Odstranit GameOver Zeus

Návod na odstranění hrozby GameOver Zeus

Co je to GameOver Zeus?

GameOver Zeus (znamý také jako GameOver Trojan či P2PZeuS) je nebezpečný trojský kůň pocházející z Ruska a Ukrajiny. Je používám především k tomu, aby hackerům umožnil vzdálený přístup do napadeného počítače a pomohl jim tak získat citlivé informace jako např. přihlašovací údaje a hesla do bankovnictví a jiná finanční data. Podle odborníků je tento Trojan schopen také sám sebe aktualizovat, mazat určité soubory a stahovat do systému další viry. Věří se, že GameOver Zeus je rovněž aktivně využíván k tomu, aby umožnil napadení počítače ransomwarovým virem s názvem Cryptolocker. Jakmile je Cryptolocker nainstalován, dojde k zašifrování všech důležitých souborů, které jsou na počítači uloženy. Poté začne virus požadovat, aby uživatel za opětovné dešifrování souborů zaplatil. Podle nejnovějších zpráv nicméně úřad FBI ohlásil zneškodnění těchto hrozeb. Existují ale stále stovky počítačů, které zůstávají virem napadeny. Pokud se domníváte, že je váš systém kteroukoli z těchto hrozeb napaden, proveďte jeho skenování spolehlivým bezpečnostním programem, abyste případnou přítomnost viru GameOver Zeus či Cryptolocker na vašem počítači ověřili.

Jako může GameOver Zeus napadnout můj počítač?

Je známo, že virus GameOver Zeus byl aktivně rozšiřován s pomocí kampaní využívajících nevyžádanou poštu. Tyto e-maily plné škodlivých odkazů se dostaly k miliónům lidí po celém světě. Ve většině případů vypadaly jako důležité zprávy od dobře známých organizací jako např. FDIC, IRS, MySpace, Facebook nebo Microsoft. Informovaly zpravidla o smyšlených problémech a žádaly uživatele, aby klikl na odkaz obsažený také v textu zprávy. Po rozkliknutí odkazu došlo samozřejmě k napadení počítačů, které nebyly pod ochranou anti-spywaru, virem GameOver Zeus. Pokud jste podobný e-mail obdrželi také, zkontrolujte, prosím, důkladně svůj počítač. Mohli byste v opačném případě přijít o své osobní informace a o důležité soubory. Můžete postupovat podle návodu poskytnutého níže:

Jak odstanit GameOver Zeus?

Chcete-li se ujistit, že váš počítač virem Gameover Zeus napaden není, zkontrolujte jej s pomocí programu FortectIntego či SpyHunter 5Combo Cleaner. Ujistěte se, že používáte aktualizovanou verzi programu, která dokáže odhalit všechny, i ty nejnovější, soubory zmíněného nebezpečného viru. Pokud již GameOver Zeus umožnil napadení vašeho počítače programem Cryptolocker, vyzkoušejte následující řešení:

  1. Restartujte napadený počítač v ‚Nouzovém režimu s příkazovým řádkem‘, abyste viru zamezili v činnosti (tento krok by měl fungovat pro všechny verze tohoto viru)
  2. Spusťte Regedit
  3. Vyhledejte záznamy WinLogon Entries a sepište si všechny soubory s výjimkou souboru explorer.exe nebo prázdných (blank). Nahraďte vypsané položky souborem explorer.exe.
  4. Vyhledejte v registru soubory, které jste si v předchozím kroku vypsali, a smažte ty klíče registru, které na tyto soubory odkazují.
  5. Restartujte počítač a spusťte úplný sken systému s pomocí aktualizované verze programu FortectIntego.
Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Vůdce

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Ugnius Kiguolis
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích