Míra závažnosti:  
  (89/100)

Security Defender. Jak ho odstranit? (Průvodce odinstalace)

od Gabriel E. Hall - - | Druh: Viry

Security Defender je program typu ‚rogue anti-spyware‘ a je úzce propojen s trojským koněm win32/defmid, který dokáže do počítačového systému proklouznout bez povšimnutí. Security Defender se s pomocí falešného skenování systému a klamavých a nepravdivých upozornění pokouší uživateli namluvit, že jeho počítač byl napaden viry. Aplikace přitom napodobuje legitimní anti-spywarový program s názvem Windows Defender. Trik, který aplikace Security Defender používá, spočívá v tom, že po předstíraném skenování systému nahlási program uživateli nalezení smyšlených hrozeb. Poté jej vybídne k platbě za instalaci plné verze programu Security Defender, jež by měla zmíněné hrozby odstranit. Jediným skutečným cílem tohoto programu je však samozřejmě podvodné vylákání peněz od uživatelů. Pokud jste programu již zaplatili, doporučujeme vám kontaktovat vaši banku s žádostí o zrušení dané transakce. Program Security Defender je nastaven tak, aby se automaticky spustil po vašem přihlášení do Windows. Poté program označí za malware neexistující či zcela neškodné soubory, které vám však nedovolí smazat, pokud a dokud nezaplatíte za jeho plnou verzi.

V okamžiku, kdy začne Security Defender na počítači působit, se na obrazovce začne objevovat celá řada falešných upozornění a varování. Ta budou upozorňovat na výskyt různých hrozeb na počítači, případně na to, že se někdo pokouší do vašeho systému proniknout. Vzápětí vám tato upozornění nabídnou zakoupení programu Security Defender, který by vás měl před těmito hrozbami údajně ochránit. Tato podvodná upozornění mohou mít například následující podobu:

Upozornění Security Defender Firewall

V registru vašeho systému byla zaznamenána podezřelá aktivita. V systému byl nalezen škodlivý software typu ‚rouge‘. Hrozí odcizení dat a poškození systému. Využijte možnosti hloubkového skenování systému.

Nalezen škodlivý software
Program Security Defender nalezl škodlivý software, který by mohl způsobit poškození vašeho počítače. Pro jeho okamžité odstranění klikněte na tlačítko „Odstranit vše“.

Security Defender

Externí software se pokouší ovlivnit některé soubory vašeho systému. Hrozí poškození části vašich dat. Pro zabezpečení vzdáleného přístupu k vašemu počítači a pro odstranění zmíněného softwaru klikněte zde.

Security Defender

Na váš systém právě útočí škodlivý software. Pro jeho deaktivaci klikněte zde.

Odstraňte spyware a další potenciálně nežádoucí software

System Defender nalezl 18 škodlivých aplikací. Doporučuje se provést bezodkladné vyčištění počítače. Problém můžete vyřešit kliknutím zde.

Program Security Defender se vás podobnými upozorněními a ‚nalezením‘ smyšlených hrozeb uvnitř systému snaží pouze vystrašit. Obsahu těchto upozornění byste proto rozhodně neměli věnovat pozornost. Stejně tak si nekupujte ani licenci programu Security Defender. Místo toho postupujte podle návodu uvedeného níže a zmíněný program ze systému odstraňte. Odstranění lze provést buď ručně zdarma anebo automaticky s pomocí nástroje doporučeného v dalším textu.

DOPLNĚK: V nedávné době byla vypuštěna nová verze viru Security Defender. Podobá se programu PC Defender Plus. I tato verze se, stejně jako její starší předchůdkyně, šíří s pomocí trojanů. Trojany můžete snadno vpustit do systému například během instalace neoficiálního softwaru či při návštěvách nezákonných webů, jako jsou stránky pro hazardní hry a podobně. Jakmile se tento virus do systému dostane, začne svou oběť bombardovat podvodnými upozorněními, která oznamují nalezení spywaru, malwaru a dalších nebezpečných virů v počítači. Děje se tak samozřejmě s cílem vyloudit od uživatelů peníze. Proto po tomto hlášení navrhne Security Defender uživateli zakupení licencované verze programu. S ní, jak program slibuje, bude uživatel schopen ohlášená napadení ze systému odstranit. Dříve, než programu zaplatíte, vězte, že jde jednoduše o podvod, kterému byste neměli věnovat pozornost. Některá z upozornění, která program Security Defender k oklamání uživatelů používá, uvádíme zde:

Upozornění Ochrany systému!

Nalezeno ohrožení

Byla dokončena kontrola zabezpečení a hrozeb běžící na pozadí systému. Kontrola odhalila závažné problémy. Ochraňte svůj systém proti zneužití, malwaru a virům ihned okamžitou aktivací Proactive Defence.

Upozornění Ochrany systému!
Neznámý program provádí právě teď skenování vašeho systémového registru! Identifikujte nalezenou hrozbu!

Těmto varováním nevěnujte, prosím, žádnou pozornost. Odstraňte místo toho aplikaci Security Defender ze svého počítače. Proveďte úplné skenování systému automatickým anti-malwarovým programem. Doporučujeme využít aktualizovanou verzi programů Malwarebytes Malwarebytes či Reimage. Mějte ale na paměti, že tato hrozba dokáže spuštění anti-malwarového programu zablokovat. Pokud potřebujete problém se zablokováním anti-malwaru vyřešit, postupujte následovně:

1. Restartujte svůj počítač.
2. Několikrát stiskněte klávesu F8.
3. Zvolte si Nouzový režim se sítí a stiskněte Enter.
4. Nyní si stáhněte Reimage a spusťte úplné skenování systému. Nezapomeňte skenování zopakovat ještě v normálním režimu Windows.

Můžeme být partnerem jakéhokoli produktu, který doporučujeme na našich stránkách. Pro plné znění viz Dohodu o užívání Stažením kteréhokoli z poskytovaných anti-spywarových programů pro odstranění Security Defender souhlasíte s zásady ochrany osobních údajů a dohoda o užívání
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s OS X
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodařilo odstranit infekci pomocí programu Reimage, odešlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností o problému.
Reimage se doporučuje pro odinstalování Security Defender. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.

Důležité: Je vyžadována manuální asistence znamená, že jeden nebo žádný z odstraňovačů nebyl schopen odstranit parazita bez manuálního přispění. Přečtěte si, prosím, instrukce pro manuální odstranění, viz níže.

Více informací o tomto programu naleznete v recenzi programu Reimage.
Tiskové zmínky o Reimage
Podobné programy
Malwarebytes
Vyzkoušeli jsme, jak je Malwarebytes účinný při odstraňování Security Defender (2014-10-17)
Podobné programy
Malwarebytes
Vyzkoušeli jsme, jak je Malwarebytes účinný při odstraňování Security Defender (2014-10-17)
obrázek pro Security Defender
obrázek pro Security Defenderobrázek pro Security Defender

Security Defender manuální odstranění

Zabít procesy:
[random].exe


Vymazat hodnoty z registru
HKEY_CLASSES_ROOT.exe "(Default)" = ""
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionUninstallpcdfdata
HKEY_CURRENT_USERSoftwareClasses.exeshellopencommand "(Default)" = ""%CommonAppData%pcdfdata.exe" /ex "%1" %*"
HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionRun "pcdfsvc" = "%CommonAppData%pcdfdata.exe /min"

Smazat soubory
%AllUsersProfile%DesktopSecurity Defender.lnk
%CommonAppData%pcdfdata
%CommonAppData%pcdfdata[random].exe
%CommonAppData%pcdfdataapp.ico
%CommonAppData%pcdfdataconfig.bin
%CommonAppData%pcdfdatadefs.bin
%CommonAppData%pcdfdatasupport.ico
%CommonAppData%pcdfdatauninst.ico
%CommonAppData%pcdfdatavl.bin
%CommonStartMenu%ProgramsSecurity Defender
%CommonStartMenu%ProgramsSecurity DefenderRemove Security Defender.lnk
%CommonStartMenu%ProgramsSecurity DefenderSecurity Defender Help and Support.lnk
%CommonStartMenu%ProgramsSecurity DefenderSecurity Defender.lnk

O autorovi

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-security-defender.html

Návody na odstranění v dalších jazycích