Míra závažnosti:  
  (99/100)

Virus Arestocrat. Jak ho odstranit? (Průvodce odinstalace)

od Olivia Morelli - - | Druh: Programy kradoucí data

Virus Arestocrat je nebezpečný ransomware. Napadá špatně zabezpečené počítače, které po úspěšném útoku uzamkne. Následně zobrazí velké okno s upozorněním, v němž tvrdí, že uživatel porušil určité zákony a v důsledku toho se dostal do hledáčku FBI či jiné vládní autority. Toto upozornění obsahuje někdy také titulek ‚Máte 48 hodin na zaplacení pokuty‚ a tlačítko ‚Potvrdit‘. Podvodné varování tohoto viru zmiňuje samozřejmě i možnost odblokování systému poté, co uživatel uhradí pokutu $300 prostřednictvím platebních systémů Moneypak, Ukash či podobného systému. Virus Arestocrat byl vypuštěn z cílem podvodně vylákat peníze od neinformovaných a nic netušících počítačových uživatelů. Příkazy a instrukce tohoto viru ale nikdy neplňte! Chcete-li svůj počítač odblokovat a používat jej opět normálním způsobem, měli byste virus Arestocrat ze systému odstranit.

JAK MŮŽE virus Arestocrat NAPADNOUT MŮJ POČÍTAČ?

Podobně jako virus FBI se i virus Arestocrat šíří s pomocí trojského koně. Trojany využívají (stejně jako mnoho dalších podobných virů) různé skuliny v zabezpečení počítače, díky nimž mohou do systému proniknout, aniž by musely uživatele žádat o svolení. Jakmile se tomuto viru podaří počítačový systém napadnout, stáhne do něj škodlivé soubory viru Arestocrat a provede v počítači změny, které mu umožní jej zablokovat. Nakonec tento ransomware zobrazí své falešné upozornění, a to pouze několik vteřin po dalším spuštění počítače. Některé oběti tohoto viru nahlásily také výskyt vyskakovacího okna s nápisem „Arestocrat“. Jsou-li vám výše popsané skutečnosti povědomé a vy se právě snažíte virus Arestocrat ze svého počítače odstranit, postupujte podle následujícího návodu. Ten vám podrobně vysvětlí, jak můžete svůj systém odblokovat a škodlivé soubory odstranit.

JAK ODSTRANIT virus Arestocrat?

Pokoušíte-li se virus Arestocrat odstranit, musíte vyřešit v první řadě problém se zablokováním počítače. Ověřte si, zda je možné počítač restartovat v ‚Nouzovém režimu se sítí‘ či v ‚Nouzovém režimu s příkazovým řádkem‘ a poté postupujte podle zde uvedených instrukcí:

1. S pomocí dalšího počítače stáhněte program Reimage, SpyHunterCombo Cleaner či Malwarebytes Malwarebytes.

2. Aktualizujte tento program a uložte jej na USB disk či na CD.
3. Mezitím restartujte počítač napadený virem Arestocrat a spusťte jej v ‚Nouzovém režimu s příkazovým řádkem‘. Připojte k němu USB disk se staženým programem.
4. Restartujte zavirovaný počítač ještě jednou a spusťte úplné skenování systému.

* Uživatelé napadení ransomwarovými viry se mohou přihlásit do dalších uživatelských účtů na svém systému Windows. Pokud má jeden z těchto účtů administrátorská práva, měli byste být schopni spustit anti-malwarový program z něj.

* Pokuste se zabránit Flashi v jeho snaze ovlivnit fungování ransomwaru. Pro deaktivaci Flashe přejděte na podporu pro Macromedia a zvolte si ‚Deny’/’Zamítnout‘: http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/help09.html. Poté spusťte úplné skenování systému s pomocí anti-malwarového programu.

* Ruční odstranění viru Arestocrat:

  • Restartujte svůj zavirovaný počítač v ‚Nouzovém režimu s příkazovým řádkem‘, abyste tím viru zamezili v činnosti (toto by mělo fungovat pro všechny verze zmíněné hrozby).
  • Spusťte Regedit.
  • Vyhledejte záznamy WinLogon Entries a vypište si všechny soubory s výjimkou explorer.exe a prázdných položek. Nahraďte je souborem explorer.exe.
  • Vyhledejte vypsané soubory v registru a smažte ty klíče registru, které na vypsané soubory odkazují.
  • Restartujte počítač a spusťte úplné skenování systému s pomocí aktualizované verze programu Reimage, abyste s jeho pomocí odstranili i poslední zbytky viru.
Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.

O autorovi

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Olivia Morelli
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-arestocrat-virus.html

Návody na odstranění v dalších jazycích