Míra závažnosti:  
  (5/100)

Odstranit Driver Assist (Návod zdarma) - Návod pro jednoduché odstranění

od Olivia Morelli - - | Druh: Systémové nástroje

Co je Driver Assist?

Driver Assist

Driver Assist je další z řady adwarových a potenciálně nežádoucích programů (PUP), které vám mohou zobrazovat sponzorované webové stránky ve vašich prohlížečích a nutit vás tak k jejich návštěvě, aniž byste pojali oprávněné podezření. Driver Assist se uživatelům dostane do počítače většinou tiše a bez povšimnutí a ihned poté v něm provede celou řadu různých systémových změn.

Mimo jiné se nainstaluje mezi programy spouštěné při startu Windows, zanechá své záznamy v registru, nainstaluje sledovací software, přesměruje všechny internetové prohlížeče a nainstaluje kód inzerce třetích stran. Poté, co všechny zmíněné úkony dokončí, nastane teprve ten pravý zmatek. Uživateli se začne zobrazovat přehnané množství reklam s hlavičkami jako 'Ads by Driver Assist', 'Brought by Driver Assist' či 'Delivered by Driver Assist'.

Kromě těchto reklam, které na sebe berou podobu vyskakovacích oken, oken zobrazených pod aktivním oknem, reklam v textu nebo bannerových reklam, dojde také ke zpomalení systému a uživatel začne být přesměrováván na neznámé stránky. Program Driver Assist sponzorují různé třetí strany, které jej pak využívají k propagaci vlastních reklam.

Ani my, ani vývojáři Driver Assist vám ale přitom nemůžeme zaručit, že každé rozkliknutí zmíněných reklam bude bezpečné, nebo že budou bezpečné všechny stránky, na které Driver Assist pošle. Adware totiž často využívají různí počítačoví podvodníci, kteří s jeho pomocí propagují své škodlivé stránky a šíří nebezpečné produkty.

Proto nelze adware nikdy považovat za zcela bezpečný. Kromě výše uvedených problémů dokáže Driver Assist sledovat internetové aktivity uživatele a shromažďovat osobně neidentifikovatelné informace, které pak odesílá inzerentům třetích stran. Pokud si přejete zůstat před tímto virem chráněni a udržet svůj počítač v bezpečí, pak tento ani další podobné programy na svém počítači netolerujte. Nejspolehlivější způsob, jak podobné programy odstranit, je spustit úplné skenování systému spolehlivým anti-spywarovým programem.

Driver Assist

Jak se mi může Driver Assist dostat do počítače?

Driver Assist se dostává do počítačů stejným způsobem jako většina ostatního adwaru – společně s různým freewarem nebo sharewarem. Často se pohybuje společně s programy jako aplikace pro tvorbu PDF, přehrávače hudby a videa a podobně. Driver Assist vám ale může být nabídnut také jako užitečný prohlížečový doplněk, plugin, lišta či rozšíření, které vám pomůže ohlídat, zda jsou všechny ovladače na vašem počítači neustále aktuální.

Přestože to skutečně dokáže, má tento program na svědomí i řadu nežádoucích aktivit, díky nimž vám brzy udělá z pohybu po internetu malé peklo. Neustále vám bude zobrazovat reklamy, posílat vás na podezřelé stránky, zpomalí váš systém atd. Uživatelé, kteří by svůj počítač rádi chránili, by se měli pokusit stažení programů jako Driver Assist raději zcela předcházet. Je třeba být opatrný zejména při instalaci freewarových programů.

Freewarové programy šířené v balíčcích společně s nežádoucími přílohami si můžete stáhnout nejen z pochybných, ale i z důvěryhodných zdrojů. Proto je třeba volit si vždy při stahování freewaru možnost Vlastní či Pokročilé instalace. Během instalace je pak nutné číst každou informaci a pátrat po návrzích na stažení 'volitelných příloh'.

Vždy se ujistěte, že se vám podařilo zrušit v patřičných krocích Průvodce instalací souhlas se stažením jakýchkoli prohlížečových pluginů, doplňků, lišt či rozšíření. Právě z nich se totiž nejčastěji vyklube adware či prohlížečoví únosci, jež by vám podléze způsobili na počítači pouze zbytečné nepříjemnosti.

Jak odstranit Driver Assist?

Driver Assist není vyloženě škodlivá aplikace, proto jej lze najít a odinstalovat v seznamu Přidat/Odebrat programy. Odinstalovat tento program ručně však nemusí stačit. Může mít totiž na počítači své vlastní registry, díky nimž může být v systému aktivní i po ručním odstranění. Proto doporučujeme provést raději úplné skenování systému příslušným bezpečnostím softwarem, který vám pomůže odstranit Driver Assist se stoprocentní účinností.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit Malwarebytes.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

O autorovi

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Olivia Morelli
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-driver-assist.html

Návody na odstranění v dalších jazycích


Váš názor na Driver Assist