přihlásit se k danému účtu, stáhnout si program FortectIntego a nechat jej provést skenování celého počítače. Účet Guest můžete aktivovat následovně:

 1. Klikněte na Start -> Nastavení -> Ovládací panely a zvolte si Uživatelské účty.
 2. Poté, co se objeví nové okno, klikněte na Guest -> Zapnout účet Guest.
 3. Poté vyčkejte, dokud nedojde k restartování počítače a vy neuvidíte obrazovku přihlášení do Windows.
 4. Zvolte si účet Guest a stáhněte si doporučený anti-spyware.

4. STAŽENÍ ANTI-SPYWARU S POMOCÍ DALŠÍHO POČÍTAČE:

 1. Vemte si na pomoc další počítač, který nebyl napaden dotyčným virem, a stáhněte si do něj program FortectIntego, případně SpyHunter 5Combo Cleaner.
 2. Poté, co tento úkon dokončíte, zkopírujte stažený anti-malware na CD/DVD, externí disk či USB flash disk.
 3. Mezitím ukončete škodlivé procesy na zavirovaném počítači. K tomu vám pomůže tento návod.
 4. K zavirovanému počítači připojte nosič, na nějž jste nahráli anti-spywarový program, a následně pogram spusťte.

5. ZABLOKOVÁNÍ GUARDBYTES PLUS PŘED SPUŠTĚNÍM SKENOVÁNÍ:

 1. Nechte program GuardBytes Plus zahájit i dokončit své skenování systému.
 2. Klikněte na Povolit nechráněné a zavřete zobrazenou varovnou zprávu.
 3. Otevřete Průzkumník souborů (klikněte na Start -> Dokumenty) a poté zadejte do řádku pro umístění text %AppData%. Klikněte na enter.
 4. Přejmenujte guard-agas a další podobné záznamy.
 5. Restartujte přístroj a do adresního řádku v prohlížeči zadejte tento odkaz: https://odstranitvirus.cz/download/hunter.exe
 6. Stáhněte si SpyHunter a nechte jej, aby všechny škodlivé soubory viru GuardBytes Plus odstranil z počítače.
Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Vůdce

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Ugnius Kiguolis
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích