Odstranit Amarktflow (aktualizováno Úno 2020) - Návod k odstranení

Návod na odstranění hrozby Amarktflow

Co je to Amarktflow?

Amarktflow je podvod nabízející falešnou dárkovou kartu Amazon a podobné odměny výměnou za osobní údaje

Podvod Amarktflow

Amarktflow je podvod, který přesvědčuje uživatele odhalit citlivé informace. Nabízí jim zodpovědět několik otázek a vyřešit tak hádanku, aby vyhráli iPhone X nebo dárkový poukaz Amazon, Walmart, Chipotle atd. Dále však vyžaduje zadání vašich informací, např. e-mailové adresy nebo dokonce údaje o kreditní kartě. Nikdy byste neměli věřit takovéto technice phishingu, protože se můžete stát obětí krádeže identity nebo mít problémy s ochranou soukromí. Dejte si pozor, na podvod Amazon Gift Card Scam můžete narazit nejen na Googlu; tento podvod se také objevil na YouTubu, Twitteru a Facebooku. Na základě klamavých technik a propagačního obsahu, který poskytuje, spadá do kategorie potenciálně nežádoucích programů a adwaru.

Název Amarktflow
Typ Adware\podvod
Kategorie Potenciálně nežádoucí program
Příznaky Doručuje reklamy, které slibují odměny jako:

 • iPhone X zdarma;
 • Dárková karta Amazon na $1000;
 • Dárková karta Walmart;
 • Dárková karta Chipotle;
 • Tenisky Nike.
Hlavní cíl Nalákat lidi, aby se zaregistrovali k zbytečným službám a přimět je platit nebo odhalit osobní údaje
Distribuce Softwarové balíčky, klamavé reklamy
Odstranění Obnovte webový prohlížeč, abyste se zbavili PUP, který ho „unesl“. Poté si stáhněte programFortectIntego, abyste předešli chybám v systému a dokončete odstranění Amarktflow

Reklamy související s tímto podvodem se obvykle používají k upoutání pozornosti uživatelů tím, že nabízejí různé dárkové karty od společností Amazon, Chipotle, Nike, Walmart nebo Apple. Tyto klamné kampaně se aktivně šíří prostřednictvím falešných reklam ve vyhledávačích, na sociálních sítích a dokonce i přes spam.

Pokud váháte, zda je Amarktflow pravdivý nebo legitimní, můžete narazit na animované video s pozitivními recenzemi lidí, kteří prostřednictvím těchto kampaní údajně získali odměny. Všimněte si však, že se jedná o sociální inženýrství, které se používá k nalákání obětí, aby poskytli své osobní údaje.

Virus Amarktflow funguje téměř stejně jako podvody USArewardspot nebo National Consumer Center. Jeho vývojáři jsou hackeři, kteří představují trvalou hrozbu. Různé účty na sociálních sítích, které používají k distribuci tohoto podvodu jsou buď hacknuty, odcizeny nebo automaticky generovány a jsou falešné, protože jediným obsahem pocházejícím z těchto účtů na Facebooku nebo Twitteru jsou propagační reklamy s hypertextovými odkazy.

Tento podvod může posílat zprávy s následujícími slogany:

 • Máme pro vás dárkovou kartu Amazon ve výši $1000!
 • Za pár odpovědí hotovostní odměna!
 • Vyhráli jste dárkovou kartu Amazon ve výši $1000!
 • Vyhráli jste dárkovou kartu Visa ve výši $100!
 • Přijměte dárkovou kartu AMAZON
 • Vyhrajte dárkovou kartu Amazon ve výši $1000
 • Gratulujeme! Byli jste vybráni a máte šanci získat dárkovou kartu Amazon ve výši $1000, Apple iPhone X nebo Samsung Galaxy S8!

Amarktflow musíte ze systému odstranit co nejdříve, protože může bez vašeho svolení do systému nainstalovat další obsah. Mějte na paměti, že podvod souvisí s adwarem, který „unesl“ váš webový prohlížeč a začne zobrazovat četné kampaně hned poté, co jej začnete používat pro prohlížení. Důkladná kontrola pomocí antispywaru by vám měla pomoci jej odstranit. Poté pomocí FortectIntego proveďte kontrolu systému.

AmarktflowVirus Amarktflow je jeden z podvodů s falešnou odměnou, který používá známá jména jako Nike, Walmart, Amazon nebo Visa.

Stížnosti uživatelů na Amarktflow odhalují další podvodné techniky

Amarktflow.com je hlavní webová stránka používaná k propagaci tohoto podvodu. Uživatelé si stěžují na aktivitu související s podvodem online a tvrdí, že propagační zprávy jim dokonce přišly na e-mail nebo mobilní telefon. Jedna z obětí to komentovala:

Obdržel jsem e-mail, že jsem vyhrál dárkovou kartu Walmat ve výši 1 000 $. Vše, co jsem musel udělat, bylo provést průzkum, který by trval několik minut. Nakonec z toho bylo 20 min, než jsem se dostal k poslednímu průzkumu a to byl tenhle, co hlásím. Kliknu na start a nic se neděje. Na konci průzkumu. Odpovězte na všechny otázky. Věci, které mají být ZDARMA, mají vždy poplatek a ten je hodně vysoký. Nemluvě o hovorech třetích stran, které začnete dostávat. Osobní otázka na kterou máte odpovědět souvisí s věcí, kterou jste údajně vyhráli. Co má to, jestli vlastním dům nebo jaký je můj příjem, společného s tím, co člověk vyhrál. Ale i poté, co člověk provede vše, co požadují, nejde průzkum dokončit, protože pouze chtějí vaše informace pro třetí strany.

Amarktflow propaguje podvody po celém světě a tento podzim byl obzvláště aktivní. Lidé uvádějí ztrhávání peněz z jejich účtů nebo podivné činnosti na sociálních sítích a internetovém bankovnictví. Uživatelé také podávají zprávy o e-mailech obsahujících propagační nebo hypertextové odkazy na youtube videa nebo reklamy. Mnoho zákazníků tvrdí, že se tento program vrací a že neexistuje rychlý způsob, jak se ho zbavit:

Byl jsem na webu o psech, když jsem byl najednou přesměrován na amarktflow.com a nemohl jsem se dostat pryč bez ohledu na to, kolikrát jsem kartu zavřel. Stále se to vracelo.

Amarktflow - kampaň s falešnou odměnou

K odstranění Amarktflow musíte použít spolehlivý nástroj proti malwaru, protože adware a další PUP, s kterými souvisí, může způsobit další problémy ve vašem systému nebo webovém prohlížeči. Nezapomeňte však, že zavřít podvodnou zprávu nestačí. Pokud chcete odstranit kybernetickou hrozbu, musíte provést úplnou kontrolu systému a odstranit všechny související programy a rozšíření prohlížeče. Nástroje jako SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes mohou danou úlohu perfektně zvládnout. Dokončete úlohu pomocí FortectIntego a ujistěte se, že nedošlo k poškození virem.

Pochybné marketingové techniky šíří podvody a adware po celém internetu

Tento adware se může šířit pomocí programů zdarma třetích stran nebo pochybných stránek s obsahem ke stažení. Obě tyto metody mají jednu společnou vlastnost – svazování. Softwarové balíčky mohou být během instalace rozbaleny, pokud zvolíte možnost Pokročilé nebo Vlastní instalace, ale volba Výchozí nebo Rychlé instalace může výrazně ovlivnit zabezpečení vašeho systému.

Získávání softwaru, aplikací nebo čehokoli z pochybných webů nebo sítí p2p vás také vystavuje riziku instalace dalších aplikací. Během instalace ve výchozím nastavení souhlasíte se vším najednou a získáte aplikace, které byste ani nainstalovat nechtěli.

Vždy se rozhodněte pro možnost pokročilé instalace, zrušte výběr nežádoucího obsahu a zkontrolujte, zda je zdroj legitimní. Vyberte si oficiální distributory a autentické zdroje, udržujte svůj anti-malwarový program aktuální a vyhněte se tak případným infiltracím v budoucnosti.

Zbavte se Amarktflow a používejte k tomu profesionální nástroje pro dosažení nejlepších výsledků

Chcete-li Amarktflow odstranit, musíte zařízení důkladně prohledat a najít všechny možné hrozby. Protože tento podvod souvisí s jinými PUP, je možné, že adware není jediným narušitelem vašeho počítače. Používání antivirových nástrojů pro odstranění virů vám může poskytnout nejlepší výsledky, protože tyto programy detekují obsah, který může být nebezpečný.

Mnoho odborníků doporučuje automatické odstranění Amarktflow, protože anti-malware zlepšuje výkon vašeho zařízení při úplném čištění systému. Podívejte se na naše návrhy níže a postupujte podle pokynů, abyste se ujistili, že budou odstraněny všechny PUP.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu FortectIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění hrozby Amarktflow

Odinstalování ze systému Windows

Chcete-li se zbavit podvodu Amarktflow a zapomenout na přesměrování na přidružené weby, postupujte podle pokynů:

Chcete-li Amarktflow odstranit z počítače se systémem Windows 10/8, postupujte následovně:

 1. Zadejte Ovládací panely do vyhledávacího pole Windows a stiskněte klávesu Enter nebo klikněte na výsledek vyhledávání.
 2. V části Programy vyberte Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
 3. Vyhledejte programy související s Amarktflow (nebo jakýkoli jiný nedávno nainstalovaný podezřelý program).
 4. Pravým tlačítkem na program klikněte a vyberte Odinstalovat.
 5. Pokud se zobrazí Řízení uživatelských účtů, klikněte na Ano.
 6. Počkejte na dokončení odinstalace a klikněte na OK. Odinstalování ze systému Windows

Pokud používáte systém Windows 7/XP, postupujte následovně:

 1. Klikněte na Windows Start > Ovládací panely v pravé části (pokud používáte Windows XP, klikněte na Přidat nebo odebrat programy).
 2. V okně Ovládací panely vyberte Programy > Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
 3. Jednou klikněte na aplikaci, kterou chcete odstranit.
 4. Nahoře klikněte na Změnit/odebrat.
 5. Pro potvrzení vyberte Ano.
 6. Po dokončení klikněte na OK.

Odstranit Amarktflow ze Mac OS X systému

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Amarktflow a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Odstraňte nežádoucí rozšíření z prohlížeče MS Edge:

 1. Klikněte na Menu (tři tečky v pravém horním rohu v okně prohlížeče) a vyberte Rozšíření.
 2. Ze seznamu vyberte rozšíření a klikněte na Ozubené kolečko.
 3. Dole klikněte na Odinstalovat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Vymazejte soubory cookies a další data prohlížeče:

 1. Klikněte na Menu (tři tečky v pravém horním rohu v okně prohlížeče) a vyberte Ochrana osobních údajů a zabezpečení.
 2. V části Vymazat údaje o procházení vyberte Zvolit, co chcete vymazat.
 3. Vyberte vše (kromě hesel, i když možná budete chtít zahrnout také licence Médií) a klikněte na Vymazat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnovte nastavení pro novou kartu a domovskou stránku:

 1. Klikněte na ikonku menu a vyberte Nastavení.
 2. Poté vyberte Po spuštění.
 3. Pokud jste našli podezřelou doménu, klikněte na Zakázat.

Pokud výše uvedené kroky nefungují, obnovte prohlížeč MS Edge:

 1. Otevřete Správce úloh stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc.
 2. Klikněte na šipku Více informací ve spodní části okna.
 3. Vyberte záložku Podrobnosti.
 4. Nyní přejděte dolů a vyhledejte každou položku s názvem Microsoft Edge. Klepněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte možnost Ukončit úlohu, abyste zabránili spuštění aplikace MS Edge. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Pokud ani toto řešení nepomáhá, budete muset použít pokročilou metodu obnovení. Než budete pokračovat, musíte si zálohovat data.

 1. V počítači najděte složku: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Vyberte všechny složky stisknutím kláves Ctrl + A.
 3. Na vybrané složky klikněte pravým tlačítkem a vyberte Odstranit.  Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge
 4. Nyní klikněte pravým tlačítkem na Start a vyberte Windows PowerShell (správce).
 5. Když se otevře nové okno, zkopírujte a vložte následující příkaz a stiskněte klávesu Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Pokyny pro prohlížeč Edge založený na Chromium

Odstraňte rozšíření z prohlížeče MS Edge (Chromium):

 1. Otevřete aplikaci Edge a přejděte na Nastavení > Rozšíření.
 2. Nežádoucí rozšíření vymažte kliknutím na Odebrat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Vymažte mezipaměť a data stránek:

 1. Klikněte na Menu a přejděte do Nastavení.
 2. Vyberte Ochrana osobních údajů a služby.
 3. V části Vymazat údaje o procházení vyberte Zvolit, co chcete vymazat.
 4. V části Časový rozsah vyberte Za celou dobu.
 5. Klikněte na Vymazat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnovte prohlížeč MS Edge založený na Chromium:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. Na levé straně vyberte Resetovat nastavení.
 3. Vyberte Obnoví výchozí hodnoty nastavení.
 4. Potvrďte kliknutím na Resetovat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Odstraňte přidaný obsah z prohlížeče Firefox a obnovte změny provedené adwarem:

Odstraňte nebezpečné doplňky:

 1. Otevřete prohlížeč Mozilla Firefox a klikněte na Menu (tři vodorovné čáry v pravé horní části okna).
 2. Vyberte Doplňky.
 3. Zde vyberte doplňky, které souvisejí s Amarktflow a klikněte na Odstranit. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovte domácí stránku:

 1. Klikněne na tři vodorovné čáry v pravém horním rohu a přejděte do nabídky.
 2. Vyberte Možnosti.
 3. Pod možnost Domovská stránka zadejte preferovanou stránku, která se otevře pokaždé, když prohlížeč Mozilla Firefox spustíte.

Odstraňte soubory cookies a data webových stránek:

 1. Klikněte na Nabídku a vyberte Možnosti.
 2. Přejděte do části Ochrana osobních údajů a zabezpečení.
 3. Přejděte dolů a najděte Soubory cookies a data stránek.
 4. Klikněte na Vymazat data…
 5. Vyberte Soubory cookies a data stránek, Webový obsah v mezipaměti a klikněte na Vymazat. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovte prohlížeč Mozilla Firefox

V případě, že se vám i po provedení výše uvedených kroků nepodařilo Amarktflow odstranit, obnovte nastavení prohlížeče Mozilla Firefox:

 1. Otevřete prohlížeč Mozilla Firefox a klikněte na Nabídku.
 2. Přejděte na Pomoc a vyberte Informace o řešení problémů. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox
 3. V části Vyladit Firefox klikněte na Obnovit Firefox…
 4. Jakmile se zobrazí vyskakovací okno, potvrďte výběr kliknutím na Obnovit Firefox – nyní by měl být Amarktflow odstraněn. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovení prohlížeče Google Chrome

Postupujte podle tohoto návodu a odstraňte poškození systému a nežádoucí obsah od Amarktflow ze systému:

Odstraňte škodlivá rozšíření z prohlížeče Google Chrome:

 1. Otevřete prohlížeč Google Chrome, klikněte na Menu (tři svislé tečky v pravém horním rohu) a vyberte Další nástroje > Rozšíření.
 2. V nově otevřeném okně uvidíte všechna nainstalovaná rozšíření. Odinstalujte všechny podezřelé pluginy související s Amarktflow kliknutím na Odebrat. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Vymažte mezipaměť a data webů z prohlížeče Chrome:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. V části Ochrana soukromí a zabezpečení vyberte Vymazat údaje o prohlížení.
 3. Vyberte Historie prohlížení, Soubory cookie a jiná data webů a Obrázky a soubory v mezipaměti.
 4. Klikněte na Vymazat data. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Změňte domovskou stránku:

 1. Klikněte na menu a vyberte Nastavení.
 2. V části Při spuštění vyhledejte podezřelý web, například Amarktflow.
 3. Klikněte na Otevřít konkrétní stránku nebo skupinu stránek, klikněte na tři tečky vedle stránky a vyberte Odebrat.

Obnovte prohlížeč Google Chrome:

Pokud výše uvedený postup nefunguje, obnovte prohlížeč Google Chrome, abyste eliminovali všechny komponenty související s Amarktflow následovně:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. V Nastavení přejeďte dolů a klikněte na Rozšířená nastavení.
 3. Přejděte dolů do části Resetovat a vyčistit.
 4. Klikněte na Obnovit nastavení na původní výchozí hodnoty.
 5. A dokončete odstranění Amarktflow kliknutím na Resetovat nastavení. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Obnovení prohlížeče Safari

Odstraňte nežádoucí rozšíření z prohlížeče Safari:

 1. Klikněte na Safari > Předvolby…
 2. V novém okně vyberte Rozšíření.
 3. Vyberte nežádoucí rozšíření související s Amarktflow a zvolte Odinstalovat. Obnovení prohlížeče Safari

Vymažte soubory cookies a další data webových stránek z prohlížeče Safari:

 1. Klikněte na Safari > Vymazat historii…
 2. Z rozbalovací nabídky v části Vymazat vyberte veškerou historii.
 3. Potvrďte kliknutím na Vymazat historii. Obnovení prohlížeče Safari

Pokud výše zmíněné kroky nefungují, obnovte prohlížeč Safari následovně:

 1. Klikněte na Safari > Předvolby…
 2. Přejděte na záložku Pokročilé.
 3. Zaškrtněte možnost Zobrazit v řádku nabídek nabídku Vývojář.
 4. V řádku nabídek klikněte na Vývojář a vyberte Vyprázdnit mezipaměti. Obnovení prohlížeče Safari

Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu Amarktflow rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Linas Kiguolis
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích