Míra závažnosti:  
  (99/100)

Odstranit Vista Antispyware 2014

od Julie Splinters - - | Druh: Programy kradoucí data

Co je to Vista Antispyware 2014?

Vista Antispyware 2014 je podvodný program, který napodobuje skutčné bezpečnostní aplikace ve snaze přimět lidi ke koupi jeho licence. Tomuto falešnému anti-spywaru nedůvěřujte, neboť byste tak mohli přijít o víc než jen o své peníze. Mohli byste také odhalit údaje o vaší platební kartě či další osobní informace kybernetickým zločincům. Vista Antispyware 2014 patří stejně jako Win 8 Antispyware 2014, Win 7 Antispyware či XP Antispyware 2014 do rodiny rougů Braviax/FakeRean. Tento a podobné viry napadají většinou nedostatečně zabezpečené počítače a mění svůj název v závislosti na operačním systému, který na napadeném počítači najdou. Jestliže používáte Windows Vista, může se tak na vašem počítači objevit Vista Antispyware 2014 a přesvědčovat vás o tom, že jde o skutečný bezpečnostní nástroj. Ihned po proniknutí do počítače provede tento rouge změny v systému a zahájí falešné bezpečnostní skenování. Kromě toho začne zobrazovat upozornění na výskyt dlouhého seznamu virů, jako jsou trojany, červy a další počítačové infekce, jež se údajně ukrývají ve vašem počítači. V neposlední řadě může virus označit různé soubory z vašeho systému za zavirované či poškozené. Jestliže se pokusíte uvedené soubory odstranit s využitím Vista Antispyware 2014, virus vás přesměruje na své prodejní stránky, kde vás požádá o zakoupení úplné verze programu s licencí. Tomuto programu NEDŮVĚŘUJTE. Tento program žádné viry neodstraní. Neobsahuje totiž databázi virů a nedokáže proto žádné druhy virů ani rozeznat. Co víc, zakoupení licence se prakticky rovná zaslání peněz přímo do rukou kybernetických zločinců. Jestliže jste přesvědčeni o tom, že je váš počítač napaden viry, instalujte si spolehlivý anti-spyware a proveďte skenování počítače s jeho pomocí. Věříme, že takový program vám dokáže odhalit, která aplikace na vašem počítači je skutečným virem.

Jak může Vista Antispyware 2014 proniknout do mého počítače?

Vista Antispyware 2014 bývá obvykle nainstalován tiše po rozkliknutí podvodných vyskakovacích oken, stažení zavirovaných příloh či návštěvě nezákonných webových stránek. Distribuce tohoto rouge viru se zpravidla spoléhá na trojského koně instalovaného do systému ihned poté, co se oběť nechá oklamat některou z výše uvedených metod. Chcete-li se programu Vista Antispyware 2014 vyhnout, měli byste ignorovat všechna vyskakovací okna s upozorněními, které tvrdí, že váš počítač je zavirován a nabízejí vám skenování s pomocí programu nabízeného zdarma. Ačkoli se taková upozornění mohou objevit i při návštěvě legitimních webových stránek a mohou vypadat i důvěryhodně, pamatujte si, že žádné takové programy jako bezpečnostní aplikace pro online skenování neexistují. Jde pouze o další trik využívaný k obalamucení lidí a směřující k instalaci viru Vista Antispyware 2014. Nedůvěřujte ani podezřelým e-mailům. Zkontrolujte si vždy jejich odesílatele, ujistěte se, že jméno odesílatele je napsáno správně a smažte e-maily, které vám budou oznamovat, že jste vyhráli nějaké peníze. Nevyžádaná pošta je jednou z hlavních metod používaných k šíření počítačových virů. Chcete-li skutečně zabránit tomu, aby se Vista Antispyware 2014 či jiné počítačové viry dostaly na váš počítač, měli byste si na počítač nainstalovat důvěryhodný anti-spyware a pravidelně jej aktualizovat. Jestliže už byl váš počítač tímto rougem napaden, budou se vám neustále zobrazovat podobná bezpečnostní upozornění:

Vista Antispyware 2014 zablokoval program, který se pokusil připojit k internetu
Program je napaden virem Trojan-BNK.Win32.Keylogger.gen
Osobní údaje, včetně údajů z platebních karet a hesel, mohou být
odcizeny třetími stranami.

Jestliže vám zní toto upozornění povědomě, je zřejmé, že se viru Vista Antispyware 2014 již podařilo do vašeho počítače proniknout a nyní se vás snaží přemluvit k zakoupení své naprosto neužitečné licence. Doporučujeme vám tento program na svém počítači neponechávat a odstranit jej ihned poté, co jej objevíte.

Jak odstranit Vista Antispyware 2014?

Ruční odstranění Vista Antispyware 2014 může být složité, neboť program program ihned po proniknutí do systému zanechá své záznamy v registru. Doporučujeme proto využít v tomto případě MOŽNOST AUTOMATICKÉHO ODSTRANĚNÍ a ručnímu odstranění se vyhnout. Měli byste si stáhnout důvěryhodný anti-spyware, aktualizovat jej a spustit úplné skenování systému. Jestliže potřebujete detailní instrukce, které vám vysvětlí, jak na to, přečtěte si tento návod.

Námi doporučované programy pro odstranění Vista Antispyware 2014 jsou Reimage a SpyHunterCombo Cleaner. Tyto aplikace totiž dokáží snadno vyhledat i skryté součásti této či jiných kybernetických hrozeb.

POZOR! Jak již bylo zmíněno, může se Vista Antispyware 2014 pokusit zablokovat instalaci i činnost legitimních bezpečnostních aplikací včetně programů SpyHunter a StopZilla. Nemůžete-li žádný z těchto programů stáhnout nebo spustit, vyzkoušejte následující možnosti:

1. ZAMEZTE VIRU V ČINNOSTI OBNOVENÍM SYSTÉMU:

 1. Klikněte na Start -> Všechny programy -> Příslušenství -> Systémové nástroje -> Obnovení systému.
 2. Jakmile se zobrazí okno Obnovení systémových souborů a nastavení, klikněte na Další.
 3. Zvolte si podle svého uvážení bod obnovení a klikněte na Další.
 4. Klikněte na Dokončit pro potvrzení a počkejte, dokud se počítač po restartu znovu nespustí.
 5. Nyní si stáhněte Reimage a po jeho aktualizování spusťte úplné skenování systému.

2. RESTART V NOUZOVÉM REŽIMU SE SÍTÍ:

 1. Restartujte svůj počítač.
 2. Ihned poté, co začne být počítač aktivní, začněte nepřetržitě mačkat klávesu F8 dokud neuvidíte obrazovku Rozšířené možnosti spuštění.
 3. Zde zvolte Nouzový režim se sítí (s použitím kláves se šipkami) a poté stiskněte Enter.
 4. Přihlašte se s pomocí stejného uživatelského účtu, ve kterém jste pracovali v normálním režimu Windows.
 5. Nyní klikněte pravým tlačítkem na IE či ikonu jiného prohlížeče a zvolte Spustit jako či Spustit jako správce. Zadejte heslo ke svému administrátorskému účtu (je-li to třeba).
 6. Do adresního řádku zadejte tento odkaz: https://odstranitvirus.cz/download/hunter.exe a program si uložte na pracovní plochu. Spusťte jej, aby mohl odstranit škodlivé soubory.

3. SKENOVÁNÍ POČÍTAČE S POMOCÍ VYTVOŘENÉHO ÚČTU GUEST:

Máte-li další uživatelský (či Guest) účet, můžete zkusit spustit úplné skenování systému z tohoto účtu. Je třeba se do tohoto účtu pouze přihásit a stáhnout si pro provedení úplného skenování systému program Reimage. Svůj Guest účet si můžete aktivovat s pomocí těchto instrukcí:

 1. Klikněte na Start -> Ovládací panely a zvolte si Uživatelské účty a zabezpečení rodiny.
 2. Poté, co se objeví nové okno, klikněte na Přidat nebo odebrat uživatelské účty -> Účet Guest.
 3. Nyní klikněte na tlačítko Zapnout a restartujte počítač.
 4. Počkejte, dokud neuvidíte obrazovku přihlášení do Windows, a zvolte si účet Guest, ve kterém poté stáhněte doporučený anti-spyware.

4. STAŽENÍ ANTI-SPYWARU S VYUŽITÍM DRUHÉHO POČÍTAČE:

 1. Stáhněte si Reimage nebo SpyHunterCombo Cleaner na další počítač, který není tímto virem napaden.
 2. Po dokončení stahování přeneste tento anti-malware na CD/DVD, externí disk či na flash disk.
 3. Mezitím zabijte škodlivé procesy na zavirovaném počítači. K tomu můžete využít následující návod.
 4. Připojte médium, na které jste stažený anti-spyware uložili, k počítači a spusťte jej.
Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.

O autorovi

Julie Splinters
Julie Splinters - Specialistka na odstraňování malwaru

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Julie Splinters
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-vista-antispyware-2014.html

Návody na odstranění v dalších jazycích