Míra závažnosti:  
  (96/100)

Odstranit XP Protection 2014

od Jake Doevan - - | Druh: Programy kradoucí data

Co je to XP Protection 2014?

XP Protection 2014 je falešný anti-virus, který má za cíl jediné – přimět lidi, aby uvěřili, že se na jejich počítačích nacházejí nebezpečné počítačové infekce a že si proto musejí zakoupit licenci tohoto programu, aby ‚hrozby‘ mohly být odstraněny. Za tuto licenci byste samozejmě nikdy zaplatit neměli. Šlo by o přímou cestu ke ztrátě vašich peněz, ale také k odcizení údajů o vaší kreditní kartě a jiných osobně identifikovatelných informací. Jestliže už se však virus XP Protection 2014 nachází ve vašem počítači, připravte se na neustálá ‚skenování‘ systému. Při nich vám bude zobrazován jejich průběh a poté se objeví i jejich ‚výsledky‘. Ty vás budou informovat o nalezení celé řady virů, mimo jiné např. trojanů, adwaru a rougů. Toto skenování se objeví zpravidla po každém novém spuštění počítače. Kromě skenování se můžete připravit také na stovky nabídek ke koupi „plné“, „licencované“ nebo podobné verze programu XP Protection 2014. Ten bude v těchto nabídkách prezentován jako skutečně účinný anti-spyware. Jestliže už jste takové nabídky na svém počítači zpozorovali, znamená to, že virus jej již napadl. V takovém případě byste měli stav svého přístroje nechat prověřit s pomocí spolehlivé bezpečnostní aplikace, která vám pomůže všechny nebezpečné soubory, včetně souborů náležejících viru XP Protection 2014, odstranit

Jak může XP Protection 2014 proniknout na můj počítač?

XP Protection 2014 patří do obrovské skupiny virů známé pod názvem Braviax. Tato skupina je pověstná svými viry typu ‚rouge‘, jež dokážou měnit svůj název v závislosti na operačním systému napadeného počítače. Proto jestliže jste uživatelem Windows XP, může se na vašem počítači snadno objevit virus s názvem XP Protection 2014. Tento, ale i další rouge napadají počítače způsobem, který využívá mezery a nedostatky v jejich zapezpečení. Jestliže váš počítač není chráněn dostatečně, můžete brzy zjistit, že se na něm tento rogue vyskytl a dobře ukryl. Měli byste se proto ujistit, že máte na počítači nainstalován aktualizovaný anti-spyware, který dokáže váš systém před všemi hrozbami tohoto typu ochránit. Měli byste být opatrní také s různými nedůvěryhodnými upozorněními, která se objevují ve formě vyskakovacích oken během vašeho brouzdání po internetu. Jestliže uvidíte vyskakovací okno, které vám bude nabízet kontrolu stavu vašeho počítače zdarma, ignorujte jej. Může být totiž využito pro šíření právě takových rougů jako XP Protection 2014. Když se tato hrozba do vašeho počítače dostane, provede v systému změny a začne zobrazovat následující sdělení:

Napadení systému!
V systému byla nalezena bezpečnostní hrozba. Viry a/nebo spyware mohou právě teď poškozovat váš systém. Předejděte napadení počítače a ztrátě či odcizení dat spuštěním bezpečnostního skenování zdarma.

Jestliže se domníváte, že virus XP Protection 2014 již váš počítač napadl, neměli byste s řešením této situace otálet. Měli byste ihned provést kontrolu systému s pomocí spolehlivého a aktualizovaného anti-sypwaru, jenž by zmíněný virus ze systému odstranil. Jestliže virus v systému ponecháte, může být snadno příčinou dalších problémů jako např. zavlečení jiných hrozeb, odcizení identity a podobně.

Jak lze XP Protection 2014

odstranit?

V případě viru XP Protection 2014 nedoporučujeme odstraňovat jej ručně, neboť odstranění nesprávných souborů by mohlo mít za následek poškození počítače. S odstraněním těchto hrozeb vám ale naštěstí mohou snadno pomoci automatické anti-malwarové nástroje. Doporučujeme využít programy Reimage nebo SpyHunterCombo Cleaner. Jestliže je váš počítač zablokován a vy proto nemůžete zmíněné programy spustit, můžete vyzkoušet tento registrační klíč, který fungoval v případě předchozích verzí této skupiny virů: 3425-814615-3990. Po jeho uplatnění spusťte úplný sken systému a odstraňte napadené soubory.

Jestliže přesto nemůžete zmíněné programy spustit, postupujte následovně:

1. Restartujte počítač v Nouzovém režimu se sítí. Ihned po startu počítače začněte opakovaně mačkat klávesu F8.
2. Přihlašte se s pomocí stejného uživatelského účtu, v němž jste pracovali v normálním režimu Windows.
3. Nyní klikněte na IE či jiný internetový prohlížeč, zvolte ‚Spustit jako‘ nebo ‚Spustit jako správce‘ a zadejte heslo ke svému administrátorskému účtu, je-li to třeba.
4. Do adresního řádku zadejte tento odkaz: https://odstranitvirus.cz/download/hunter.exe a stáhněte si program na pracovní plochu. Program spusťte, aby mohl škodlivé procesy viru XP Protection 2014 zabít a posléze odstranit jeho soubory.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.
obrázek pro XP Protection 2014
obrázek pro XP Protection 2014

O autorovi

Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-xp-protection-2014.html

Návody na odstranění v dalších jazycích