Míra závažnosti:  
  (98/100)

XP Antispyware 2014. Jak ho odstranit? (Průvodce odinstalace)

od Gabriel E. Hall - - | Druh: Programy kradoucí data

Co je to XP Antispyware 2014?

XP Antispyware 2014 je nebezpečná počítačová hrozba, která byla vyhodnocena jako ‚rogue anti-spyware‘. Patří do dobře známé rodiny malwaru s názvem ‚Braviax‚ a má spoustu dalších verzí včetně programů XP Antivirus 2014, Win 7 Antispyware 2014, Win 8 Protection 2014 a mnoha jiných. Vše, co o tomto viru potřebujete vědět, je, že jeho hlavním cílem je okrást lidi o peníze. Právě s tímto záměrem zobrazuje virus falešné skenování systému a varuje svou oběť před tím, jak závažně je její počítač zavirován. Uživateli tvrdí i to, že dokáže dát zavirovaný systém do pořádku a všechny napadené soubory odstranit. Tuto službu slibuje samozřejmě za úplatu… Jak už jste asi pochopili, tvůrci XP Antispyware 2014 se tímto způsobem snaží okrást lidi o peníze a zvýšit tak svůj příjem. Za ‚licencovanou‘, ‚plnou‘ či jinak nazvanou placenou verzi byste nikdy platit neměli, neboť byste tím své peníze pouze odeslali přímo hackerům. Kromě toho tím můžete hackerům odhalit i údaje ze své kreditní karty a další osobně identifikovatelné informace. Dále je třeba zmínit, že jakmile virus pronikne do počítače, začne blokovat webové stránky a tvrdit, že jsou napadené. Může vám také tvrdit, že infikovaný je i váš anti-spyware anebo antivirus, což je očividně nesmysl. Buďte si jisti tím, že jediný skutečný virus na počítači je v takové situaci XP Antispyware 2014. Jeho výzvy byste měli ignorovat a tento rouge byste měli ze systému odstranit, co nejrychleji to jde. Jestliže virus zablokuje váš anti-spywarový program, měli byste postupovat podle návodu poskytnutého níže a program odblokovat.

Jak může XP Antispyware 2014 napadnout můj počítač?

XP Antispyware 2014 je distribuován stejně jako ostatní rouge z rodiny ‚Braviax‘. Znamená to, že nejčastěji se virus šíří způsobem, jenž se spoléhá na trojského koně, který se může ukrývat v nevyžádané poště, falešných upozorněních a na podobných místech. Abyste napadení virem XP Antispyware 2014 předešli, pamatujte si, že je třeba především ignorovat veškerá upozornění, která vám budou nabízet aktualizace pro Javu, Flash Player a podobné programy. Kromě toho mažte také všechny podezřelé e-maily plné gramatických chyb a překlepů, neboť i jejich prostednictvím se může XP Antispyware 2014 šířit. Držte se dál také od upozornění, která vám tvrdí, že váš počítač je zavirován a že byste si měli stáhnout určitý program pro skenování zdarma. Pamatujte si, že žádný takový program pro skenování zdarma neexistuje. Jestliže se tomuto rougi podaří do systému proniknout, provede v něm nejdříve několik změn a poté začne zobrazovat tato nebo podobná upozornění:

Napadení systému!
V systému byla nalezena bezpečnostní hrozba. Viry a/nebo spyware mohou právě teď poškozovat váš systém. Zabraňte napadení a ztrátě či odcizení dat spuštěním bezpečnostního skenu zdarma.

XP Antispyware 2014 zablokoval program, který se pokoušel připojit k internetu.
Program je napaden virem Trojan-BNK.Win32.Keylogger.gen
Osobní údaje, včetně informací z platebních karet a hesel, mohou být odcizeny třetími stranami.

Obsah takových zpráv, prosím, ignorujte, neboť nemá s ochranou vašeho počítače nic společného. Namísto toho se ujistěte o důkladném odstranění výše popsané hrozby z vašeho počítače, protože nikdy nelze s jistotou říci, na kterých dalších škodlivých aktivitách se může v budoucnu podílet. Může např. začít sledovat vaše aktivity a odcizit vaše osobní údaje, nainstalovat jiné viry a způsobit další podobné potíže.

Jak odstranit XP Antispyware 2014?

Můžeme vás zde ujistit o tom, že XP Antispyware 2014 je nebezpečný program využívaný k tomu, aby uživatele okradl o peníze a způsobil v jejich počítačích závažné škody. Chcete-li se takovým důsledkům vyhnout, měli byste jej ze systému odstranit. K tomuto účelu důrazně doporučujeme využít MOŽNOST AUTOMATICKÉHO ODSTRANĚNÍ, při níž stačí pouze stáhnout si spolehlivý anti-spyware, aktualizovat jeho databázi a spustit úplné skenování systému. Oceníte-li podrobnější instrukce, jak přesně postupovat, přečtěte si tento návod. Námi doporučené programy pro odstranění XP Antispyware 2014 jsou Reimage a SpyHunterCombo Cleaner. Dokáží totiž snadno odhalit všechny, i ty dobře ukryté, součásti této i dalších kybernetických hrozeb.

POZOR! Jak už jsme se zmínili dříve, může se XP Antispyware 2014 pokusit zablokovat instalaci i činnost legitimních bezpečnostních aplikací včetně programů SpyHunter a StopZilla. Jestliže proto nemůžete tyto programy spustit, vyzkoušejte některou z následujících možností:

1. VYŘAZENÍ VIRU Z ČINNOSTI S VYUŽITÍM OBNOVENÍ SYSTÉMU:

 1. Klikněte na Start -> Všechny programy -> Příslušenství -> Systémové nástroje -> Obnovení systému.
 2. Zvolte možnost Obnovit systém do dřívějšího stavu a klikněte na Další.
 3. Zvolte si určité datum a bod obnovení a klikněte na Další.
 4. Počkejte, dokud váš počítač nezavede systém, a poté klikněte na OK v okně Obnovení systému dokončeno.
 5. Nyní si stáhněte Reimage a poté, co jej aktualizujete, spusťte úplné skenování systému.

2. RESTART V NOUZOVÉM REŽIMU SE SÍTÍ:

 1. Restartujte svůj počítač.
 2. Jakmile bude počítač aktivní, začněte nepřetržitě mačkat klávesu F8, dokud neuvidíte obrazovku Rozšířené možnosti spuštění.
 3. Zde zvolte Nouzový režim se sítí (použijte klávesy se šipkami) a poté stiskněte Enter.
 4. Přihlaště se prostřednictvím stejného uživatelského účtu, v němž jste pracovali v normálním režimu Windows.
 5. Klikněte pravým tlačítkem myši na IE nebo na ikonu jiného prohlížeče a zvolte Spustit jako či Spustit jako správce. Zadejte heslo ke svému administrátorskému účtu (je-li vyžadováno).
 6. Do adresního řádku vložte tento odkaz: https://odstranitvirus.cz/download/hunter.exe a stáhněte si program na pracovní plochu. Poté program spusťte, aby mohl škodlivé soubory odstranit.

3. VYTVOŘENÍ ÚČTU GUEST PRO SKENOVÁNÍ POČÍTAČE:

Jestliže máte ještě další uživatelský (či Guest) účet, můžete zkusit spustit úplné skenování počítače z něj. Stačí se k tomuto účtu pouze přihlásit, stáhnout si Reimage a spustit skenování. Účet Guest můžete aktivovat s pomocí těchto instrukcí:

 1. Klikněte na Start -> Nastavení -> Ovládací panely a zvolte Uživatelské účty.
 2. Poté, co se objeví nové okno, klikněte na Guest -> Zapnout účet Guest.
 3. Nyní vyčkejte, dokud počítač nezavede systém a neobjeví se obrazovka pro přihlášení do Windows.
 4. Zde vyberte účet Guest a stáhněte si námi doporučený anti-spyware.

4. STAŽENÍ ANTI-SPYWARU S VYUŽITÍM DALŠÍHO POČÍTAČE:

 1. Ke stažení programu Reimage, případně SpyHunterCombo Cleaner použijte další počítač, který není tímto virem zasažen.
 2. Po dokončení stahování přesuňte tento anti-malware na CD/DVD, externí disk či na flash disk.
 3. Mezitím nechte zabít škodlivé procesy na svém zavirovaném počítači. K tomu můžete využít následující návod.
 4. Vložte médium, které jste pro přenos aplikace použili, do napadeného počítače a spusťte jej.
Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.
obrázek pro XP Antispyware 2014
obrázek pro XP Antispyware 2014

O autorovi

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Vášnivý výzkumník virů

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Gabriel E. Hall
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-xp-antispyware-2014.html

Návody na odstranění v dalších jazycích