Míra závažnosti:  
  (97/100)

Odstranit Vista Antivirus 2014

od Linas Kiguolis - - | Druh: Programy kradoucí data

Co je Vista Antivirus 2014?

Vista Antivirus 2014 je jeden z těch falešných programů, které mohou váš počítač snadno zaplavit množstvím falešných skenování a upozornění na to, že váš počítač je napaden desítkami různých virů. Jestliže se podobná upozornění začala objevovat i na vašem počítači, můžete si být jisti, že jsou zobrazována pouze proto, aby se pokusila okrást vás o peníze. Měli byste v tomto případě provést skenování vašeho počítače spolehlivým anti-spywarem a napadené soubory odstranit. Ve většině případů zobrazuje Vista Antivirus 2014 tato či podobná upozornění:

Vista Antivirus 2014 has blocked a program from accessing the internet. This program is infected with Trojan-BNK.Win32.Keylogger.gen. Private data can be stolen by third parties, including credit card details and passwords.

System Hijack!
System security threat was detected. Viruses and/or spyware may be damaging your system now. Prevent infection and data loss or stealing by running a free security scan.

Po napadení počítače začne Vista Antivirus 2014 zobrazovat neustálá skenování systému, a to bez jakékoli žádosti o svolení uživatele. Jejich výsledky samozřejmě tvrdí, že počítač je napaden různými hrozbami a že by si měl uživatel zakoupit licencovanou verzi tohoto škodlivého programu. Pamatujte si však, že tento falešný anti-virus nemá k dispozici žádnou databázi virů. Nemůže být proto schopen trojany ani jiné závažné viry či malware odhalit. Jestliže se rozhodnete tyto smyšlené hrozby odstraňovat a kliknete na upozornění od Vista Antivirus 2014, očekávejte žádost o platbu. Tuto licenci pro odstranění hrozeb, které v systému nemáte, byste si však samozřejmě nikdy kupovat neměli. Měli byste jsi pamatovat, že zaplacením za licenci nejen že o své peníze přijdete, ale poskytnete také výrobcům tohoto podvodného programu informace o vaší platební kartě a další osobní údaje. Proto vřele doporučujeme výzvy Vista Antivirus 2014 ignorovat a program odstranit, jak nejrychleji to bude možné. Nebuďte překvapeni, když zjistíte, že odstranění tohoto parazita ze systému není nijak snadné. Dokáže totiž zablokovat každý pokus o spuštění legitimního anti-spywaru.

Jak může Vista Antivirus 2014 napadnout můj počítač?

Jako uživatel operačního systému Vista byste měl být velmi opatrný, neboť tento rouge anti-spyware byl navržen výhradně k útokům na tento operační systém. Existují dva základní způsoby distribuce tohoto viru: podvodná vyskakovací okna a nevyžádaná pošta. Stejně jako Vista Protection 2014 se i Vista Antivirus 2014 šíří hlavně s pomocí podvodných vyskakovacích oken, která lze nalézt jak na legitimních, tak na nezákonných webových stránkách. Lidem je zpravidla nabízeno skenování jejich počítače a kontrola jeho stavu zdarma. Namísto skenování však oběť obdrží jiný dárek – tento rouge anti-spyware. Nepozorovaně proniknout do počítače mohou tomuto viru pomoci také různé trojany. Ve většině případů se takové viry ukrývají v nedůvěryhodných e-mailech a v nevyžádané poště. Když obdržíte zprávu, která vás nabádá ke kontrole určité účtenky, faktury či jiného důležitého dokumentu, měli byste vždy dvakrát zkontrolovat především pravopisné chyby a překlepy, neboť taková zpráva může být podvod. Výskyt takových chyb často signalizuje podvrh a doporučuje se proto žádné přiložené soubory takových zpráv neotevírat. Jestliže na napadenou přílohu omylem kliknete, můžete si tím snadno instalovat viry jako právě Vista Antivirus 2014.

Jak mohu virus Vista Antivirus 2014 odstranit?

Upozornění od Vista Antivirus 2014 neignorujte. Mohlo by jít totiž o příčinu závažnějších problémů jako odcizení peněz či identity. Jelikož se, jak víme, nejedná pouze o jednoduchý program, nýbrž o závažný virus, důrazně doporučujeme, abyste k jeho odstranění použili automatické nástroje jako např. Reimage, SpyHunterCombo Cleaner či další spolehlivý anti-spyware. Ruční odstranění není v tomto případě rozumným řešením, neboť by mohlo snadno dojít k náhodnému smazání důležitých souborů či naopak k přehlédnutí některéých škodlivých souborů.

Jestliže není možné žádný z doporučených programů spustit, můžete vyzkoušet registrační klíč, který fungoval u předchozích verzí virů z této skupiny: 3425-814615-3990. Po jeho uplatnění spusťte úplné skenování systému a odstraňte napadené soubory z počítače.

Nemůžete-li programy spustit ani poté, vyzkoušejte následující postup:

1. Restartujte svůj počítač a spusťte jej v Nouzovém režimu se sítí. Ihned po spuštění, jakmile začne počítač tzv. bootovat, začněte opakovaně mačkat klávesu F8.
2. Přihlašte se ke stejnému uživatelskému účtu, v němž jste pracovali v normálním režimu Windows.
3. Nyní klikněte na IE nebo jiný prohlížeč, zvolte ‚Spustit jako‘ nebo ‚Spustit jako správce‘ a v případě, že je to nutné, zadejte heslo ke svému administrátorskému účtu.
4. Do adresního řádku zadejte následující odkaz: https://odstranitvirus.cz/download/hunter.exe a stáhněte si program na pracovní plochu. Poté program spusťte, aby mohl škodlivé procesy viru Vista Antivirus 2014 zabít a poté odstranit jeho soubory.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.

O autorovi

Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Linas Kiguolis
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-vista-antivirus-2014.html

Návody na odstranění v dalších jazycích