Míra závažnosti:  
  (66/100)

Odstranit System Progressive Protection

od Ugnius Kiguolis - - | Druh: Malware

System Progressive Protection je rogue anti-spyware, který se v uživatelích snaží vyvolávat dojem, že se v jejich počítačích nachází velké množství nebezpečných položek a je proto třeba, aby si zakoupili licenci zmíněného programu, který by tyto údajné hrozby následně odstranil. Podle odborníků patří tento program do širší rodiny WinWebSec. Přesvědčit uživatele o tom, že má co do činění se spolehlivým anti-spywarem, se tento program snaží i využitím stejného grafického uživatelského rozhraní. Při bližším zkoumání lze ale rozpoznat, že na programu System Progressive Protection není důvěryhodné nic – do počítače se dostává bez náležité žádosti o povolení, ‚najde‘ stejné viry na všech počítačích, jeho tlačítka ‚podpora‘ či ‚aktualizovat‘ nefungují a to jediné, o co programu skutečně jde, je prodat vám svou licencovanou verzi. Místo jejího zakoupení byste ale měli provést jednoduchý experiment – spustit alternativní, legitimní anti-malwarový program, který vám pomůže demaskovat program System Progressive Protection jakožto virus. Nemarněte svůj čas a odstraňte tento virus z počítače co nejdříve. Doporučujeme využít nástroje pro automatické odstranění.

JAK MOHU BÝT virem System Progressive Protection NAPADEN?

Stejně jako dřívější verze tohoto viru, tzn. Live Security Platinum nebo Live Security Platinum 3.6.1, se i System Progressive Protection šíří s pomocí trojanů, které mohou do vašeho systému proklouznout zcela bez povšimnutí. Můžete si je stáhnout společně s aktualizacemi, kodeky pro audio/video nebo jednoduše s freewarem a sharewarem. Chcete-li se proto programu System Progressive Protection a podobnému scamu vyhnout, věnujte dostatečnou pozornost nepřetržité ochraně svého počítače. Jakmile se program nachází uvnitř systému, usadí se ve složce c:\Documents and Settings\All Users\Application Data\ ve Windows XP nebo ve složce C:\ProgramData v případě Windows Vista a Windows 7 a zobrazí se své oběti ve formě podvodných upozornění a falešného skenování, které upozorňují na výskyt nebezpečných virů. Jednomu z napadených uživatelů zobrazoval virus například tyto zprávy:

Varování aplikace System Progressive Protection
Váš počítač je napaden nebezpečnými viry. Aktivujte antivirovou ochranu, abyste předešli ztrátě svých dat a odcizení údajů z vašich platebních karet.

Varování aplikace System Progressive Protection
V systému byla zaznamenána aktivita Spyware.IEMonster. Tento spyware se pokouší odcizit vaše hesla z Internet Exploreru, Mozilly Firefox, Outlooku a z dalších programů. Můžete jej odstranit ihned s pomocí programu System Progressive Protection kliknutím zde.

Varování: Váš počítač je ohrožen
Bylo zaznamenáno napadení spywarem!
Klikněte na toto upozornění a stáhněte si poslední aktualizaci bezpečnostního softwaru…

Jak už jste asi pochopili, jsou tato upozornění falešná a neměli byste je nikdy brát vážně. Virus uživateli zobrazuje zavádějící vyskakovací okno, kterým se jej snaží přesvědčit, že jeho počítač je nebezpečně zavirován. Varování System Progressive Protection znamená ale ve skutečnosti pouze to, že je uživatel napaden jedním z členů rodiny WinWebSec a že je třeba spustit skenování systému aktualizovanou verzí spolehlivého anti-spywarového programu, který uživateli pomůže virus System Progressive Protection z počítače odstranit.

JAK MOHU System Progressive Protection ODSTRANIT?

Chcete-li se viru System Progressive Protection zbavit, měli byste použít aktualizovaný anti-malwarový program jako např. SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Reimage. Tyto programy zastaví malwarové procesy a odstraní napadené soubory ze systému. Spuštění těchto programů může být ale poměrně složité. Budete muset počítač pravděpodobně restartovat v ‚Nouzovém režimu‘ anebo využít smyšlenou e-mailovou adresu a tento kód, s jejichž pomocí si tento scamware ‚registrujete‘: AA39754E-715219CE. Uvedený kód přinutí váš malware uvěřit, že jste si zakoupili jeho licenci, čímž dojde k jeho deaktivaci. Jeho škodlivé soubory to však z počítače samozřejmě neodstraní. Měli byste proto spustit ihned také úplné skenování systému.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.
obrázek pro System Progressive Protection
obrázek pro System Progressive Protection

O autorovi

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Vůdce

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Ugnius Kiguolis
O společnosti Esolutions