Míra závažnosti:  
  (99/100)

Virus Decrypt Protect. Jak ho odstranit? (Průvodce odinstalace)

od Gabriel E. Hall - - | Druh: Malware

Virus Decrypt Protect je malware z kategorie tzv. ‚ransomwarových‘ programů. Ihned poté, co se tomuto viru podaří překonat bezpečnostní opatření daného počítače, zablokuje v něm operační systém a zašifruje soubory uložené na pevném disku. U souborů může rovněž změnit jejich příponu. Poté zobrazí tento malware uživateli oznámení, ve kterém bude tvrdit, že k uzamčení počítače došlo v důsledku nezákonných aktivit dotyčného uživatele. Má jít např. o šíření malwaru, sledování pornografického obsahu či dokonce o útoky DDoS. A protože ransomwarové hrozby jsou vytvářeny s vidinou finančního zisku, požádá vás program také o zaplacení ‚pokuty‘. Zároveň slibuje, že vám poté opět zpřístupní zašifrované soubory. Dále vám virus Decrypt Protect znemožní připojit se k internetu či spouštět programy, které máte v počítači nainstalovány. Uvidíte už pouze podvodné varování s hlavičkou ‘MBL Advisory’, které je ale třeba ignorovat. Problém vyřešíte tím, že ze systému odstraníte virus Decrypt Protect.

JAK SE MŮŽE virus Decrypt Protect DOSTAT DO MÉHO POČÍTAČE?

S šířením pomáhá viru Decrypt Protect trojan, který je schopen proklouznout do počítače díky slabým místům a nedostatkům v jeho zabezpečení. Podobně jako jiné trojany se i tento virus ukrývá uvnitř e-mailů zdánlivě pocházejících z oficiálních zdrojů, ve vyskakovacích oknech s reklamou a na dalších podobných místech. Dávejte si proto na podobné záležitosti pozor. Ve chvíli, kdy se tato hrozba dostane do počítače, zablokuje veškeré soubory na pevném disku a pokusí se uživatele přesvědčit o tom, že se dostal do hledáčku státních orgánů. Své oběti zobrazí virus také falešnou výstrahu, ve které ji obviní z porušení několika zákonů a jedním dechem ji požádá rovněž o zaplacení pokuty prostřednictvím platebních systémů MoneyPak, Ukash či Paysafecard. Pokuste se, prosím, tomuto triku NENALETĚT. Přišli byste tak o své peníze i o všechna důležitá data uložená na vašem disku. Máte-li na počítači virus Decrypt Protect, můžete jej odstranit s pomocí podrobného návodu uvedeného níže.

JAK ODSTRANIT virus Decrypt Protect?

To hlavní, co musíte pro odstranění viru Decrypt Protect udělat, je odblokovat počítač. V některých případech pomůže změnit datum na předchozí den. Mimo to můžete ale využít i některý z následujících postupů:

* Metoda s využitím flash disku:

1. Vezměte si na pomoc další počítač a stáhněte si do něj Reimage či jiný spolehlivý anti-malwarový program.
2. Stažený program aktualizujte a uložte jej na flash disk či na CD.
3. Mezitím restartujte napadený počítač v ‚Nouzovém režimu s příkazovým řádkem‘ a připojte k němu výše zmíněný flash disk.
4. Restartujte počítač napadený virem Decrypt Protect ještě jednou a spusťte úplné skenování systému.

* Uživatelé napadení virem Decrypt Protect mají obvykle možnost přihlásit se do jiných účtů na svém systému Windows. Pokud má jeden z těchto účtů administrátorská práva, měli byste být schopni spustit anti-malwarový program z něj.

* Pokuste se zamezit Flashi v jeho snaze ovlivnit fungování ransomwaru. Deaktivujte Flash volbou možnosti ‚Deny‘ na stránkách podpory pro Macromedia: http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/help09.html. Poté spusťte úplné skenování systému s pomocí anti-malwarového programu.

* Ruční odstranění viru Decrypt Protect:

  1. Restartujte zavirovaný počítač v ‚Nouzovém režimu s příkazovým řádkem‘. Tím zablokujete další činnost viru. (Tento krok by měl fungovat pro všechny verze této hrozby.)
  2. Spusťte Regedit.
  3. Vyhledejte záznamy WinLogon Entries a sepište si všechny soubory s výjimkou explorer.exe či prázdných položek. Nahraďte je souborem explorer.exe.
  4. Vyhledejte v registru všechny soubory, které jste si vypsali v předchozím kroku, a smažte ty klíče registru, které k těmto souborům odkazují.
  5. Restartujte počítač a spusťte úplné skenování systému s pomocí aktualizované verze programu Reimage. Program odstraní z počítače zbývající soubory viru.
Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.
obrázek pro virus Decrypt Protect
obrázek pro virus Decrypt Protect

O autorovi

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Vášnivý výzkumník virů

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Gabriel E. Hall
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-decrypt-protect-virus.html

Návody na odstranění v dalších jazycích