Covid-19. Problémy ohledně online bezpečnosti během karantény: jak řídit vaše soukromí

Technologie #ZůstaňDoma – Private Internet Access VPN

Vzhledem k tomu, jak se vyvíjí pandemie COVID-19, jsou lidé na celém světě vyzývání, aby #ZůstaliDoma, ať už jsou nemocní nebo ne. Proto jsou lidé více online a více se zapojují do světa kybernetické bezpečnosti v důsledku zásahů škodlivých činitelů. Kvůli těmto zločincům a jejich produktům je dokonce i práci a studium online riskantní.

A přestože není v karanténě vůbec žádná zábavná, protože trávíte více času se svými blízkými nebo máte čas sledovat všechny seriály na Netflixu, existuje mnoho rizik a problémů týkajících se internetového připojení a vaší bezpečnosti. Existuje mnoho kampaní pocházejících od hackerů, které cílí na online streamingové služby, takže když se chcete dívat na film, můžete být vystaveni škodlivým webům.

Panika v důsledku pandemické situace také povzbuzuje zločince, aby zneužívali lidi, kteří nevěnují dostatečnou pozornost detailům. Naštěstí existuje také několik technologických nástrojů, které vám mohou usnadnit život, zatímco jste uvízli doma a nemáte jinou možnost než zůstat online. Private Internet Access VPN nebo PIA je jedním z nich. Jak funguje naleznete níže.

Staying home during quarantine brings additional online privacy risks

Karanténa je se službou VPN snesitelnější

VPN nebo virtuální privátní síť je nástroj, který se obvykle používá z důvodu ochrany soukromí a zabezpečení při připojení k internetu. Funguje to tak, že služba VPN používá vzdálené servery, ke kterým se uživatelé mohou připojit a změnit svou vyhrazenou IP adresu na jinou z jiného umístění. Díky tomu jsou uživatelé prakticky anonymní a neidentifikovatelní. Nikdo, včetně vlády, vašeho poskytovatele internetových služeb nebo hackerů nemůže zjistit, co děláte online, zatímco máte jinou IP adresu.

Při připojení k serveru VPN je také váš internetový provoz okamžitě šifrován. Což znamená, že jste také 100% chráněni před hackery a kybernetickými útoky. Jak může VPN pomoci během karantény?

V této době se bude více používat internet, a proto bude také větší počítačová kriminalita. Už nyní si můžeme všimnout většího počtu phishingových útoků a dokonce existuje i malware jménem Coronavirus. A protože většina vašich nákupů bude probíhat online, měli byste se ujistit, že neexistuje absolutně žádná šance, že se někdo dostane k údajům vašeho internetového bankovnictví, e-mailům, heslům, obrázkům nebo jakýmkoli jiným citlivým informacím.

Private Internet Access VPN

Ale to není všechno. Když se připojíte k serveru jiné země, uvidíte, že všechny weby, ke kterým přistupujete, si budou myslet, že žijete někde jinde. To znamená, že získáte přístup k tunám zábavních knihoven z celého světa připojením k různým serverům a přepínáním vaší IP adresy. To také umožňuje občanům přístup ke zprávám a dalším informacím, které vláda země nechce, aby viděli.

Během karantény #ZůstaňDoma nabízí PIA rozšířené možnosti seriálových maratonů

Streamovací služby totiž nenabízejí stejný obsah v každé zemi. Je to kvůli autorským zákonům. Jedna společnost většinou nemá globální práva na vlastnictví nebo titul, pokud to není jejich obsah. Ale naštěstí existuje způsob, jak toto omezení obejít.

Streamovací weby ví, jaký obsah vám mohou zobrazit, podle vaší IP adresy. Vaše IP prozrazuje vaši polohu. Ale protože PIA změní vaši IP adresu na jinou z jiného místa, znamená to, že budete moci obejít všechna geo-omezení, se kterými se setkáte.

Covid-19. Online safety issues during the quarantine: how to manage your privacy

Při používání Private Internet Access VPN můžete přistupovat k úplně jiným katalogům streamování z platforem, jako jsou Netflix, Amazon Prime Video, Hulu, HBO Go, BBC iPlayer a další. Nebo byste mohli dokonce začít používat streamingové služby, které ve vaší zemi ještě nejsou k dispozici, jako je Disney Plus nebo Apple TV+.

Stačí se připojit k cizímu serveru z aplikace PIA. Ujistěte se, že jste vybrali server ze země, která má obsah nebo streamingovou platformu, kterou hledáte. Spusťte web pro streamování a užijte si veškerý obsah, který je ve vaší zemi zablokován.

A to není všechno, protože stahování je hlavní součástí online zábavy. PIA také zajišťuje maximální rychlost stahování. A protože torrenting je v šedé oblasti legálnosti, díky soukromému přístupu na internet se můžete stát anonymními a veškerá vaše stahování budou stále soukromá.

Dostat Private Internet Access

Proč si vybrat Private Internet Access?

PIA je jednou z nejspolehlivějších služeb VPN. Nikdy neuchovává žádné záznamy o online aktivitách uživatelů. Můžete si být jisti, že máte úplné soukromí, a nikdo neví, co děláte online. Bez ohledu na vaše technické dovednosti je Private Internet Access jednou z nejjednodušších aplikací VPN na světě. Stačí pouze jedno kliknutí nebo klepnutí a vaše data budou okamžitě zašifrována.

Private connections due to VPN service

Navíc, s pouhým 1 předplatným Private Internet Access VPN, se můžete připojit až na 10 zařízeních současně. Budete tedy moci udržovat všechna svá zařízení v bezpečí a odblokovat streamovaný obsah na čemkoli, co má obrazovku.

A přitom nic neriskujete, protože PIA nabízí také 30denní záruku vrácení peněz. Pokud nejste s Private Internet Access 100% spokojeni, máte celých 30 dnů na to, abyste požádali o vrácení peněz, a my vám vrátíme peníze zpět.

O autorovi
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Vášnivý výzkumník virů

Gabriela E. Hall je vášnivá badatelka v oblasti malwaru, která už téměř deset let pracuje pro odstranitvirus.cz.

Kontaktujte Gabriel E. Hall
O společnosti Esolutions

Přečtěte si v jiném jazyce