Odstranit Alibaba (Instrukce zdarma)

od Gabriel E. Hall - - | Druh: Adware

Návod na odstranění hrozby Alibaba

Co je to Alibaba?

Mám potíže s reklamami Alibaba. Proč?

Pokud vás během pohybu po internetu neustále vyrušují reklamy Offer.alibaba.com, případně jiná vyskakovací okna spojená s uvedenou webovou stránkou, s největší pravděpodobností máte v počítači program adwarového typu. Adwarové programy nejsou samy o sobě škodlivé, nemusíte se jich proto obávat. Problematické jsou především proto, že jde o programy financované reklamou. Ačkoli vám samy tyto aplikace nikterak neublíží, jejich činnost může vést k určitým nepříjemným aktivitám, zejména při vašem brouzdání po internetu. Adwarové programy vás tak mohou například přeposílat na různé podezřelé weby, na nichž jsou uživatel nuceni k odhalení určitých osobních informací. Kromě toho může adware sledovat vaši aktivitu na internetu a shromažďovat informace o vašich návycích. Má zájem zpravidla o osobně neidentifikovatlená data. Problém je, že uživatel nikdy neví, k jakým třetím stranám se tato data nakonec dostanou a k čemu budou použita. Adware Alibaba přeposílá uživatele pouze na svou stránku, tj. na e-shop Alibaba. Z toho však nelze vyvodit, že i všechny ostatní adwarové programy se budou chovat stejně seriózně. Pamatujte si, že adwarové programy se šíří internetem převážně jako příloha instalačního balíčku jiných programů. O této distribuční strategii, stejně jako o metodách, jichž můžete využít k tomu, abyste se před ní uchránili, se dozvíte více v následujícím odstavci. Úhrnem lze říci, že uživatelům doporučujeme zvážit odstranění aplikace Adware.Alibaba (či ‚viru Alibaba‘) z počítače.

A picture showing what Alibaba ads can be

Jak se mi Adware.Alibaba do počítače nainstaloval?

Jestliže vás antivirový či anti-spywarový program právě informoval o tom, že ve vašem systému detekoval aktivity viru Adware.Alibaba, možná byste se měli zamyslet nad tím, co všechno jste na internetu v nedávné době dělali. Které stránky jste navštívili? Jaké programy jste si do počítače nainstalovali? Pokud stále netušíte, kam tím míříme, přečtěte si následující text. Vysvětlíme v něm, jaké strategie ke svému šíření adwarové programy (stejně jako např. prohlížečoví únosci či další podobné potenciálně nežádoucí aplikace) používají:

 • Klamavé stránky. Internet je plný reklam a programů, které uživatele neustále přesměrovávají na různé weby. Těmito koncovými weby bývají bohužel často zpravidla pochybné domény, na něž by se uživatel za normálních okolností dostal jen stěží. Většina z těchto webů sice působí seriózním dojmem, patří však zpravidla pochybým společnostem či vlastníkům. Hlavním problémem je u těchto webů zpravidla nedůvěryhodný a zavádějící obsah. Rozhodně není radno stahovat si z těchto stránek nějaké aplikace. Obecně platí, že před každou instalací nového programu od neznámého vývojáře je třeba přečíst si jeho Zásady na ochranu osobních údajů, stejně jako jakékoli další informace, které jsou o programu dostupné např. na internetu. Dávejte si pozor rovněž na různá vyskakovací okna, která se vám na obrazovce objeví jakoby z ničeho nic.
 • Balíčkování programů. Programy jako adware, prohlížečoví únosci a další podobné aplikace se šíří internetem převážně díky balíčkování více programů do jednoho instalačního packetu. „Nosičem“ adwaru bývá zpravidla nějaký freeware nabízený na internetu zdarma. Asi není třeba zdůrazňovat, že celou instalaci každého nového freewaru byste proto měli vždy bedlivě sledovat. Nechcete-li, aby se vám společně s freewarem naisntalovaly do počítače i další, zpravidla nežádoucí aplikace, vybírejte si vždy Vlastní či Pokročilou verzi instalace. Celý průběh instalace bedlivě sledujte a v patřičnou chvíli zrušte přednastavený souhlas se stažením dodatečných programů a příloh (často jde např. o prohlížečová rozšíření, pluginy, doplňky či lišty). Právě tak se nejsnáze vyhnete instalaci nežádoucích programů, které nepotřebujete.

Pokud se vám do systému proplíží prohlížečoví únosci typu Alibaba, zanechají vám ve všech prohlížečích své soubory a začnou v nich propagovat určité stránky. V případě Alibaby je cílem adwaru přesměrovat uživatele právě na tuto nákupní stránku. Na tomto místě je třeba poznamenat, že v případě webu Alibaba jde o legitimní internetové stránky, ze kterých se nešíří žádný škodlivý malware. Neustálé přesměrovávání právě na tento web vám ale může začít připadat neužitečné či otravné. Přejete-li si zobrazování reklam Alibaba ukončit, pokračujte na další stránku, kde se dozvíte, jak toho bez většího úsilí dosáhnout.

Jak můžete virus Alibaba ze systému odstranit:

Z technického hlediska NENÍ adware Alibaba přímo virus. Adwarové programy, prohlížečoví únosci a další podobná prohlížečová rozšíření řadíme pouze mezi ‚potenciálně nežádoucí programy‘. Do počítače se vám mohou dostat společně s nějakým jiným programem jako jeho příloha. Často mívají jeden zásadní háček – nenabízejí uživateli tlačítko Odinstalovat. Naopak mohou obsahovat určité komponenty (často dobře ukryté uvnitř systému), které mají odstranění těchto nežádoucích aplikací ze systému znemnožnit. Pokud právě s aplikací či probémem tohoto typu zápolíte, není třeba mít obavy. Na trhu existuje celá řada profesionálních anti-spywarových programů, které dokážou tyto aplikace v počítači vyhledat a odstranit. V případě adwaru Alibaba stačí poohlédnout se po programu, jenž si – dle zkušeností jiných uživatelů – s Alibabou spolehlivě poradí.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu ReimageIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění hrozby Alibaba

Odinstalování ze systému Windows

Chcete-li Alibaba odstranit z počítače se systémem Windows 10/8, postupujte následovně:

 1. Zadejte Ovládací panely do vyhledávacího pole Windows a stiskněte klávesu Enter nebo klikněte na výsledek vyhledávání.
 2. V části Programy vyberte Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
 3. Vyhledejte programy související s Alibaba (nebo jakýkoli jiný nedávno nainstalovaný podezřelý program).
 4. Pravým tlačítkem na program klikněte a vyberte Odinstalovat.
 5. Pokud se zobrazí Řízení uživatelských účtů, klikněte na Ano.
 6. Počkejte na dokončení odinstalace a klikněte na OK. Odinstalování ze systému Windows

Pokud používáte systém Windows 7/XP, postupujte následovně:

 1. Klikněte na Windows Start > Ovládací panely v pravé části (pokud používáte Windows XP, klikněte na Přidat nebo odebrat programy).
 2. V okně Ovládací panely vyberte Programy > Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
 3. Jednou klikněte na aplikaci, kterou chcete odstranit.
 4. Nahoře klikněte na Změnit/odebrat.
 5. Pro potvrzení vyberte Ano.
 6. Po dokončení klikněte na OK.

Odstranit Alibaba ze Mac OS X systému

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Alibaba a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Odstranit Alibaba z Microsoft Edge

Obnovte nastavení programu Microsoft Edge (metoda 1):

 1. Spusťte aplikaci Microsoft Edge a klikněte na More (tři tečky v pravém horním rohu obrazovky).
 2. Klepněte na Settings pro další možnosti.
 3. Jakmile se otevře okno Settings, klepněte na tlačítko Choose what to clear pod možností Clear browsing data. Přejděte na Nastavení a zvolte 'Choose what to clear'
 4. Zde zvolte vše, co chcete odstranit a klepněte na Clear. Vyberte tlačítko 'Clear'
 5. Nyní pravým tlačítkem myši klikněte na tlačítko Start (Windows logo). Zde zvolte Task Manager. Otevřete nabídku Start a zvolte 'Task Manager'
 6. Na kartě Processes najděte Microsoft Edge.
 7. Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Go to details. Pokud možnost Go to details nevidíte, klikněte na More details a opakujte předchozí kroky. Klepněte pravým tlačítkem myši na 'Microsoft Edge' a zvolte 'Go to details' Kdyby se volba 'Go to details' nezobrazila, vyberte 'More details'
 8. Když se zobrazí karta Details, najděte všechny položky s názvem Microsoft Edge. Klikněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte End Task. Najděte položky Microsoft Edge a zvolte 'End Task'

Obnovení prohlížeče Microsoft Edge (metoda 2):

Pokud metoda 1 selhala, budete muset použít pokročilou metodu obnovení aplikace Edge.

 1. Poznámka: před použitím této metody je třeba zálohovat data.
 2. Najděte v počítači tuto složku: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Vyberte každou položku, která je v ní uložena a klikněte pravým tlačítkem myši. Pak zvolte Delete. Přejděte do složky Microsoft Edge, klepněte pravým tlačítkem myši na každou položku a klepněte na 'Delete'
 4. Klikněte na tlačítko Start (logo Windows) a do řádku Search my stuff zadejte window power.
 5. Klepněte pravým tlačítkem myši na položku Windows PowerShell a zvolte Run as administrator. Najděte Windows PowerShell, klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte 'Run as administrator'
 6. Jakmile jste správce: Ukáže se okno Windows PowerShell, vložte tento příkazový řádek za PS C:\WINDOWS\system32> a stiskněte klávesu Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Zkopírujte a vložte požadovaný příkaz a klikněte na 'Enter'

Po dokončení těchto kroků by měl být Alibaba z prohlížeče Microsoft Edge odstraněn.

Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Odstraňte nebezpečné doplňky:

 1. Otevřete prohlížeč Mozilla Firefox a klikněte na Menu (tři vodorovné čáry v pravé horní části okna).
 2. Vyberte Doplňky.
 3. Zde vyberte doplňky, které souvisejí s Alibaba a klikněte na Odstranit. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovte domácí stránku:

 1. Klikněne na tři vodorovné čáry v pravém horním rohu a přejděte do nabídky.
 2. Vyberte Možnosti.
 3. Pod možnost Domovská stránka zadejte preferovanou stránku, která se otevře pokaždé, když prohlížeč Mozilla Firefox spustíte.

Odstraňte soubory cookies a data webových stránek:

 1. Klikněte na Nabídku a vyberte Možnosti.
 2. Přejděte do části Ochrana osobních údajů a zabezpečení.
 3. Přejděte dolů a najděte Soubory cookies a data stránek.
 4. Klikněte na Vymazat data…
 5. Vyberte Soubory cookies a data stránek, Webový obsah v mezipaměti a klikněte na Vymazat. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovte prohlížeč Mozilla Firefox

V případě, že se vám i po provedení výše uvedených kroků nepodařilo Alibaba odstranit, obnovte nastavení prohlížeče Mozilla Firefox:

 1. Otevřete prohlížeč Mozilla Firefox a klikněte na Nabídku.
 2. Přejděte na Pomoc a vyberte Informace o řešení problémů. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox
 3. V části Vyladit Firefox klikněte na Obnovit Firefox…
 4. Jakmile se zobrazí vyskakovací okno, potvrďte výběr kliknutím na Obnovit Firefox – nyní by měl být Alibaba odstraněn. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Odstranit Alibaba z Google Chrome

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte Alibaba a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 4. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 6. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 7. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby Alibaba. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Odstranit Alibaba z Safari

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
 2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte Alibaba, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
  Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
 4. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace Alibaba dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu Alibaba rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Vášnivý výzkumník virů

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Gabriel E. Hall
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích