Odstranit DownTango

Návod na odstranění hrozby DownTango

Co je to DownTango?

DownTango je adware, který sice sám o sobě NENÍ škodlivý, avšak obsahuje některé pochybné funkce, z nichž se lze radovat jen stěží. S adwarem DownTango se do systému nainstaluje i jeho lišta, kterou program umístí do všech internetových prohlížečů na vašem počítači. Dalším důsledkem působení DownTango v systému bývají častá přesměrování na komerční internetové stránky či na oficiální doménu tohoto parazita, downtango.com. Problémy můžete mít i s odstraňováním DownTango z počítače, neboť proces zodpovědný za jeho odinstalování se nespouští tak, jak by měl. Přestože je program prezentován jako užitečný prohlížečový nástroj, a může se navíc honosit i doporučeními od Cnet či od Softpedia, uživatel může snadno dojít k závěru, že program je ve skutečnosti nejen neužitečný, nýbrž i značně otravný. Svou aktivitou vás může vyrušovat v jakémkoli internetovém prohlížeči, s nímž rádi pracujete, Google Chrome, Mozillu Firefox a IE nevyjímaje.

JAK SE KE MNĚ MŮŽE DOWNTANGO DOSTAT?

Aplikace Downtango je snadno dostupná na internetu, odkud si ji můžete velmi jednoduše stáhnout ručně sami. Kromě toho se tento program šíří ale ještě další cestou. Ta je však o poznání méně poctivá. Downtango může proklouznout do systému v podobě skryté přílohy nějakého freewaru nebo sharewaru, který si stáhnete z internetu. Vřele doporučujeme věnovat zvýšenou pozornost každému oknu instalačního procesu a vždy odmítat instalaci volitelných příloh. Po proniknutí do počítače provede Downtango změny některých nastavení a začne vás vyrušovat ve chvílích, které budete trávit brouzdáním po internetu. V prohlížeči Google Chrome se objeví lišta Tango Toolbar Search a vy začnete být přesměrováváni na stránky jako search.certified-toolbar.com, downtango.com a další. V případě, že se adware Downtango na vašem počítači objevil a vy jej nepovažujete za nikterak užitečný, postupujte podle návodu uvedeného níže:

JAK MOHU DOWNTANGO Z POČÍTAČE SPOLEHLIVĚ ODSTRANIT?

Odstraňování DownTango z počítače byste měli zahájit smazáním této aplikace v seznamu Přidat/Odebrat programy. Poté je třeba dát do pořádku také nastavení prohlížečů, a to s pomocí následujících kroků:

Google Chrome:

Otevřete Google Chrome -> klikněte na ikonu menu -> Nastavení (‚Settings‘) -> Spravovat vyhledávače (‚Manage search engines’) -> odstraňte nepotřebné vyhledávače ze seznamu a zvolte si určitý vyhledávač jako výchozí.

Mozilla Firefox:

Otevřete Mozillu Firefox -> přejděte na Nástroje -> ikona Lupy či Šipky -> Spravovat vyhledávače -> odstraňte ze seznamu nežádoucí vyhledávače a zvolte si jako výchozí Google či jiný spolehlivý vyhledvač.

Internet Explorer:

Otevřete IE -> přejděte na Nástroje -> Spravovat doplňky -> Poskytovatelé vyhledávání -> odstraňte nežádoucí vyhledávače a zvolte si podle svého přání určitý vyhledávač jako výchozí.

Doporučujeme spustit také úplné skenování systému s pomocí programů FortectIntego nebo SpyHunter 5Combo Cleaner, které vám pomohou odhalit prohlížečové únosce a další podezřelý software ukrytý v systému automaticky. Pokud dojde i poté k přesměrovávání vašeho vyhledávání, postupujte podle návodu uvedeného v tomto příspěvku: Jak zastavit přesměrování z Googlu.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Olivia Morelli
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích