Míra závažnosti:  
  (10/100)

Arcade Frontier. Jak ho odstranit? (Průvodce odinstalace)

od Olivia Morelli - - | Druh: Adware

Arcade Frontier je pochybný program, který může být příčinou zobrazování rušivých reklam, ať už o ně uživatel stojí či nikoli. Přestože se zdá, že jde o zábavnou herní aplikaci, může mít tento program na svědomí také různé druhy nežádoucí reklamy či dokonce vystavit počítač uživatele závažnějším kybernetickým hrozbám. Již jsme se zmiňovali o adwaru, který je spojený s herní webovou stránkou Arcade Safari. Podobá se Arcade Frontier a jde o další výtvor od téhož vývojáře. Jakmile program pronikne do systému, usadí se ve všech prohlížečích, do kterých nainstaluje vlastní prohlížečový plugin, a začne je ovlivňovat tak, aby zobrazovaly předem určené reklamy. Pokud jste si nainstalovali hru či prohlížečovou lištu od ArcadeFrontier.com, je velmi pravděpodobné, že jste si s nimi stáhli i tento plugin. Pokuste se na žádnou z jeho reklam, které mohou přerušovat vaše brouzdání po internetu, nekliknout, abyste tak předešli přesměrování na neznámé webové stránky. Chcete-li se těchto reklam zbavit definitivně, měli byste navíc odstranit z počítače i virus Arcade Frontier.

Jak se může Arcade Frontier dostat na můj počítač?

Arcade Frontier proniká do systému při instalaci jiných programů/her/aplikací zdarma. Je možné, že při stahování her dostupných zdarma na stránce ArcadeFrontier.com budete přinuceni odsouhlasit také instalaci tohoto potenciálně nežádoucího programu. Doporučujeme vám proto žádný z adwarových programů nabízených na zmíněné stránce nestahovat. Před podobnými vetřelci můžete systém chránit tím, že si ještě před samotnou instalací jakéhokoli pochybného programu přečtete jeho smluvní podmínky. Důležité je rovněž volit možnost Vlastní či Pokročilé instalace a poté celý instalační proces bedlivě sledovat. Při něm pak nesmíte zapomenout zrušit zaškrtnutí u všech dodatečných příloh nabízených v jednom balíčku s instalovaným programem. Někdy vás samozřejmě podobné programy na svou přítomnost ve vašem počítači ani neupozorní. Pokud vás neobvyklé reklamy, se kterými nelze nic dělat, obtěžují, měli byste svůj počítač na přítomnost tohoto viru otestovat.

Jak odstranit Arcade Frontier?

Abyste se Arcade Frontier zbavili definitivně, měli byste program odinstalovat a poté provést ještě skenování systému s pomocí spolehlivého anti-spywarového nástroje. K tomu lze využít programy Reimage či Malwarebytes Malwarebytes. Jakmile skenování dokončíte a škodlivé soubory odstraníte, postupujte následovně:

 • Odinstalujte freeware spojený s Arcade Frontier:
 1. Klikněte na Start -> Ovládací panely -> Odinstalovat program.
 2. V seznamu Přidat/Odebrat programy/Odinstalovat program vyhledejte nedávno instalované/neznámé aplikace jako např. Arcade Frontier, Codec-C, Codec-V, Better Links, JetMP3, Jp3, Facetheme, Giant Savings, I want this / iwantthis, Game Play Labs, Premiumplay Codec, Rewards Arcade, VUZE, BFlix, Dealply, Media Plugin, browser enhancements 1.0, Pando media enhancer, crossrider web apps, I-livid, bandicam, fantapper a podobně.
 3. Odinstalujte je.
 4. Klikněte na OK pro uložení změn.
 • Obnovte původní nastavení svých prohlížečů (Google Chrome, Mozilla Firefox a Internet Explorer):

Internet Explorer:

 1. Otevřete Internet Explorer, klikněte na ikonu s ozubeným kolem nebo na ‚Nástroje‘ -> ‚Možnosti internetu‘.
 2. Zde přejděte na záložku ‚Upřesnit‘ a klikněte na tlačítko ‚Obnovit‘.
 3. Přejděte na ‚Obnovit původní nastavení Internet Explorer‘ -> ‚Odstranit osobní nastavení‘ a klikněte na možnost ‚Obnovit‘.
 4. Nakonec klikněte na ‚Zavřít‘ a na OK pro uložení změn.
 5. Změňte nastavení své domovské stránky.

Mozilla Firefox:

 1. Otevřete Mozillu Firefox, přejděte do sekce ‚Nápověda‘ -> ‚Technické informace‘.
 2. Zde několikrát zvolte ‚Obnovit aplikaci Firefox’ a poté ‚Dokončit‘.
 3. Nakonec změňte nastavení své domovské stránky.

Google Chrome:

 1. Klikněte na tlačítko pro menu Chrome v prohlížeči Google Chrome, vyberte Nastavení -> Zobrazit pokročilá nastavení.
 2. Zde vyhledejte tlačítko ‚Obnovit nastavení prohlížeče‘
 3. Pro dokončení úkonu klikněte na tlačítko ‚Obnovit‘.
Můžeme být partnerem jakéhokoli produktu, který doporučujeme na našich stránkách. Pro plné znění viz Dohodu o užívání Stažením kteréhokoli z poskytovaných anti-spywarových programů pro odstranění Arcade Frontier souhlasíte s zásady ochrany osobních údajů a dohoda o užívání
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s OS X
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodařilo odstranit infekci pomocí programu Reimage, odešlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností o problému.
Reimage se doporučuje pro odinstalování Arcade Frontier. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.
Více informací o tomto programu naleznete v recenzi programu Reimage.
Tiskové zmínky o Reimage
Podobné programy
Malwarebytes
Vyzkoušeli jsme, jak je Malwarebytes účinný při odstraňování Arcade Frontier (2014-09-29)
Podobné programy
Malwarebytes
Vyzkoušeli jsme, jak je Malwarebytes účinný při odstraňování Arcade Frontier (2014-09-29)
obrázek pro Arcade Frontier
obrázek pro Arcade Frontier

O autorovi

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-arcade-frontier.html

Návody na odstranění v dalších jazycích