Míra závažnosti:  
  (94/100)

Odstranit Security Bytes 2015

od Jake Doevan - - | Druh: Spyware

Co je Security Bytes 2015?

Hned na začátku tohoto příspěvku je třeba uvést, že naše středisko dosud nemělo možnost získat exemplář aplikace Security Bytes 2015. Nemůžeme zde proto potvrdit, že se jedná o skutečný virus. Protože se však jeho jméno objevuje na některých fórech věnovaných počítačové bezpečnosti, rozhodli jsme se věnovat tomuto programu následující článek. Pokud si myslíte, že se tento virus ve vašem počítači nachází, měli byste svůj počítač nechat bez zbytečného otálení zkontrolovat nějakým spolehlivým anti-spywarovým programem. Podle uživatelů, kteří o tomto viru informovali, jde o škodlivou aplikaci ze skupiny hrozeb s názvem Braviax. Všechny tyto programy Braviax změní poté, co se jim podaří proniknout do systému, některá systémová nastavení a následně se na počítači začnou chovat jako běžný anti-spywarový program. Pamatujte si ale, že v takovém případě půjde pouze o další ‚rouge‘ (tzn. falešný) anti-spyware, podvodný program, který nemá ve skutečnosti k dispozici ani žádnou databázi virů, ani žádné jiné komponenty, které jsou pro fungování anti-spywarů nezbytné. Podobně jako jiné podvodné programy, jejichž cílem je uživatele vystrašit (tzv. scarware), předstírá i Security Bytes 2015 antivirovou kontrolu počítače, po které ohlásí nález desítek či stovek různých virů, které se podle něj v systému oběti ukrývají. Těmto výzvám, prosím, NEDŮVĚŘUJTE. Jsou zcela smyšlené a slouží pouze k tomu, aby v uživateli vyvolaly dojem, že se jeho počítač ocitl v ohrožení, které je třeba řešit. Největší chybou pak je zaplatit takové aplikaci peníze za její licenci. Falešná licence uživatelům slibuje, že nebezpečné viry odstraní. Po zaplacení za licenci samozřejmě k žádnému odstranění virů ‚schovaných v počítači‘ nedojde. Pouze tím přijdete o své peníze, a navíc přitom odhalíte údaje ze svých platebních karet podvodníkům, kteří tento falešný program vyvinuli. Z počítače je v těchto případech třeba odstranit virus Security Bytes 2015. Doporučujeme spolehnout se přitom na nějaký důvěryhodný anti-spyware, např. Reimage, a nechat jej virus odstranit automaticky.

Jak se může Security Bytes 2015 dostat do mého počítače?

Virus Security Bytes 2015 může představovat vážnou kybernetickou hrozbu, která je šířena po internetu s cílem připravit napadené uživatele o určitou finanční částku. Aplikací tohoto typu je celá dlouhá řada ak šíření využívají většinou různé prostředky. V případě, že byste jejich instalaci do svého počítače rádi předešli, je třeba dbát při při pohybu po internetu určité opatrnosti. Některé internetové stránky jsou totiž vědomě využívány k šíření virů a malwaru. Security Bytes 2015 se vám může dostat do počítače právě z nich. Kromě toho si tento program můžete stáhnout také kliknutím na falešná upozornění. V nich vám bude obvykle nabízena instalace určitého softwaru či antivirové skenování vašeho počítače zdarma. Žádným takovým nabídkám nedůvěřujte, ani na ně neklikejte. Dále je třeba dávat si pozor také na spam. Podezřelé nevyžádané e-maily byste vůbec neměli otevírat. Nevyžádaný e-mail neotvírejte zejména tehdy, neznáte-li jeho odesílatele, předmět zprávy vypadá podezřele a vy si navíc v textu zprávy všimnete pravopisných chyb či překlepů. Právě takové zprávy totiž mohou obsahovat virus Security Bytes 2015. V případě, že se vám tento virus do počítače přesto dostane, vám začné zobrazovat následující (či podobná) upozornění:

System Hijack!
System security threat was detected. Viruses and/or spyware may be damaging your system now. Prevent infection and data loss or stealing by running a free security scan.

Pokud už se vám podobné upozornění na počítači objevilo, na nic nečekejte a ihned dejte svůj napadený počítač do pořádku.

Jak odstranit virus Security Bytes 2015?

Pokud se domníváte, že se virus Security Bytes 2015 nachází ve vašem počítači, bez váhání nechte nějaký spolehlivý anti-spyware, aby váš systém zkonroloval a aby z registru odstranil všechny škodlivé záznamy, které v něm objeví. V žádném případě si naopak od Security Bytes 2015 NEKUPUJTE jeho licenci. Šlo by o zcela zbytečně vynaložené peníze a platbou byste se navíc vystavili riziku neoprávněného přístupu k vašemu účtu a odcizení dalších peněz v budoucnu. Postačí, když si stáhnete spolehlivý anti-spyware, aktualizujete jej a necháte jej provést úplné skenování svého systému. Potřebujete-li k tomu další instrukce s podrobným vysvětlením jednotlivých kroků, můžete si přečíst tento návod. Vřele doporučujeme využít k odstranění Security Bytes 2015 aplikace Reimage či SpyHunter 5Combo Cleaner. Tyto programy dokáží v počítači snadno vyhledat všechny skryté součásti jak této, tak i jiných počítačových hrozeb.

POZOR! Security Bytes 2015 se může pokusit zablokovat instalaci nebo činnost legitimních bezpečnostních aplikací, včetně programů SpyHunter a StopZilla. Pokud se vám žádný z těchto programů nedaří stáhnout nebo spustit, vyzkoušejte následující možnosti:

1. ZASTAVENÍ VIRU S POMOCÍ OBNOVENÍ SYSTÉMU:

 1. Klikněte na Start -> Všechny programy -> Příslušenství -> Systémové nástroje -> Obnovení systému.
 2. Zvolte si Obnovit stav počítače k dřívějšímu datu a klikněte na Další.
 3. Zvolte si datum a odpovídající bod obnovy a klikněte na tlačítko Další.
 4. Vyčkejte, dokud se váš počítač nerestartuje, a poté v okně Obnovení bylo dokončeno klikněte na tlačítko OK .
 5. Stáhněte si program Reimage a poté, co jej aktualizujete, jej nechte provést úplné skenování systému.

2. RESTARTOVÁNÍ V NOUZOVÉM REŽIMU SE SÍTÍ:

 1. Restartujte svůj počítač.
 2. Ihned poté, co začne být počítač znovu aktivní, začněte opakovaně mačkat klávesu F8, a to až do chvíle, než se objeví obrazovka Pokročilé možnosti spuštění.
 3. Zde si zvolte Nouzový režim se sítí (použijte klávesy se šipkami) a poté stiskněte Enter.
 4. Přihlašte se ke stejnému uživatelskému účtu, v němž jste pracovali v běžném režimu Windows.
 5. Nyní klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu IE či jiného prohlížeče a zvolte si Spustit jako či Spustit jako správce. Je-li to nutné, zadejte i své administrátorské heslo.
 6. Do adresního řádku zadejte následující odkaz: https://odstranitvirus.cz/download/hunter.exe a stáhněte si program na pracovní plochu. Program spusťte, aby mohl odstranit škodlivé soubory.

3. KONTROLA POČÍTAČE S POMOCÍ VYTVOŘENÍ ÚČTU GUEST:

Máte-li další uživatelský účet (Guest), můžete se pokusit spustit antispywarovou kontrolu systému s jeho pomocí. Jediné, co musíte udělat, je přihlásit se k tomuto uživatelskému účtu a stáhnout si program Reimage, který poté provede skenování vašeho systému. Účet Guest si můžete aktivovat postupem podle následujících instrukcí:

 1. Klikněte na Start -> Nastavení -> Ovládací panely a zvolte si položku Uživatelské účty.
 2. Poté, co se objeví nové okno, klikněte na Účet Guest -> Zapnout účet Guest.
 3. Počkejte, dokud nedojde k restartování počítače a dokud neuvidíte přihlašovací obrazovku Windows.
 4. Na ní si zvolte účet Guest, ve kterém si poté stáhněte námi doporučený anti-spyware.

4. STAŽENÍ ANTI-SPYWARU S POMOCÍ DALŠÍHO POČÍTAČE:

 1. Vezměte si na pomoc počítač, který není napaden daným virem, a stáhněte si do něj program Reimage anebo SpyHunter 5Combo Cleaner.
 2. Poté, co tento úkon dokončíte, zkopírujte stažený anti-malware na CD/DVD, externí disk či na USB flash disk.
 3. Mezitím zabijte škodlivé procesy běžící na vašem počítači. K tomu si můžete vzít na pomoc tento návod.
 4. K zavirovanému počítači připojte nosič, na který jste uložili stažený anti-spyware, a program spusťte.

5. ZABLOKOVÁNÍ VIRU Security Bytes 2015 PŘED SPUŠTĚNÍM SKENOVÁNÍ:

 1. Nechte program Security Bytes 2015 zahájit a poté i dokončit falešné skenování systému.
 2. Klikněte na Povolit nechráněné a zavřete okno s varovným upozorněním.
 3. Otevřete Průzkumník souborů (klikněte na Start -> Dokumenty) a do řádku pro cestu k souboru zadejte text %AppData%. Klikněte na enter.
 4. Přejmenujte guard-agas a další podobné položky.
 5. Restartujte svůj přístroj a do adresního řádku zadejte tento odkaz: https://odstranitvirus.cz/download/hunter.exe.
 6. Stáhněte si aplikaci SpyHunter a nechte ji odstranit všechny škodlivé soubory programu Security Bytes 2015.
Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.

O autorovi

Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-security-bytes-2015.html

Návody na odstranění v dalších jazycích