Míra závažnosti:  
  (92/100)

Live Security Professional. Jak ho odstranit? (Průvodce odinstalace)

od Jake Doevan - - | Druh: Programy kradoucí data

Live Security Professional je nebezpečná počítačová hrozba patřící do rodiny Winwebsec. Winwebsec na sebe upozornil již škodlivou aplikací Live Security Platinum a aktuálně také nejnovějším roguem zvaným System Progressive Protection. Výrobci scamu použili opět stejné grafické rozhraní a i tuto hrozbu navrhli pro stejnou činnost jako ty předešlé – Live Security Professional se snaží vzbudit v uživateli dojem, že se na jeho počítači nachází velké množství virů a že by si měl proto zakoupit licencovanou verzi programu Live Security Professional. V případě, že vám na bezpečí vašeho počítače skutečně záleží, si tuto licenci nekupujte. Trialware, stejně jako licencovanou verzi programu Live Security Professional, je třeba ze systému naopak neprodleně odstranit. Tato aplikace totiž neobsahuje žádnou databází virů, proto ani nedokáže objevit v počítači bezpečnostní hrozby a její upozornění jsou zcela smyšlená. Jejím jediným cílem je připravit svou oběť o peníze. Pamatujte si také, že případnou platbou za licenci poskytnete programu příležitost odcizit rovněž údaje z vaší platební karty! Z uvedených informací je patrné, že v případě upozornění Live Security Professional je skutečnou hrozbou na počítači právě sama tato aplikace.

JAK MOHU BÝT NAPADEN virem Live Security Professional?

Tento program se velmi podobá ostatním rougům z rodiny Winwebsec. Není proto žádným překvapením, že využívá i stejnou distribuční strategii. Naše výzkumné středisko by rádo upozornilo uživatele zejména na skutečnost, že k nechtěnému stažení viru Live Security Professional může dojít při stahování freewaru, sharewaru, příloh nevyžádané pošty nebo při stahování jiného infikovaného obsahu. Live Security Professional provede v systému určité menší změny a ihned po restartování počítače v něm zahájí svou pochybnou misi. Ve snaze získat vaše peníze se vám tento program představí jako užitečný nástroj schopný ochránit počítač před počítačovými viry. To však není pravda. Veškerá upozornění od programu Live Security Professional ignorujte. Mohou vypadat například následovně:

Varování: Váš počítač je ohrožen
Byla nalezena spywarová infekce!
Pro stažení poslední aktualizace bezpečnostního softwaru klikněte na toto upozornění…

Live Security Professional
Varování! Bylo nalezeno 38 počítačových hrozeb!
Poslední skenování systému nalezlo v počítači škodlivé programy (6), viry (22), adware (2), spyware (6), sledovací cookies (2).
Vřele doporučujeme okamžité odstranění těchto hrozeb z počítače!

Byla nalezena hrozba!
Bezpečnostní varování! Ve vašem počítači byl nalezen software narušující zásady ochrany osobních údajů. Hrozí odcizení některých osobních údajů a závažné poškození systému. Odstraňte hrozbu okamžitým spuštěním bezpečnostního skenování systému.

Virus Live Security Professional začne po instalaci do počítače bombardovat uživatele oznámeními o nalezení velkého množství problémů a hrozeb v počítači. Jejich zobrazování lze zastavit odstraněním programu Live Security Professional z počítače. Jestliže si tento program v systému ponecháte, můžete přijít o své peníze nebo vystavit počítač dalším hrozbám – tento rouge anti-spyware může zpomalit váš počítač, přesměrovat vaše prohlížeče či zapříčinit odcizení vašich osobních informací.

JAK MOHU Live Security Professional ZE SYSTÉMU ODSTRANIT?

Pokud se vám podaří připojit se s napadeným počítačem k internetu, stáhněte si jeden z následujících programů: SpyHunterCombo Cleaner, Reimage, Malwarebytes Malwarebytes. Před spuštěním skenu je třeba stažený program ještě aktualizovat. Pouze program s aktuální databází všech hrozeb může systém zkontrolovat skutečně důsledně! Mnohé viry tohoto typu jsou ale schopné spuštění legitimních bezpečnostních programů v počítači zablokovat. Uvádíme zde proto i několik tipů, jak lze běžící procesy viru Live Security Professional zastavit a program odstranit:

* Běžící procesy tohoto malwaru se můžete pokusit zastavit restartováním počítače v ‚Nouzovém režimu se sítí‘. Otevřete Správce úloh (ctrl+shift+esc) a vyhledejte procesy [náhodná písmena a/nebo čísla].exe či protector[náhodné znaky].exe. Tyto procesy zastavte a spusťte úplné skenování systému anti-malwarovým programem. Nezapomeňte provést skenování svého počítače poté ještě v normálním režimu, abyste se ujistili, že virus byl skutečně definitivně odstraněn!

* Můžete také vyzkoušet tento registrační kód, který fungoval v případě dřívějších aplikací WinWebSec: AA39754E-715219CE.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.
obrázek pro Live Security Professional
obrázek pro Live Security Professional

O autorovi

Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-live-security-professional.html

Návody na odstranění v dalších jazycích