Co dělat, když antispyware nedokáže odstranit virus?

Jak mohou potvrdit všichni odborníci z oblasti počítačové bezpečnosti, uchránit počítač před škodlivým softwarem je mnohem jednodušší než pak takový software odstraňovat. Není proto divu, že se uživatelé neustále ptají, jak ty či ony viry odstranit anebo, ještě častěji, co dělat v případě, že jejich antispywarový program daný virus odstranit nedokázal. Jestliže si podobné otázky kladete i vy, doporučujeme přečíst si následující článek. Najdete v něm užitečné informace o třech anti-malwarových programech, které vám nabízíme na těchto stránkách. Pokusíme se vám zde vysvětlit, jak postupovat v případech, kdy při odstraňování virů z počítače neuspěly aplikace SpyHunter, Stopzilla či Malwarebytes Anti-malware.

What to do when Antispyware program fails to remove infection?

Jestliže se programu SpyHunter nepodaří odstranit virus:

Pokud se aplikaci SpyHunter nepodařilo odstranit z vašeho počítače určitého parazita, je velmi pravděpodobné, že máte co do činění s tzv. mutujícím virem. Tyto viry automaticky modifikují své soubory tak, aby vypadaly jako legitimní soubory systému, anebo používají takové soubory, které ještě nebyly zahrnuty do databáze hrozeb.

Máte-li tu smůlu, že podobný virus napadl i vás, a jste přitom registrovaným uživatelem Spyhunteru, můžete využít speciální funkci této aplikace, která vám umožní navázat spojení s jejími profesionálními techniky. Ti vám poskytnou podporu a pomohou vám virus z počítače odstranit. Řeč je o tzv. ‚Spyware HelpDesku‘. Jak prověřilo i naše testování, jedná se o rychlou a velmi efektivní proceduru. Potřebujete-li s odstraněním virů pomoci, můžete po otevření programu vytvořit v záložce ‘Spyware HelpDesk’ tzv. ticket (žádost o podporu) a jeho prostřednictvím odeslat diagnostickou zprávu (Support Log):

What to do when Antispyware program fails to remove infection?

Jestliže se programu STOPzilla nepodaří odstranit virus:

Ve většině případů, kdy při odstraňování viru z počítače selže aplikace STOPzilla, bývá příčinou neúspěchu použití zastaralé verze tohoto programu. Proto se před každým skenováním systému ujistěte, že anti-malwarový program, který se chystáte použít, pracuje s aktuální databází hrozeb. Oficiální stránky tohoto programu nabízejí kromě toho rovněž skenování běžící na přístroji i po odpojení od internetu. Další příčinou selhání tohoto programu při odstraňování viru může být to, že byla vytvořena nová verze viru, jejíž vzorek ještě nebyl přidán do databáze programu.

Co můžete ve chvíli, kdy se registrované verzi programu STOPzilla nepodaří virus odstranit, udělat vy? Můžete se obrátit na následující formy podpory: ‚Podpora na chatu‘ (podle oficálních stránek vyřeší operátor na chatu váš problém ihned a poskytne vám přitom podrobné instrukce, jak postupovat), ‚Telefonická technická podpora‘ či, v případě méně naléhavých případů, podpora po e-mailu, při níž vám technici aplikace STOPzilla poskytnou náležité instrukce elektronickou poštou.

Pokud se programu Malwarebytes Antimalware nepodaří odstranit virus:

Pokud program Malwarebytes Antimalware poté, co provede kontrolu počítače, selže při odstraňování viru, může být příčinou některá ze skutečností, o kterých jsme se již zmiňovali výše. V první řadě je třeba se ujistit, že váš Malwarebytes Anti-malware pracuje s aktuální databází hrozeb.

Pokud Malwarebytes Antimalware ve vašem případě nezafungoval správně a vy jste přitom jeho zákazníkem, můžete se obrátit na podporu na jeho diskusním fóru či na ‚Často kladené dotazy‘, zaslat e-mail na team podpory (tuto službu poskytuje program všem svým uživatelům zdarma) anebo využít ‚Nadstandardní podporu‘. Ta je poskytována telefonicky a jejím dodavatelem je třetí strana, support.com. Nadstandardní podpora vám pomůže nejen vyřešit váš problém, ale ujistí se rovněž o tom, že se ve vašem počítači nenacházejí žádné hrozby, že je náležitě zabezpečen a že běží s optimálním výkonem.

Na závěr zde musíme upozornit, že žádný program byste neměli kupovat v případě, že se virus ve vašem systému neopdaří odhalit jeho zkušební verzi. Takový nákup by byl pouze zbytečnou a neúčelnou útratou vašich peněz. V takovém případě je lepší využít telefonickou podporu, která vám pomůže opravit váš počítač prostřednictvím ručního odstranění viru. Kdykoli bude třeba, můžete využít následující číslo: +1 855 969 0796.

O autorovi
Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Přečtěte si v jiném jazyce