Enigma Software žaluje BleepingComputer za nepravdivá prohlášení

Žijeme v moderní době, takže není žádným překvapením, že lidé jsou si vědomi spywaru. Také vědí, jaký software je zapotřebí pro ochranu před těmito programy. Avšak nalézt spolehlivý anti-spywarový program může být náročný úkol, protože internet dnes nabízí desítky podobných programů. Věc, která činí tento proces obzvlášť náročným, jsou agresivní obchodní praktiky, které se aktivně využívají k protlačení konkrétních anti-spywarových programů. Pokud jste hledali anti-spywarový program a místo toho jste skončili s programem Malwarebytes, může to být tím, že jste se stali obětí společnosti BleepingComputer a zavádějících informací, které je uvedené na jejich stránkách. Pokud chcete vědět, jak daleko je jedna společnost přidružená k Malwarebytes schopná zajít pro zvýšení svých provizí, pokračujte ve čtení.

BleepingComputer is sued by Enigma Software for false claims

Společnost BleepingComputer (nebo BC) byla založena v roce 2004 jako stránka technické podpory. Od té doby nabízí několik anti-spywarových programů, včetně Malwarebytes, Emsisoft, SuperAntiSpyware a Hitman Pro. Zatímco většina jejích návštěvníků si myslí, že tento web je provozován dobrovolníky, kteří pracují na BleepingComputer bez poplatku, realita je zcela jiná. Každé stažení z této stránky generuje jejím vlastníkům provize.

Když Enigma Software představila program SpyHunter, lidé z BC se začali obávat. Program byl ze stejné kategorie jako anti-malware Malwarebytes, takže poté, co zjistili, že popularita programu SpyHunter roste, začali s využitím různých technik, aby uživatele přesvědčili o tom, že se jedná o „škodlivý“ produkt. Ve snaze udržet své provize na stejné částce, začali:

  • zakazovat uživatele, kteří na stránkách BleepingComputer píší pozitivní recenze o programu SpyHunter;
  • potlačovat jejich ‘srovnávání’ programu SpyHunter s programem Malwarebytes, lobovat software bez jeho testování, a pojmenovali program SpyHunter jako ‘škodlivý’;
  • psát zavádějící komentáře o tom jak je program SpyHunter nebezpečný na fórech souvisejících s bezpečností. Tyto komentáře najdete všude, včetně Yahoo Answers, Quora, Reddit, Facebooku a dalších.

Zdá se, že pohár už přetekl, protože Enigma software se rozhodla Bleeping Computer žalovat za nezákonnou činnost. Kromě toho, byli členové BM informováni, že Bleeping se bude snažit obhájit svou „svobodu projevu“zde. Nejsměšnější je, že žádají lidi, aby financovali jejich obranu. Předtím než převedete své peníze, vyčkejte, dokud soud neodhalí kolik Grinler a další členové tohoto webu vydělávají. Možná, že tento soudní spor nám také pomůže dozvědět se více o vztazích mezi Marcinem Kleczynskim (Malwarebytes) a BC, a jestli si je vědom toho, co BleepingComputer o programu SpyHunter tvrdí.

O autorovi
Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Přečtěte si v jiném jazyce