Odstranit Arcade Frontier

Návod na odstranění hrozby Arcade Frontier

Co je to Arcade Frontier?

Arcade Frontier je pochybný program, který může být příčinou zobrazování rušivých reklam, ať už o ně uživatel stojí či nikoli. Přestože se zdá, že jde o zábavnou herní aplikaci, může mít tento program na svědomí také různé druhy nežádoucí reklamy či dokonce vystavit počítač uživatele závažnějším kybernetickým hrozbám. Již jsme se zmiňovali o adwaru, který je spojený s herní webovou stránkou Arcade Safari. Podobá se Arcade Frontier a jde o další výtvor od téhož vývojáře. Jakmile program pronikne do systému, usadí se ve všech prohlížečích, do kterých nainstaluje vlastní prohlížečový plugin, a začne je ovlivňovat tak, aby zobrazovaly předem určené reklamy. Pokud jste si nainstalovali hru či prohlížečovou lištu od ArcadeFrontier.com, je velmi pravděpodobné, že jste si s nimi stáhli i tento plugin. Pokuste se na žádnou z jeho reklam, které mohou přerušovat vaše brouzdání po internetu, nekliknout, abyste tak předešli přesměrování na neznámé webové stránky. Chcete-li se těchto reklam zbavit definitivně, měli byste navíc odstranit z počítače i virus Arcade Frontier.

Jak se může Arcade Frontier dostat na můj počítač?

Arcade Frontier proniká do systému při instalaci jiných programů/her/aplikací zdarma. Je možné, že při stahování her dostupných zdarma na stránce ArcadeFrontier.com budete přinuceni odsouhlasit také instalaci tohoto potenciálně nežádoucího programu. Doporučujeme vám proto žádný z adwarových programů nabízených na zmíněné stránce nestahovat. Před podobnými vetřelci můžete systém chránit tím, že si ještě před samotnou instalací jakéhokoli pochybného programu přečtete jeho smluvní podmínky. Důležité je rovněž volit možnost Vlastní či Pokročilé instalace a poté celý instalační proces bedlivě sledovat. Při něm pak nesmíte zapomenout zrušit zaškrtnutí u všech dodatečných příloh nabízených v jednom balíčku s instalovaným programem. Někdy vás samozřejmě podobné programy na svou přítomnost ve vašem počítači ani neupozorní. Pokud vás neobvyklé reklamy, se kterými nelze nic dělat, obtěžují, měli byste svůj počítač na přítomnost tohoto viru otestovat.

Jak odstranit Arcade Frontier?

Abyste se Arcade Frontier zbavili definitivně, měli byste program odinstalovat a poté provést ještě skenování systému s pomocí spolehlivého anti-spywarového nástroje. K tomu lze využít programy FortectIntego či SpyHunter 5Combo Cleaner. Jakmile skenování dokončíte a škodlivé soubory odstraníte, postupujte následovně:

 • Odinstalujte freeware spojený s Arcade Frontier:
 1. Klikněte na Start -> Ovládací panely -> Odinstalovat program.
 2. V seznamu Přidat/Odebrat programy/Odinstalovat program vyhledejte nedávno instalované/neznámé aplikace jako např. Arcade Frontier, Codec-C, Codec-V, Better Links, JetMP3, Jp3, Facetheme, Giant Savings, I want this / iwantthis, Game Play Labs, Premiumplay Codec, Rewards Arcade, VUZE, BFlix, Dealply, Media Plugin, browser enhancements 1.0, Pando media enhancer, crossrider web apps, I-livid, bandicam, fantapper a podobně.
 3. Odinstalujte je.
 4. Klikněte na OK pro uložení změn.
 • Obnovte původní nastavení svých prohlížečů (Google Chrome, Mozilla Firefox a Internet Explorer):

Internet Explorer:

 1. Otevřete Internet Explorer, klikněte na ikonu s ozubeným kolem nebo na ‚Nástroje‘ -> ‚Možnosti internetu‘.
 2. Zde přejděte na záložku ‚Upřesnit‘ a klikněte na tlačítko ‚Obnovit‘.
 3. Přejděte na ‚Obnovit původní nastavení Internet Explorer‘ -> ‚Odstranit osobní nastavení‘ a klikněte na možnost ‚Obnovit‘.
 4. Nakonec klikněte na ‚Zavřít‘ a na OK pro uložení změn.
 5. Změňte nastavení své domovské stránky.

Mozilla Firefox:

 1. Otevřete Mozillu Firefox, přejděte do sekce ‚Nápověda‘ -> ‚Technické informace‘.
 2. Zde několikrát zvolte ‚Obnovit aplikaci Firefox’ a poté ‚Dokončit‘.
 3. Nakonec změňte nastavení své domovské stránky.

Google Chrome:

 1. Klikněte na tlačítko pro menu Chrome v prohlížeči Google Chrome, vyberte Nastavení -> Zobrazit pokročilá nastavení.
 2. Zde vyhledejte tlačítko ‚Obnovit nastavení prohlížeče‘
 3. Pro dokončení úkonu klikněte na tlačítko ‚Obnovit‘.
Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Olivia Morelli
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích