Míra závažnosti:  
  (15/100)

Odstranit Amarktflow (aktualizováno Říj 2020) - Návod k odstranení

od Linas Kiguolis - - | Druh: Adware

Amarktflow je podvod nabízející falešnou dárkovou kartu Amazon a podobné odměny výměnou za osobní údaje

Podvod Amarktflow

Amarktflow je podvod, který přesvědčuje uživatele odhalit citlivé informace. Nabízí jim zodpovědět několik otázek a vyřešit tak hádanku, aby vyhráli iPhone X nebo dárkový poukaz Amazon, Walmart, Chipotle atd. Dále však vyžaduje zadání vašich informací, např. e-mailové adresy nebo dokonce údaje o kreditní kartě. Nikdy byste neměli věřit takovéto technice phishingu, protože se můžete stát obětí krádeže identity nebo mít problémy s ochranou soukromí. Dejte si pozor, na podvod Amazon Gift Card Scam můžete narazit nejen na Googlu; tento podvod se také objevil na YouTubu, Twitteru a Facebooku. Na základě klamavých technik a propagačního obsahu, který poskytuje, spadá do kategorie potenciálně nežádoucích programů a adwaru.  

Název Amarktflow
Typ Adware\podvod
Kategorie  Potenciálně nežádoucí program
Příznaky  Doručuje reklamy, které slibují odměny jako:

 • iPhone X zdarma;
 • Dárková karta Amazon na $1000;
 • Dárková karta Walmart;
 • Dárková karta Chipotle;
 • Tenisky Nike.
Hlavní cíl Nalákat lidi, aby se zaregistrovali k zbytečným službám a přimět je platit nebo odhalit osobní údaje
Distribuce  Softwarové balíčky, klamavé reklamy
Odstranění Obnovte webový prohlížeč, abyste se zbavili PUP, který ho „unesl“. Poté si stáhněte programReimageIntego, abyste předešli chybám v systému a dokončete odstranění Amarktflow

Reklamy související s tímto podvodem se obvykle používají k upoutání pozornosti uživatelů tím, že nabízejí různé dárkové karty od společností Amazon, Chipotle, Nike, Walmart nebo Apple. Tyto klamné kampaně se aktivně šíří prostřednictvím falešných reklam ve vyhledávačích, na sociálních sítích a dokonce i přes spam. 

Pokud váháte, zda je Amarktflow pravdivý nebo legitimní, můžete narazit na animované video s pozitivními recenzemi lidí, kteří prostřednictvím těchto kampaní údajně získali odměny. Všimněte si však, že se jedná o sociální inženýrství, které se používá k nalákání obětí, aby poskytli své osobní údaje. 

Virus Amarktflow funguje téměř stejně jako podvody USArewardspot nebo National Consumer Center. Jeho vývojáři jsou hackeři, kteří představují trvalou hrozbu. Různé účty na sociálních sítích, které používají k distribuci tohoto podvodu jsou buď hacknuty, odcizeny nebo automaticky generovány a jsou falešné, protože jediným obsahem pocházejícím z těchto účtů na Facebooku nebo Twitteru jsou propagační reklamy s hypertextovými odkazy.

Tento podvod může posílat zprávy s následujícími slogany:

 • Máme pro vás dárkovou kartu Amazon ve výši $1000!
 • Za pár odpovědí hotovostní odměna!
 • Vyhráli jste dárkovou kartu Amazon ve výši $1000!
 • Vyhráli jste dárkovou kartu Visa ve výši $100!
 • Přijměte dárkovou kartu AMAZON
 • Vyhrajte dárkovou kartu Amazon ve výši $1000
 • Gratulujeme! Byli jste vybráni a máte šanci získat dárkovou kartu Amazon ve výši $1000, Apple iPhone X nebo Samsung Galaxy S8!

Amarktflow musíte ze systému odstranit co nejdříve, protože může bez vašeho svolení do systému nainstalovat další obsah. Mějte na paměti, že podvod souvisí s adwarem, který „unesl“ váš webový prohlížeč a začne zobrazovat četné kampaně hned poté, co jej začnete používat pro prohlížení. Důkladná kontrola pomocí antispywaru by vám měla pomoci jej odstranit. Poté pomocí ReimageIntego proveďte kontrolu systému. 

AmarktflowVirus Amarktflow je jeden z podvodů s falešnou odměnou, který používá známá jména jako Nike, Walmart, Amazon nebo Visa.

Stížnosti uživatelů na Amarktflow odhalují další podvodné techniky

Amarktflow.com je hlavní webová stránka používaná k propagaci tohoto podvodu. Uživatelé si stěžují na aktivitu související s podvodem online a tvrdí, že propagační zprávy jim dokonce přišly na e-mail nebo mobilní telefon. Jedna z obětí to komentovala:

Obdržel jsem e-mail, že jsem vyhrál dárkovou kartu Walmat ve výši 1 000 $. Vše, co jsem musel udělat, bylo provést průzkum, který by trval několik minut. Nakonec z toho bylo 20 min, než jsem se dostal k poslednímu průzkumu a to byl tenhle, co hlásím. Kliknu na start a nic se neděje. Na konci průzkumu. Odpovězte na všechny otázky. Věci, které mají být ZDARMA, mají vždy poplatek a ten je hodně vysoký. Nemluvě o hovorech třetích stran, které začnete dostávat. Osobní otázka na kterou máte odpovědět souvisí s věcí, kterou jste údajně vyhráli. Co má to, jestli vlastním dům nebo jaký je můj příjem, společného s tím, co člověk vyhrál. Ale i poté, co člověk provede vše, co požadují, nejde průzkum dokončit, protože pouze chtějí vaše informace pro třetí strany.

Amarktflow propaguje podvody po celém světě a tento podzim byl obzvláště aktivní. Lidé uvádějí ztrhávání peněz z jejich účtů nebo podivné činnosti na sociálních sítích a internetovém bankovnictví. Uživatelé také podávají zprávy o e-mailech obsahujících propagační nebo hypertextové odkazy na youtube videa nebo reklamy. Mnoho zákazníků tvrdí, že se tento program vrací a že neexistuje rychlý způsob, jak se ho zbavit:

Byl jsem na webu o psech, když jsem byl najednou přesměrován na amarktflow.com a nemohl jsem se dostat pryč bez ohledu na to, kolikrát jsem kartu zavřel. Stále se to vracelo.

Amarktflow - kampaň s falešnou odměnou 

K odstranění Amarktflow musíte použít spolehlivý nástroj proti malwaru, protože adware a další PUP, s kterými souvisí, může způsobit další problémy ve vašem systému nebo webovém prohlížeči. Nezapomeňte však, že zavřít podvodnou zprávu nestačí. Pokud chcete odstranit kybernetickou hrozbu, musíte provést úplnou kontrolu systému a odstranit všechny související programy a rozšíření prohlížeče. Nástroje jako SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes mohou danou úlohu perfektně zvládnout. Dokončete úlohu pomocí ReimageIntego a ujistěte se, že nedošlo k poškození virem.

Pochybné marketingové techniky šíří podvody a adware po celém internetu

Tento adware se může šířit pomocí programů zdarma třetích stran nebo pochybných stránek s obsahem ke stažení. Obě tyto metody mají jednu společnou vlastnost – svazování. Softwarové balíčky mohou být během instalace rozbaleny, pokud zvolíte možnost Pokročilé nebo Vlastní instalace, ale volba Výchozí nebo Rychlé instalace může výrazně ovlivnit zabezpečení vašeho systému.

Získávání softwaru, aplikací nebo čehokoli z pochybných webů nebo sítí p2p vás také vystavuje riziku instalace dalších aplikací. Během instalace ve výchozím nastavení souhlasíte se vším najednou a získáte aplikace, které byste ani nainstalovat nechtěli. 

Vždy se rozhodněte pro možnost pokročilé instalace, zrušte výběr nežádoucího obsahu a zkontrolujte, zda je zdroj legitimní. Vyberte si oficiální distributory a autentické zdroje, udržujte svůj anti-malwarový program aktuální a vyhněte se tak případným infiltracím v budoucnosti. 

Zbavte se Amarktflow a používejte k tomu profesionální nástroje pro dosažení nejlepších výsledků

Chcete-li Amarktflow odstranit, musíte zařízení důkladně prohledat a najít všechny možné hrozby. Protože tento podvod souvisí s jinými PUP, je možné, že adware není jediným narušitelem vašeho počítače. Používání antivirových nástrojů pro odstranění virů vám může poskytnout nejlepší výsledky, protože tyto programy detekují obsah, který může být nebezpečný.

Mnoho odborníků doporučuje automatické odstranění Amarktflow, protože anti-malware zlepšuje výkon vašeho zařízení při úplném čištění systému. Podívejte se na naše návrhy níže a postupujte podle pokynů, abyste se ujistili, že budou odstraněny všechny PUP.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu ReimageIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění hrozby Amarktflow:

Odstranit Amarktflow ze Windows systémů

Chcete-li se zbavit podvodu Amarktflow a zapomenout na přesměrování na přidružené weby, postupujte podle pokynů:

 1. Klikněte na Start Control Panel Programs and Features (používáte-li prohlížeč Windows XP, klikněte na Add/Remove Programs). Klikněte na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (používáte-li prohlížeč 'Windows XP', klikněte na 'Add/Remove Programs').
 2. Používáte-li prohlížeč Windows 10 / Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví Quick Access Menu, zvolte Control Panel a Uninstall a Program. Používáte-li prohlížeč 'Windows 10 / Windows 8', klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví 'Quick Access Menu', zvolte 'Control Panel' a 'Uninstall a Program'.
 3. Odstranění hrozby Amarktflow a s ní spojených programů
  Zde vyhledejte položku Amarktflow či jakékoli další nedávno nainstalované podezřelé programy.
 4. Odinstalujte je a klikněte na OK pro uložení těchto změn. Klikněte pravým tlačítkem na každou z podezřelých položek a zvolte 'Uninstall'

Odstranit Amarktflow ze Mac OS X systému

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Amarktflow a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Odstranit Amarktflow z Internet Explorer (IE)

 1. Odstraňte nebezpečné doplňky
  Otevřete Internet Explorer, klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu IE) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Manage Add-ons. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Manage add-ons'
 2. Uvidíte okno Manage Add-ons Zde vyhledejte Amarktflow a další pochybné pluginy. Ukončete jejich činnost kliknutím na Disable: Klikněte pravým tlačítkem myši na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Disable'
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Internet Options. Zůstaňte v záložce General.
 4. Zde smažte škodlivou URL adresu a zadejte jméno domény, které dáváte přednost. Klikněte na Apply pro uložení změn. Smažte škodlivé URL adresy, zadejte název domény, které dáváte přednost, a klikněte na 'Apply' pro uložení těchto změn
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Internet Explorer
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) ještě jednou a zvolte Internet options. Přejděte do záložky Advanced.
 6. Zde zvolte Reset.
 7. V dalším okně zaškrtněte Delete personal settings a znovu zvolte Reset pro dokončení úplného odstranění hrozby Amarktflow Přejděte na záložku 'Advanced' a klikněte na tlačítko 'Reset'. Nyní zvolte 'Delete personal settings' a klikněte na tlačítko 'Reset' ještě jednou

Odstranit Amarktflow z Microsoft Edge

Obnovte nastavení programu Microsoft Edge (metoda 1):

 1. Spusťte aplikaci Microsoft Edge a klikněte na More (tři tečky v pravém horním rohu obrazovky).
 2. Klepněte na Settings pro další možnosti.
 3. Jakmile se otevře okno Settings, klepněte na tlačítko Choose what to clear pod možností Clear browsing data. Přejděte na Nastavení a zvolte 'Choose what to clear'
 4. Zde zvolte vše, co chcete odstranit a klepněte na Clear. Vyberte tlačítko 'Clear'
 5. Nyní pravým tlačítkem myši klikněte na tlačítko Start (Windows logo). Zde zvolte Task Manager. Otevřete nabídku Start a zvolte 'Task Manager'
 6. Na kartě Processes najděte Microsoft Edge.
 7. Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Go to details. Pokud možnost Go to details nevidíte, klikněte na More details a opakujte předchozí kroky. Klepněte pravým tlačítkem myši na 'Microsoft Edge' a zvolte 'Go to details' Kdyby se volba 'Go to details' nezobrazila, vyberte 'More details'
 8. Když se zobrazí karta Details, najděte všechny položky s názvem Microsoft Edge. Klikněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte End Task. Najděte položky Microsoft Edge a zvolte 'End Task'

Obnovení prohlížeče Microsoft Edge (metoda 2):

Pokud metoda 1 selhala, budete muset použít pokročilou metodu obnovení aplikace Edge.

 1. Poznámka: před použitím této metody je třeba zálohovat data.
 2. Najděte v počítači tuto složku: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Vyberte každou položku, která je v ní uložena a klikněte pravým tlačítkem myši. Pak zvolte Delete. Přejděte do složky Microsoft Edge, klepněte pravým tlačítkem myši na každou položku a klepněte na 'Delete'
 4. Klikněte na tlačítko Start (logo Windows) a do řádku Search my stuff zadejte window power.
 5. Klepněte pravým tlačítkem myši na položku Windows PowerShell a zvolte Run as administrator. Najděte Windows PowerShell, klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte 'Run as administrator'
 6. Jakmile jste správce: Ukáže se okno Windows PowerShell, vložte tento příkazový řádek za PS C:\WINDOWS\system32> a stiskněte klávesu Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Zkopírujte a vložte požadovaný příkaz a klikněte na 'Enter'

Po dokončení těchto kroků by měl být Amarktflow z prohlížeče Microsoft Edge odstraněn.

Odstranit Amarktflow z Mozilla Firefox (FF)

Odstraňte přidaný obsah z prohlížeče Firefox a obnovte změny provedené adwarem:

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
 2. Zde vyberte Amarktflow a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
  Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
 4. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby Amarktflow. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'

Odstranit Amarktflow z Google Chrome

Postupujte podle tohoto návodu a odstraňte poškození systému a nežádoucí obsah od Amarktflow ze systému:

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte Amarktflow a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 4. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 6. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 7. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby Amarktflow. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Odstranit Amarktflow z Safari

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
 2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte Amarktflow, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
  Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
 4. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace Amarktflow dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Linas Kiguolis
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-amarktflow.html
Návody na odstranění v dalších jazycích

Váš názor na Amarktflow