Odstranit Delta Search

od Jake Doevan - - | Druh: Adware

Návod na odstranění hrozby Delta Search

Co je to Delta Search?

Delta Search je vyhledávač, který jednoznačně zašel příliš daleko. Je zjevné, že tento potenciálně nežádoucí program využívají jeho vlastníci k propagaci komerčních stránek prodávajících neužitečné zboží a služby. Za tímto účelem poskytuje Delta Search podvržené výsledky vyhledávání, jež se jasně odlišují od výsledků poskytnutých Googlem. Kromě toho provádí Delta Search i nežádoucí přesměrování prohlížeče, díky čemuž se řadí nejen do kategorie adwaru, ale také na seznam prohlížečových přesměrovávačů. Jakmile se tento virus dostane do systému, změní některá nastavení počítae jako např. výchozí vyhledávač, záložky nebo úvodní stránku. Kromě toho má dopad také na všechny prohlížeče a zobrazuje svou ‚oficiální‘ stránku Delta-search.com pokaždé, když v IE, Google Chrome, Safari nebo v Mozille Firefox otevřete novou záložku. Pamatujte, že nedoporučujeme používat Delta Search pro vyhledávání na internetu, neboť jde o potenciálně nežádoucí aplikaci, která předkládá podvržené výsledky vyhledávání. Delta Search musíte z počítače odstranit zejména v případě, kdy jste jej nenainstalovali sami.

důležité: Lidé spojení s Delta Search píší na různá diskusní fóra komentáře, v nichž říkají, že nejsou spjati s malwarem, a dále dávají k dispozici vlastní e-mailové adresy jako kontakt pro pomoc s odstraněním malwaru. Jde ale o falešnou obrannou strategii. Delta Search totiž využívá záludné techniky napadání počítačových systémů spojované s malwarem. Tento vyhledávač se používá pro další parazity na různých subdoménách: mixidj, visualbee.

JAK SE MŮŽE DELTA SEARCH DOSTAT NA MŮJ POČÍTAČ?

Virus může být nainstalován dvěma způsoby. Buď jej můžete stáhnout z jeho ‚oficiálních‘ stránek manuálně, nebo jej můžete na počítači objevit z ničeho nic. Tato metoda šíření zahrnuje software třetích stran, který vždy tvoří jeden balíček s tímto či podobným adwarem. Abyste se proto nechtěnému objevení Delta Search na svém počítači vyhli, měli byste vždy věnovat pozornost každému z oken průvodce instalací nového softwaru. Musíme také upozornit, že toto napadení vypadá velmi podobně jako Yahoo!.. Je však využito k přesměrování uživatelů na delta-search.com, kde jim poté poskytuje podvržené výsledky vyhledávání. Abyste předešli tomu, že se delta-search.com objeví na místě vaší domovské stránky nebo vyhledávače a nestali se příjemcem jeho zavádějících reklamních vyskakovacích oken, musíte Delta Search ze systému odstranit.

RŮZNÉ PODOBY DELTA SEARCH

Virus Delta Search: Jde o jednu z forem Delta Search, která způsobuje přesměrování prohlížečů na škodlivý vyhledávač delta-search.com. Vlastník této stránky tak získává možnost předkládat lidem podvržené výsledky jejich vyhledávání a zmanipulovat je tak k návštěvě spřízněných webů. Ve většině případů se virus do počítače dostane v balíčku s freewarem a sharewarem, ale příčinou může být i malware jako například rogue anti-spyware nebo ransomware. Pokud si myslíte, že by váš počítač mohl být virem Delta Search napaden, měli byste jej na výskyt tohoto viru otestovat.

Přesměrování na Delta-search.com: Přesměrování na delta-search.com je zpravidla vyvoláno virem Delta Search. Začne se objevovat, když virus počítač napadne a změní část jeho nastavení. Ve většině případů má vliv na úvodní stránku, výchozí vyhledávač a stránku v nové záložce, takže jej lze jen stěží zaměnit za nějaké jiné napadení. Máte-li s přesměrováním na Delta-search.com problémy, vřele doporučujeme otestovat počítač aktualizovanou verzí anti-spywaru.

yhs.delta-search.com: Tento vyhledávač je zřejmou kopií Delta-search.com a způsobuje různé problémy. Zdá se, že výrobci scamu změnili jeho adresu, aby zmátli více uživatelů, kteří už byli o problémech způsobených tímto podvodným vyhledávačem informování. Důrazně doporučujeme se používání yhs.delta-search.comvyhnout, protože poskytuje podvržené výsledky vyhledávání, které mohou uživatele přesměrovávat na škodlivé stránky podobně jako předchozí varianta této hrozby.

mixidj.delta-search.com: Mixidj.delta-search.com je nejrozšířenější varianta viru Delta Search, která využívá lehce pozměněnou adresu, ale nese s sebou stejné důsledky jako předchozí vypuštěné verze tohoto viru. Může se objevit v každém z vašich prohlížečů po stahování freewaru a sharewaru. Buďte proto velmi opatrní, když takové programy do svého počítače instalujete. Nejzřejmějším příznakem toho, že váš přístroj byl napaden tímto přesměrovávacím virem, je, že se jeho stránka se zobrazuje místo vaší původní domovské stránky a výchozího vyhledávače.

visualbee.delta-search.com: Tato vyhledávací stránka patří do skupiny potenciálně škodlivých webových stránek a je úzce spojena s Delta Search. Využívá se zpravidla ke zvýšení návštěvnosti konkrétních domén, proto byste si měli být vědomi, že může uvádět pozměněné výsledky vyhledávání a také zobrazovat nežádoucí vyskakovací okna s reklamou. Chcete-li se této stránce spřízněné s Delta Search vyhnout, měli byste být velmi opatrní při stahování freewaru do svého počítače. Pokud se visualbee.delta-search.com objeví na vašem počítači, měli byste jej bez prodelní odstranit.

JAK ODSTRANIT DELTA SEARCH?

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu ReimageIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění hrozby Delta Search

Odstranit Delta Search ze Windows systémů

 1. Klikněte na Start Control Panel Programs and Features (používáte-li prohlížeč Windows XP, klikněte na Add/Remove Programs). Klikněte na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (používáte-li prohlížeč 'Windows XP', klikněte na 'Add/Remove Programs').
 2. Používáte-li prohlížeč Windows 10 / Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví Quick Access Menu, zvolte Control Panel a Uninstall a Program. Používáte-li prohlížeč 'Windows 10 / Windows 8', klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví 'Quick Access Menu', zvolte 'Control Panel' a 'Uninstall a Program'.
 3. Odstranění hrozby Delta Search a s ní spojených programů
  Zde vyhledejte položku Delta Search či jakékoli další nedávno nainstalované podezřelé programy.
 4. Odinstalujte je a klikněte na OK pro uložení těchto změn. Klikněte pravým tlačítkem na každou z podezřelých položek a zvolte 'Uninstall'

Odstranit Delta Search ze Mac OS X systému

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Delta Search a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Odstranit Delta Search z Microsoft Edge

Obnovte nastavení programu Microsoft Edge (metoda 1):

 1. Spusťte aplikaci Microsoft Edge a klikněte na More (tři tečky v pravém horním rohu obrazovky).
 2. Klepněte na Settings pro další možnosti.
 3. Jakmile se otevře okno Settings, klepněte na tlačítko Choose what to clear pod možností Clear browsing data. Přejděte na Nastavení a zvolte 'Choose what to clear'
 4. Zde zvolte vše, co chcete odstranit a klepněte na Clear. Vyberte tlačítko 'Clear'
 5. Nyní pravým tlačítkem myši klikněte na tlačítko Start (Windows logo). Zde zvolte Task Manager. Otevřete nabídku Start a zvolte 'Task Manager'
 6. Na kartě Processes najděte Microsoft Edge.
 7. Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Go to details. Pokud možnost Go to details nevidíte, klikněte na More details a opakujte předchozí kroky. Klepněte pravým tlačítkem myši na 'Microsoft Edge' a zvolte 'Go to details' Kdyby se volba 'Go to details' nezobrazila, vyberte 'More details'
 8. Když se zobrazí karta Details, najděte všechny položky s názvem Microsoft Edge. Klikněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte End Task. Najděte položky Microsoft Edge a zvolte 'End Task'

Obnovení prohlížeče Microsoft Edge (metoda 2):

Pokud metoda 1 selhala, budete muset použít pokročilou metodu obnovení aplikace Edge.

 1. Poznámka: před použitím této metody je třeba zálohovat data.
 2. Najděte v počítači tuto složku: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Vyberte každou položku, která je v ní uložena a klikněte pravým tlačítkem myši. Pak zvolte Delete. Přejděte do složky Microsoft Edge, klepněte pravým tlačítkem myši na každou položku a klepněte na 'Delete'
 4. Klikněte na tlačítko Start (logo Windows) a do řádku Search my stuff zadejte window power.
 5. Klepněte pravým tlačítkem myši na položku Windows PowerShell a zvolte Run as administrator. Najděte Windows PowerShell, klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte 'Run as administrator'
 6. Jakmile jste správce: Ukáže se okno Windows PowerShell, vložte tento příkazový řádek za PS C:\WINDOWS\system32> a stiskněte klávesu Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Zkopírujte a vložte požadovaný příkaz a klikněte na 'Enter'

Po dokončení těchto kroků by měl být Delta Search z prohlížeče Microsoft Edge odstraněn.

Odstranit Delta Search z Mozilla Firefox (FF)

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
 2. Zde vyberte Delta Search a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
  Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
 4. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby Delta Search. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'

Odstranit Delta Search z Google Chrome

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte Delta Search a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 4. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 6. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 7. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby Delta Search. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Odstranit Delta Search z Safari

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
 2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte Delta Search, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
  Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
 4. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace Delta Search dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu Delta Search rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích