Míra závažnosti:  
  (6/100)

Odstranit Alibaba (Instrukce zdarma)

od Gabriel E. Hall - - | Druh: Adware

Mám potíže s reklamami Alibaba. Proč?

Pokud vás během pohybu po internetu neustále vyrušují reklamy Offer.alibaba.com, případně jiná vyskakovací okna spojená s uvedenou webovou stránkou, s největší pravděpodobností máte v počítači program adwarového typu. Adwarové programy nejsou samy o sobě škodlivé, nemusíte se jich proto obávat. Problematické jsou především proto, že jde o programy financované reklamou. Ačkoli vám samy tyto aplikace nikterak neublíží, jejich činnost může vést k určitým nepříjemným aktivitám, zejména při vašem brouzdání po internetu. Adwarové programy vás tak mohou například přeposílat na různé podezřelé weby, na nichž jsou uživatel nuceni k odhalení určitých osobních informací. Kromě toho může adware sledovat vaši aktivitu na internetu a shromažďovat informace o vašich návycích. Má zájem zpravidla o osobně neidentifikovatlená data. Problém je, že uživatel nikdy neví, k jakým třetím stranám se tato data nakonec dostanou a k čemu budou použita. Adware Alibaba přeposílá uživatele pouze na svou stránku, tj. na e-shop Alibaba. Z toho však nelze vyvodit, že i všechny ostatní adwarové programy se budou chovat stejně seriózně. Pamatujte si, že adwarové programy se šíří internetem převážně jako příloha instalačního balíčku jiných programů. O této distribuční strategii, stejně jako o metodách, jichž můžete využít k tomu, abyste se před ní uchránili, se dozvíte více v následujícím odstavci. Úhrnem lze říci, že uživatelům doporučujeme zvážit odstranění aplikace Adware.Alibaba (či ‚viru Alibaba‘) z počítače.

A picture showing what Alibaba ads can be

Jak se mi Adware.Alibaba do počítače nainstaloval?

Jestliže vás antivirový či anti-spywarový program právě informoval o tom, že ve vašem systému detekoval aktivity viru Adware.Alibaba, možná byste se měli zamyslet nad tím, co všechno jste na internetu v nedávné době dělali. Které stránky jste navštívili? Jaké programy jste si do počítače nainstalovali? Pokud stále netušíte, kam tím míříme, přečtěte si následující text. Vysvětlíme v něm, jaké strategie ke svému šíření adwarové programy (stejně jako např. prohlížečoví únosci či další podobné potenciálně nežádoucí aplikace) používají:

 • Klamavé stránky. Internet je plný reklam a programů, které uživatele neustále přesměrovávají na různé weby. Těmito koncovými weby bývají bohužel často zpravidla pochybné domény, na něž by se uživatel za normálních okolností dostal jen stěží. Většina z těchto webů sice působí seriózním dojmem, patří však zpravidla pochybým společnostem či vlastníkům. Hlavním problémem je u těchto webů zpravidla nedůvěryhodný a zavádějící obsah. Rozhodně není radno stahovat si z těchto stránek nějaké aplikace. Obecně platí, že před každou instalací nového programu od neznámého vývojáře je třeba přečíst si jeho Zásady na ochranu osobních údajů, stejně jako jakékoli další informace, které jsou o programu dostupné např. na internetu. Dávejte si pozor rovněž na různá vyskakovací okna, která se vám na obrazovce objeví jakoby z ničeho nic.
 • Balíčkování programů. Programy jako adware, prohlížečoví únosci a další podobné aplikace se šíří internetem převážně díky balíčkování více programů do jednoho instalačního packetu. „Nosičem“ adwaru bývá zpravidla nějaký freeware nabízený na internetu zdarma. Asi není třeba zdůrazňovat, že celou instalaci každého nového freewaru byste proto měli vždy bedlivě sledovat. Nechcete-li, aby se vám společně s freewarem naisntalovaly do počítače i další, zpravidla nežádoucí aplikace, vybírejte si vždy Vlastní či Pokročilou verzi instalace. Celý průběh instalace bedlivě sledujte a v patřičnou chvíli zrušte přednastavený souhlas se stažením dodatečných programů a příloh (často jde např. o prohlížečová rozšíření, pluginy, doplňky či lišty). Právě tak se nejsnáze vyhnete instalaci nežádoucích programů, které nepotřebujete.

Pokud se vám do systému proplíží prohlížečoví únosci typu Alibaba, zanechají vám ve všech prohlížečích své soubory a začnou v nich propagovat určité stránky. V případě Alibaby je cílem adwaru přesměrovat uživatele právě na tuto nákupní stránku. Na tomto místě je třeba poznamenat, že v případě webu Alibaba jde o legitimní internetové stránky, ze kterých se nešíří žádný škodlivý malware. Neustálé přesměrovávání právě na tento web vám ale může začít připadat neužitečné či otravné. Přejete-li si zobrazování reklam Alibaba ukončit, pokračujte na další stránku, kde se dozvíte, jak toho bez většího úsilí dosáhnout.

Jak můžete virus Alibaba ze systému odstranit:

Z technického hlediska NENÍ adware Alibaba přímo virus. Adwarové programy, prohlížečoví únosci a další podobná prohlížečová rozšíření řadíme pouze mezi ‚potenciálně nežádoucí programy‘. Do počítače se vám mohou dostat společně s nějakým jiným programem jako jeho příloha. Často mívají jeden zásadní háček – nenabízejí uživateli tlačítko Odinstalovat. Naopak mohou obsahovat určité komponenty (často dobře ukryté uvnitř systému), které mají odstranění těchto nežádoucích aplikací ze systému znemnožnit. Pokud právě s aplikací či probémem tohoto typu zápolíte, není třeba mít obavy. Na trhu existuje celá řada profesionálních anti-spywarových programů, které dokážou tyto aplikace v počítači vyhledat a odstranit. V případě adwaru Alibaba stačí poohlédnout se po programu, jenž si – dle zkušeností jiných uživatelů – s Alibabou spolehlivě poradí.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu ReimageIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění hrozby Alibaba:

Odstranit Alibaba ze Windows systémů

 1. Klikněte na Start Control Panel Programs and Features (používáte-li prohlížeč Windows XP, klikněte na Add/Remove Programs). Klikněte na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (používáte-li prohlížeč 'Windows XP', klikněte na 'Add/Remove Programs').
 2. Používáte-li prohlížeč Windows 10 / Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví Quick Access Menu, zvolte Control Panel a Uninstall a Program. Používáte-li prohlížeč 'Windows 10 / Windows 8', klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví 'Quick Access Menu', zvolte 'Control Panel' a 'Uninstall a Program'.
 3. Odstranění hrozby Alibaba a s ní spojených programů
  Zde vyhledejte položku Alibaba či jakékoli další nedávno nainstalované podezřelé programy.
 4. Odinstalujte je a klikněte na OK pro uložení těchto změn. Klikněte pravým tlačítkem na každou z podezřelých položek a zvolte 'Uninstall'

Odstranit Alibaba ze Mac OS X systému

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Alibaba a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Odstranit Alibaba z Internet Explorer (IE)

 1. Odstraňte nebezpečné doplňky
  Otevřete Internet Explorer, klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu IE) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Manage Add-ons. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Manage add-ons'
 2. Uvidíte okno Manage Add-ons Zde vyhledejte Alibaba a další pochybné pluginy. Ukončete jejich činnost kliknutím na Disable: Klikněte pravým tlačítkem myši na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Disable'
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Internet Options. Zůstaňte v záložce General.
 4. Zde smažte škodlivou URL adresu a zadejte jméno domény, které dáváte přednost. Klikněte na Apply pro uložení změn. Smažte škodlivé URL adresy, zadejte název domény, které dáváte přednost, a klikněte na 'Apply' pro uložení těchto změn
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Internet Explorer
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) ještě jednou a zvolte Internet options. Přejděte do záložky Advanced.
 6. Zde zvolte Reset.
 7. V dalším okně zaškrtněte Delete personal settings a znovu zvolte Reset pro dokončení úplného odstranění hrozby Alibaba Přejděte na záložku 'Advanced' a klikněte na tlačítko 'Reset'. Nyní zvolte 'Delete personal settings' a klikněte na tlačítko 'Reset' ještě jednou

Odstranit Alibaba z Microsoft Edge

Obnovte nastavení programu Microsoft Edge (metoda 1):

 1. Spusťte aplikaci Microsoft Edge a klikněte na More (tři tečky v pravém horním rohu obrazovky).
 2. Klepněte na Settings pro další možnosti.
 3. Jakmile se otevře okno Settings, klepněte na tlačítko Choose what to clear pod možností Clear browsing data. Přejděte na Nastavení a zvolte 'Choose what to clear'
 4. Zde zvolte vše, co chcete odstranit a klepněte na Clear. Vyberte tlačítko 'Clear'
 5. Nyní pravým tlačítkem myši klikněte na tlačítko Start (Windows logo). Zde zvolte Task Manager. Otevřete nabídku Start a zvolte 'Task Manager'
 6. Na kartě Processes najděte Microsoft Edge.
 7. Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Go to details. Pokud možnost Go to details nevidíte, klikněte na More details a opakujte předchozí kroky. Klepněte pravým tlačítkem myši na 'Microsoft Edge' a zvolte 'Go to details' Kdyby se volba 'Go to details' nezobrazila, vyberte 'More details'
 8. Když se zobrazí karta Details, najděte všechny položky s názvem Microsoft Edge. Klikněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte End Task. Najděte položky Microsoft Edge a zvolte 'End Task'

Obnovení prohlížeče Microsoft Edge (metoda 2):

Pokud metoda 1 selhala, budete muset použít pokročilou metodu obnovení aplikace Edge.

 1. Poznámka: před použitím této metody je třeba zálohovat data.
 2. Najděte v počítači tuto složku: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Vyberte každou položku, která je v ní uložena a klikněte pravým tlačítkem myši. Pak zvolte Delete. Přejděte do složky Microsoft Edge, klepněte pravým tlačítkem myši na každou položku a klepněte na 'Delete'
 4. Klikněte na tlačítko Start (logo Windows) a do řádku Search my stuff zadejte window power.
 5. Klepněte pravým tlačítkem myši na položku Windows PowerShell a zvolte Run as administrator. Najděte Windows PowerShell, klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte 'Run as administrator'
 6. Jakmile jste správce: Ukáže se okno Windows PowerShell, vložte tento příkazový řádek za PS C:\WINDOWS\system32> a stiskněte klávesu Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Zkopírujte a vložte požadovaný příkaz a klikněte na 'Enter'

Po dokončení těchto kroků by měl být Alibaba z prohlížeče Microsoft Edge odstraněn.

Odstranit Alibaba z Mozilla Firefox (FF)

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
 2. Zde vyberte Alibaba a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
  Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
 4. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby Alibaba. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'

Odstranit Alibaba z Google Chrome

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte Alibaba a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 4. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 6. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 7. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby Alibaba. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Odstranit Alibaba z Safari

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
 2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte Alibaba, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
  Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
 4. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace Alibaba dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Vášnivý výzkumník virů

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Gabriel E. Hall
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-alibaba.html
Návody na odstranění v dalších jazycích

Váš názor na Alibaba