Míra závažnosti:  
  (38/100)

Virus "Na vašem počítači je adware / spyware". Jak ho odstranit? (Průvodce odinstalace)

| Druh: Malware

Virus ‚Na vašem počítači je adware / spyware‘ (či ‚Your computer has adware / spyware’´) je zavádějící varování, jehož cílem je přimět uživatele k využití pochybných služeb tohoto viru. Pokud se vyskakovacím oknem s tímto upozorněním necháte oklamat a zavoláte na uvedené číslo, vystavíte se přinejmenším ztrátě peněz, které za tuto podvodnou službu zaplatíte. Můžete být ale také lstí dovedeni ke stažení podvodných programů na svůj počítač nebo k odhalení důvěrných informací jako jsou údaje vašeho bankovnictví, různé přihlašovací údaje, hesla atd. Pokud jste si během brouzdání po internetu upozornění od viru ‚Na vašem počítači je adware / spyware‘ všimli, jde o příznak toho, že váš prohlížeč je již pod vlivem pochybného prohlížečového pluginu. Tento plugin, prosím, ze svého počítače určitě odstraňte, neboť v opačném případě váš počítač nepřestane toto a podobná vyskakovací upozornění zobrazovat. Důrazně také doporučujeme používat seriózní anti-spyware jako jsou např. programy Reimage nebo Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner.

Jak se může virus ‚Na vašem počítači je adware / spyware‘ dostat do mého počítače?

Existuje bohužel spoustu legitimních programů, které byly zapojeny do šíření prohlížečového pluginu, jenž má upozornění se zněním ‚Na vašem počítači je adware / spyware‘ na svědomí. Takové programy patří samozřejmě pochybným vývojářům, jejichž cílem je vydělat touto distribucí snadno peníze. Proto důrazně doporučujeme, abyste se vyhýbali programům, které vám budou slibovat různá vylepšení vašeho brouzdání po internetu, rychlejší počítač či možnost ušetřit různými způsoby peníze. Rozhodnete-li se, že takovou aplikaci přesto potřebujete, zvolte si Vlastní nebo Pokročilou instalaci a vyjměte z procesu instalace různé dodatečné pluginy, doplňky a rozšíření. Pokud se již toto upozornění začalo během vašich internetových sezení objevovat, znamená to, že váš systém je již pod vlivem pochybné aplikace:

Your computer has adware / spyware virus
What to do:
Call 877-649-9499 immediately for assistance on how to remove the virus (…)
Data exposed to risk:
1. Your credit card details and banking information
2. Your e-mail passwords and other account passwords (…)

Jak odstranit virus ‚Na vašem počítači je adware / spyware‘?

Pokud budete přerušeni hlášením ‚Na vašem počítači je adware / spyware‘, neplýtvejte svým časem a proveďte skenování vašeho počítače s pomocí seriózního anti-spywaru. Pro tyto účely doporučujeme využít programy Reimage či Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner. Jakmile skončíte, postupujte následovně:

Internet Explorer:
1. Otevřete Internet Explorer, klikněte na ikonu s Ozubeným kolem nebo na ‘Nástroje‘ → ‚Možnosti internetu‘.
2. Zde přejděte na záložku ‚Upřesnit‘ a klikněte na tlačítko ‚Obnovit…‘.
3. Přejděte na ‚Obnovení nastavení aplikace Internet Explorer‘ → ‚Odstranit osobní nastavení‘ a klikněte na možnost ‚Obnovit‘.
4. Nakonec klikněte na ‚Zavřít‘ a OK pro uložení změn.

Mozilla Firefox:
1. Otevřete Mozillu Firefox, přejděte do oddílu ‚Nápověda‘ → ‚Technické informace‘.
2. Zde několikrát zvolte ‚Obnovit aplikaci Firefox’ a poté ‚Zavřít‘.

Google Chrome:
1. Klikněte na tlačítko menu pro Chrome v prohlížeči Google Chrome, zvolte ‚Nástroje‘ → ‚Rozšíření‘.
2. Zde vyhledejte neznámé položky.
3. Vyberte každou z nich a odstraňte kliknutím na ikonu Koše.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.
Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-your-computer-has-adware-spyware-virus.html

Návody na odstranění v dalších jazycích