Míra závažnosti:  
  (90/100)

Odstranit virus An Garda Siochana

od Jake Doevan - - | Druh: Malware

‘An Garda Siochana‘ je nejnovější verze Policejního viru. Tváří se jako oznámení od Irské národní policie (Ireland’s National Police Service). Zaměřuje se podobně jako předchozí verze policejního viru na jeden konkrétní region, v tomto případě Irsko. Virus se snaží oklamat irské uživatele tím, že je obviní z nezákonných internetových aktivit a požádá je, aby za tuto trestnou činnost zaplatili ‚pokutu‘. Všechna tato obvinění z nezákonných aktivit, jako je prohlížení obsahu chráněného autorským právem či podílení se na šíření malwaru, jsou ale uživateli zobrazována pouze z jednoho jediného důvodu – vystrašit jej a přinutit jej k zaplacení požadované částky. Nejzávažnější problém, který vám může ransomware ‘An Garda Siochana Ireland’s National Police Service’ způsobit, je uzamčení operačního systému na počítači. Uzamčení systému totiž znemožní jakoukoli další práci s počítačem. Pokud virus tímto způsobem zablokoval počítač i vám, pokračujte ve čtení. O něco dále v tomto příspěvku najdete podrobné instrukce, jak počítač odblokovat a virus ‘An Garda Siochana‘ odstranit. Verzí viru ‚An Garda Siochana‘ se po internetu šíří v současné době několik.

JAK MOHU BÝT NAPADEN virem An Garda Siochana?

‘An Garda Siochana‘ se šíří internetem stejně jako ostatní verze Policejního viru – s pomocí trojanů napadajích špatně zabezpečené počítačové systémy. Pronikají do počítače obvykle společně s různým freewarem, s nevyžádanými e-maily, s falešnými aktualizacemi softwaru či s podvodnými programy pro skenování systému. Stejně jako starší členové této ransomwerové rodiny uzamkne i virus ‘An Garda Siochana Ireland’s National Police Service’ uživateli obrazovku jeho počítače. Místo ní mu zobrazí velké upozornění, ve kterém uživatele obviní z různých nezákonných aktivit. Může jít o šíření obsahu chráněného autorským právem, dětskou pornografii nebo využívání pirátských médií. Všechna tato obvinění jsou však pouhými výmysly, jejichž cílem je probudit ve vás obavy o váš počítač. Zobrazené upozornění nabídne uživateli také možnost uhradit požadovanou ‚pokutu‘ s pomocí platebního systému Ukash.

JAK MOHU virus An Garda Siochana

ODSTRANIT?

Na požadavky viru ‘An Garda Siochana Ireland’s National Police Service’ v žádném případě nepřistupujte a nenechte se přinutit ani k zaplacení ‚pokuty‘ s využitím platebního systému Ukash! Platba vám nijak nepomůže obnovit přístup k uzamčenému systému, byla by proto pouze zcela zbytečnou ztrátou vašich peněz. Pokud se upozornění s hlavičkou ‚Ireland’s national Police Service‘ právě objevilo na vaší obrazovce, vyzkoušejte následující instrukce. Měly by vám pomoci počítač odblokovat a ransomware z něj odstranit.

* Metoda s využitím flash disku:

1. Použijte další počítač. Stáhněte si na něj program Reimage a aktualizujte jej.
2. Nahrajte tento program na flash disk nebo na CD.
3. Mezitím restartujte napadený počítač v ‚Nouzovém režimu s příkazovým řádkem‘ a připojte k němu flash disk.
4. Restartujte počítač napadený virem ‚An Garda Siochana‘ ještě jednou a nechte aplikaci Reimage provést úplné skenování systému. Můžete využít případně také aplikaci SpyHunterCombo Cleaner.

* Uživatelé napadení virem An Garda Siochana mohou spustit Windows díky přihlášení k jinému uživatelskému účtu. Má-li jeden z alternativních uživatelských účtů administátorská práva, měli byste být schopni spustit anti-malwarový program z něj.

* Pokuste se zabránit tomu, aby fungování ransomwaru nějak ovlivnil Flash. Pro deaktivaci Flashe přejděte na podporu pro Macromedia a zvolte ‚Zamítnout‘ (‚Deny‘): http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/help09.html. Poté spusťte úplné skenování systému s pomocí anti-malwarového programu.

* Ruční odstranění viru An Garda Siochana:

  • Restartujte napadený počítač v ‚Nouzovém režimu s příkazovým řádkem‘. To vám pomůže činnost viru Ukash zablokovat. (Tento krok by měl fungovat pro všechny verze zmíněné hrozby.)
  • Spusťte Regedit.
  • Vyhledejte záznamy WinLogon Entries a vypište si všechny soubory s výjimkou souborů explorer.exe a prázdných položek. Nahraďte je souborem explorer.exe.
  • V registru Windows vyhledejte soubory, které jste si vypsali (viz předchozí krok) a smažte ty klíče registru, které na tyto soubory odkazují.
  • Restartujte počítač a spusťte úplné skenování systému s pomocí aktualizované verze programů Reimage, SpyHunterCombo Cleaner či Malwarebytes Malwarebytes.
Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.
obrázek pro virus An Garda Siochana
obrázek pro virus An Garda Siochana

O autorovi

Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-an-garda-siochana-virus.html

Návody na odstranění v dalších jazycích