Míra závažnosti:  
  (96/100)

Rango Win 8 Antispyware 2014. Jak ho odstranit? (Průvodce odinstalace)

od Ugnius Kiguolis - - | Druh: Spyware

Co je Rango Win 8 Antispyware 2014?

Rango Win 8 Antispyware 2014 je škodlivá aplikace, jejímž cílem je odcizení peněz napadených uživatelů. Na první pohled může působit jako seriózní program určený k vyhledávání a odstraňování virů. Ve snaze oklamat co největší množství lidí se tvůrci tohoto viru uchýlili k využití některých záludných triků. Seriózní vzezření programu se snaží podpořit například tím, že využili design typický pro Win 8. Ve skutečnosti je ale Rango Win 8 Antispyware 2014 škodlivý program ze skupiny virů známé pod názvem Braviax. A protože nedisponuje žádnou databází virů ani jinými funkcemi, které jsou pro fungování anti-spywarových aplikací nezbytné, není tento program z technického hlediska schopen počítačové hrozby v systému rozpoznat. Přesto se jeho falešné ‚skenování‘ může objevit na vaší obrazovce a upozornit vás na stovky různých virů, které se ve vašem systému údajně nachází. Protože je skenování falešné, měli byste tyto smyšlené ‚výsledky‘ ignorovat. Odstranit musíte nikoli domnělé viry, nýbrž právě Rango Win 8 Antispyware 2014. Tuto aplikaci však není příliš vhodné odstraňovat ručně. S virem byste totiž mohli nedopatřením odstranit i některé důležité soubory a počítač tak poškodit. Lepším řešením je v tomto případě instalace spolehlivého anti-spywaru. Doporučujeme využít aplikaci Reimage, neboť ta se osvědčila i při testování viru na našich počítačích. Před spuštěním anti-spywaru se nezapomeňte ujistit, že program využívá poslední dostupnou verzi databáze hrozeb.

Jak se může Rango Win 8 Antispyware 2014 dostat na můj počítač?

V případě, že byste se virům jako Rango Win 8 Antispyware 2014 raději zcela vyhnuli, je třeba obeznámit se s distribučními technikami, s jejichž pomocí jsou tyto aplikace šířeny. První strategie je založena na falešných upozorněních zobrazovaných při návštěvě legitimních a neškodných internetových stránek. Legitimní stránky jsou škodlivým softwarem napadány prakticky denně. Proto nepřekvapí, že jen touto cestou se viru podařilo rozšířit se již mezi značné množství lidí. Vyskakovací okna upozorňující na různé chybějící aktualizace by ve vás měla vždy budit jisté podezření. Upozornění na aktualizace pro Flash Player, Java, FLV Player a je třeba zcela ignorovat. Odstup si držte i od reklam nabízejících skenování systému zdarma. Pamatujte si, že nic takového jako ‚skenování systému zdarma‘ neexistuje. Rango Win 8 Antispyware 2014 se může kromě výše uvedených metod šířit také prostřednictvím nevyžádané pošty či dalšími podobnými způsoby. Proto je třeba dávat si pozor ronvěž na podezřelé e-maily. Uživatelé, kteří už upozornění podobná níže uvedenému příkladu na svých obrazovkách zahlédli, mohou k odstranění tohoto pochybného programu využít návod uvedený níže.

Ve většině případů vypadají upozornění Rango Win 8 Antispyware 2014 následovně:

System Hijack!
System security threat was detected. Viruses and/or spyware may be damaging your system now. Prevent infection and data loss or stealing by running a free security scan.

Rango Win 8 Antispyware 2014 has blocked a program from accessing the internet
This program is infected with Trojan-BNK.Win32.Keylogger.gen
Private data can be stolen by third parties, including credit card details and passwords.

Jak odstranit virus Rango Win 8 Antispyware 2014?

Jakmile se Rango Win 8 Antispyware 2014 objeví na vašem počítači a začne vás upozorňovat na viry ve vašem systému, na nic nečekejte. Nesnažte se tento záludný program odstanit ručně a sáhněte raději po MOŽNOSTI AUTOMATICKÉHO ODSTRANĚNÍ. Při té vám postačí stáhnout si spolehlivý anti-spyware, aktualizovat jej a spustit úplné skenování systému. Podrobné instrukce najdete v tomto návodu.

K odstranění Rango Win 8 Antispyware 2014 doporučujeme využít programy Reimage a SpyHunterCombo Cleaner. Tyto antispywarové programy dokážou odhalit nejen samotného škůdce, ale i všechny jeho složky ukryté v systému, a to nejen v případě Rango Win 8 Antispyware 2014, ale také v případě dalších kybernetických hrozeb.

POZOR! Jak již bylo zmíněno, tento škůdce se může pokusit zablokovat instalaci a činnost legitimního bezpečnostního softwaru na počítači, a to včetně aplikací SpyHunter a StopZilla. V případě, že žádný z těchto programů nebude možné spustit, můžete vyzkoušet jednu z následujících možností:

1. ZASTAVTE ČINNOST VIRU OBNOVENÍM SYSTÉMU:

 1. Ve Windows 8 otevřete obrazovku Start a do řádku pro vyhledávání napište bod obnovy.
 2. Poté klikněte na Nastavení -> Vytvořit bod obnovení.
 3. V záložce Ochrana systému klikněte na Obnovení systému.
 4. Po kliknutí na tlačítko Další uvidíte možné body obnovy. Levým tlačítkem myši klikněte na bod, který jste si zvolili.
 5. Poté zvolte Vyhledat zasažené programy -> Zavřít -> Další -> Dokončit.
 6. Po restartu počítače si stáhněte aplikaci Reimage, aktualizujte ji a spusťte úplné skenování systému.

2. RESTART V NOUZOVÉM REŽIMU SE SÍTÍ:

 1. Klikněte na klávesu Windows a přejděte do pravého horního rohu.
 2. Zvolte Nastavení -> Změnit nastavení počítače -> Obecné.
 3. V části Po spuštění-Pokročilé klikněte na tlačítko Restartovat nyní.
 4. Nyní zvolte Poradce při potížích -> Pokročilá nastavení -> Nastavení při startu.
 5. Zde zvolte Restartovat a stiskněte klávesu F5.
 6. Spusťte Internet Explorer nebo jiný prohlížeč a do adresního řádku zadejte následující odkaz: https://odstranitvirus.cz/download/hunter.exe
 7. Stáhněte si program na svou pracovní plochu a spusťte jej. Program následně odstraní závadné soubory.

3. VYUŽIJTE KE STAŽENÍ ANTI-SPYWARU DALŠÍ POČÍTAČ:

 1. Vezměte si na pomoc další počítač, který není dotyčným virem napaden, a stáhněte do něj Reimage nebo SpyHunterCombo Cleaner.
 2. Stažený anti-malware následně zkopírujte na CD/DVD, externí disk nebo USB flash disk.
 3. Mezitím zastavte škodlivé procesy běžící v napadeném počítači. Více info najdete v tomto návodu.
 4. Do napadeného počítače vložte nosič, na který jste uložili anti-spywarový program, a spusťte jej.
Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.
obrázek pro Rango Win 8 Antispyware 2014
obrázek pro Rango Win 8 Antispyware 2014

O autorovi

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Vůdce

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Ugnius Kiguolis
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-rango-win-8-antispyware-2014.html

Návody na odstranění v dalších jazycích