Míra závažnosti:  
  (100/100)

GameOver Zeus. Jak ho odstranit? (Průvodce odinstalace)

od Ugnius Kiguolis - - | Druh: Trojany

GameOver Zeus (znamý také jako GameOver Trojan či P2PZeuS) je nebezpečný trojský kůň pocházející z Ruska a Ukrajiny. Je používám především k tomu, aby hackerům umožnil vzdálený přístup do napadeného počítače a pomohl jim tak získat citlivé informace jako např. přihlašovací údaje a hesla do bankovnictví a jiná finanční data. Podle odborníků je tento Trojan schopen také sám sebe aktualizovat, mazat určité soubory a stahovat do systému další viry. Věří se, že GameOver Zeus je rovněž aktivně využíván k tomu, aby umožnil napadení počítače ransomwarovým virem s názvem Cryptolocker. Jakmile je Cryptolocker nainstalován, dojde k zašifrování všech důležitých souborů, které jsou na počítači uloženy. Poté začne virus požadovat, aby uživatel za opětovné dešifrování souborů zaplatil. Podle nejnovějších zpráv nicméně úřad FBI ohlásil zneškodnění těchto hrozeb. Existují ale stále stovky počítačů, které zůstávají virem napadeny. Pokud se domníváte, že je váš systém kteroukoli z těchto hrozeb napaden, proveďte jeho skenování spolehlivým bezpečnostním programem, abyste případnou přítomnost viru GameOver Zeus či Cryptolocker na vašem počítači ověřili.

Jako může GameOver Zeus napadnout můj počítač?

Je známo, že virus GameOver Zeus byl aktivně rozšiřován s pomocí kampaní využívajících nevyžádanou poštu. Tyto e-maily plné škodlivých odkazů se dostaly k miliónům lidí po celém světě. Ve většině případů vypadaly jako důležité zprávy od dobře známých organizací jako např. FDIC, IRS, MySpace, Facebook nebo Microsoft. Informovaly zpravidla o smyšlených problémech a žádaly uživatele, aby klikl na odkaz obsažený také v textu zprávy. Po rozkliknutí odkazu došlo samozřejmě k napadení počítačů, které nebyly pod ochranou anti-spywaru, virem GameOver Zeus. Pokud jste podobný e-mail obdrželi také, zkontrolujte, prosím, důkladně svůj počítač. Mohli byste v opačném případě přijít o své osobní informace a o důležité soubory. Můžete postupovat podle návodu poskytnutého níže:

Jak odstanit GameOver Zeus?

Chcete-li se ujistit, že váš počítač virem Gameover Zeus napaden není, zkontrolujte jej s pomocí programu Reimage či Malwarebytes Malwarebytes. Ujistěte se, že používáte aktualizovanou verzi programu, která dokáže odhalit všechny, i ty nejnovější, soubory zmíněného nebezpečného viru. Pokud již GameOver Zeus umožnil napadení vašeho počítače programem Cryptolocker, vyzkoušejte následující řešení:

  1. Restartujte napadený počítač v ‚Nouzovém režimu s příkazovým řádkem‘, abyste viru zamezili v činnosti (tento krok by měl fungovat pro všechny verze tohoto viru)
  2. Spusťte Regedit
  3. Vyhledejte záznamy WinLogon Entries a sepište si všechny soubory s výjimkou souboru explorer.exe nebo prázdných (blank). Nahraďte vypsané položky souborem explorer.exe.
  4. Vyhledejte v registru soubory, které jste si v předchozím kroku vypsali, a smažte ty klíče registru, které na tyto soubory odkazují.
  5. Restartujte počítač a spusťte úplný sken systému s pomocí aktualizované verze programu Reimage.
Můžeme být partnerem jakéhokoli produktu, který doporučujeme na našich stránkách. Pro plné znění viz Dohodu o užívání Stažením kteréhokoli z poskytovaných anti-spywarových programů pro odstranění GameOver Zeus souhlasíte s zásady ochrany osobních údajů a dohoda o užívání
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s OS X
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodařilo odstranit infekci pomocí programu Reimage, odešlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností o problému.
Reimage se doporučuje pro odinstalování GameOver Zeus. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.
Více informací o tomto programu naleznete v recenzi programu Reimage.
Tiskové zmínky o Reimage
Podobné programy
Malwarebytes
Podobné programy
Malwarebytes

O autorovi

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Vůdce

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-gameover-zeus.html

Návody na odstranění v dalších jazycích