Odstranit virus CrySiS (Návod k odstranení) - aktualizace Zář 2016

Návod na odstranění viru CrySiS

Co je to CrySiS ransomware virus?

Co je to virus CrySiS a jaké nebezpečí může způsobit?

Virus CrySiS je dalším ransomwarem, který uvedli počítačoví zločinci na počátku roku 2016. Stejně jako jakýkoli jiný virus, který patří do kategorie ransomware, může zašifrovat soubory a nechat vás bez fotografií, hudebních souborů, obchodních dokumentů a podobných údajů. Pro ty, kteří jsou připraveni udělat cokoli, aby dostali své soubory zpět, počítačoví zločinci nabízejí nástroj s názvem CrySiS ransomware decryptor. Samozřejmě je to placený program, který vám nedává žádnou záruku, že vám pomůže blokované soubory dešifrovat. Kromě toho si nemůžete být nikdy jisti, že není naplněn dalším malwarem, proto jeho nákup nedoporučujeme. Pokud máte co do činění s touto hrozbou právě teď, měli byste vědět, že můžete soubory obnovit ze zálohy. Kromě toho můžete vždy místo CrySiS ransomware dešifrovací služby vyzkoušet program R-studio, Recuva nebo Photorec. Chcete-li odstranit infikované soubory z počítače, doporučujeme použít profesionální software, jako je například FortectIntego.

Poté, co byl téměř před půl rokem představen, se Crysis rychle šířil napříč počítači po celém světě. Jakmile infiltruje systém a uzamkne data uložená na pevném disku, požaduje zaplatit značné množství peněz za soukromý klíč, který je údajně navržen tak, aby dal počítač znovu do pořádku. Bohužel jsou oběti obvykle tak zoufalé své soubory dešifrovat, že se rozhodnou výkupné výměnou za tento klíč zaplatit. Jak již bylo řečeno, měli byste raději CrySiS ransomware z počítače odstranit, protože je to jediný způsob, jak pokračovat v práci s počítačem opět bezpečně.

Žádost o výkupné, kterou tento mimořádně nebezpečný program obvykle zobrazuje vypadá přibližně takto:

Pozor! Počítač byl napaden virovým kodérem.
Všechny vaše soubory jsou zašifrovány kryptograficky, bez originálního klíče je není nemožné získat zpět! Chcete-li získat dekodér a originální klíč, je třeba nám napsat na e-mail: [email protected] s předmětem „encryption“ a uvést vaše id.
Napište a neztrácejte váš ani náš čas prázdnými hrozbami.
PS: Pouze v případě, že neobdržíte odpověď z první e-mailové adresy do 48 hodin, použijte alternativní e-mail [email protected].

Kolik musí oběť za soubory zaplatit zůstává stále nejasné, což znamená, že on/ona je nucen obrátit se na počítačové zločince osobně. Pokud vidíte takovou zprávu na svém počítači, nespěchejte požadavky splnit. Zamyslete se, zda chcete hackery podpořit ve vytváření dalších škodlivých programů, jako je CrySiS. Pokud budete mít štěstí a viru se tentokrát vyhnete, neznamená to, že vám to dá imunitu před budoucími hrozbami. Proto je vhodné bez otálení virus CrySiS z infikovaného počítače odstranit.

Jak mohu svůj počítač chránit před tímto ransomwarovým virem?

Virus CrySiS, stejně jako většina ransomwarových virů infikuje systémy podvodným způsobem. Typicky je infiltruje jako užitečná příloha e-mailu nebo aktualizace softwaru. Jakmile je virus v systému, okamžitě jej začne skenovat pro předem určené soubory, které jsou pak zašifrovány šiframi RSA a AES-128. Po zašifrování se soubory stanou nedostupnými. Bohužel, oběti obvykle zaznamenají virus až v této fázi, kdy už jej není možné zastavit. CrySiS v počítači také zanechá dokumenty Help_Decrypt_FILES.BMP, Help_Decrypt_FILES.HTM, Help_Decrypt_FILES.TXT, ve kterých počítačoví zločinci uvádějí podrobnosti o procesu obnovy dat.

Je vždy snazší zabránit útoku virem, než se vypořádávat s jeho důsledky poté, co napadne váš systém. Bezpečnostní experti doporučují vrstvení bezpečnosti počítače, kombinací několika antivirových funkcí v systému. Za prvé a především je velmi důležité získat spolehlivý antivirový program a ujistiti se, že vám hlídá záda za všech okolností. Za druhé, výkonný firewall může být také užitečný, aby zabránil kybernetickým zločincům proniknout do vaší sítě. Také byste neměli zapomínat sledovat nové aktualizace systému a ujistit se, že jsou nainstalovány. A bezpečně byste se měli nakonec chovat i vy sami. Vyhýbat se návštěvám stinnách a nespolehlivých webových stránek a zdržet se stahování neznámého softwaru do počítače. Vždy zkontrolujte, zda jde o aktualizace softwaru na oficiálních internetových stránkách, spíše než je stahovat z náhodných webových stránek.

Bezpečné návrhy na odstranění ransomwaru CrySiS:

Bez ohledu na to, že již máte z odstraňováním virů zkušenosti, virus CrySiS je třeba brát vážně. Ransomwarové viry jsou známé tím, že zasahují do funkce antivirových nástrojů, takže pokud plánujete CrySiS odstranit, měli byste být připraveni na případné problémy. Náš tým odborníků připravil návod, který by vám měl pomoci virus dostat pod kontrolu a iniciovat úplnou kontrolu systému. Ale dříve, než spustíte skenování, se ujistěte, že je váš antivirový nástroj aktualizován na nejnovější verzi. V opačném případě software nemusí být schopen detekovat a odstranit CrySiS z vašeho systému, takže virus bude i nadále představovat hrozbu pro vaše budoucí soubory.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru CrySiS

Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Důležité! →
Pro běžné uživatele může být návod na ruční odstranění příliš komplikovaný. Správné odstranění vyžaduje pokročilé znalosti v oblasti IT (pokud jsou zásadní systémové soubory odstraněny nebo poškozeny, může to vést k celkovému poškození systému Windows) a může trvat několik hodin. Proto doporučujeme raději použít metodu automatického odstranění, kterou naleznete níže.

Krok 1. Přejděte do nouzového režimu se sítí

Ruční odstranění škodlivého softwaru se nejlépe provádí v nouzovém režimu. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Klikněte na Start > Napájení > Restartovat > OK.
 2. Jakmile je váš počítač aktivní, začněte opakovaně mačkat tlačítko F8 (pokud to nefunguje, zkuste F2, F12, Del atd. – vše záleží na modelu vaší základní desky), dokud se nezobrazí okno Rozšířené možnosti spuštění.
 3. Ze seznamu vyberte Nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Windows 10 / Windows 8

 1. Pravým tlačítkem klikněte na Start a vyberte Nastavení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Přejeďte dolů a vyberte Aktualizace a zabezpečení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Vlevo vyberte Obnovení.
 4. Posuňte dolů na Spuštění s upřesněným nastavením.
 5. Klikněte na Restartovat hned.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vyberte Odstranit potíže. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 7. Přejděte na Pokročilé možnosti. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 8. Vyberte Nastavení spuštění. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 9. Klikněte na Restartovat.
 10. Zmáčkněte klávesu 5 nebo klikněte na 5) Povolit nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 2. Ukončete podezřelé úlohy

Správce úloh systému Windows je užitečný nástroj, který zobrazuje všechny úlohy, které běží na pozadí. Pokud úlohu spouští malware, musíte ji ukončit:

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Klikněte na Více informací.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Posuňte dolů na část Procesy na pozadí a vyhledejte podezřelé procesy.
 4. Na proces klikněte pravým tlačítkem a vyberte Otevřít umístění souboru.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Přejděte zpět na proces, klikněte pravým tlačítkem a vyberte Ukončit úlohu.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vymažte obsah škodlivé složky.

Krok 3. Zkontrolujte spouštění programu

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Přejděte na kartu Po spuštění.
 3. Na pochybný program klikněte pravým tlačítkem a vyberte Zakázat.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 4. Odstraňte soubory související s virem

Soubory související s malwarem naleznete na různých místech vašeho počítače. Zde jsou pokyny, které vám mohou pomoci je najít:

 1. Do vyhledávacího pole systému Windows zadejte Vyčištění disku a stiskněte Enter.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Vyberte jednotku, kterou chcete vyčistit (C: je ve výchozím nastavení váš hlavní disk a pravděpodobně to bude disk, který obsahuje škodlivé soubory).
 3. Procházejte seznamem souborů k odstranění a vyberte následující:

  Dočasné soubory internetu
  Stažené soubory
  Koš
  Dočasné soubory

 4. Vyberte Vyčistit systémové soubory.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Můžete také vyhledat další škodlivé soubory skryté v následujících složkách (zadejte tyto položky do vyhledávače Windows a stiskněte Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po dokončení restartujete počítač. Windows se standardně spustí v normálního režimu.

Odstraňte CrySiS pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací CrySiS. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu FortectIntego a ujistěte se, že odstranění CrySiS proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před CrySiS a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Julie Splinters
Julie Splinters - Specialistka na odstraňování malwaru

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Julie Splinters
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích