Kybernetické hrozby na které si tento rok dávat pozor: adwary, "únosci" prohlížeče a ransomwarové viry

od Linas Kiguolis - -

První čtvrtletí roku 2016 již uživatelům na celém světě přinesl řadu nových počítačových hrozeb, které představují nebezpečí pro stabilitu jejich zařízení. Kybernetičtí odborníci zaznamenali, že v průběhu tohoto relativně krátkého období, byly viry aktivnější než kdykoliv předtím. Bylo zjištěno, že mezi ty nejvýznačnější doposud patří adwary, „únosci“ prohlížeče a ransomwarové viry Zatímco první dvě kategorie mohou být velmi rušivé a způsobují drobné poruchy v systému, nezpůsobují na infikovaném počítači velké škody a je možné se jich poměrně snadno zbavit. Ransomwary bývají nesrovnatelně ničivější. Nejen, že negativně ovlivňují výkon počítače, ale také blokují soubory. Tvůrci antivirů a počítačoví odborníci se usilovně snaží vytvořit protilátku proti těmto virům, a také se jim podařilo učinit několik významných objevů v této oblasti.

Desktop of infected computer

Hovoříme-li o nejplodnějších adwarových programech tohoto roku, DNS Unlocker si nepochybně zaslouží místo mezi nejrozšířenějšími viry podporující reklamu součastnosti. Tento podvodný program již vložil reklamu a podezřelé odkazy na tisíce infikovaných počítačů po celém světě. „Únosci“ prohližeče jako je yoursites123 nebo piesearch.com také nejsou pozadu. Tyto neodbytné falešné vyhledávače neopouštějí počítače otrávených uživatelů i přes pokusy o jejich odstranění. Nicméně, proces odstraňování „únosce“ prohlížeče nebo adwaru se může v porovnání s ransomwarem zdát jako procházka růžovou zahradou. Množství těchto škodlivých programů každým dnem roste a hrozí zablokování souborů navždy, pokud nechcete platit výkupné. TeslaCrypt, CryptoWall, a CryptoLocker je třeba označit jako „vůdce“ mezi ransomwary, protože se jim od svých obětí po celém světě podařilo vyloudit stovky tisíc, ne-li milionů dolarů. I přesto, že se ransomware netají tím, že jeho zaměr infiltrovat počítač je peněžní zisk, všechny zmiňované viry se snaží vytvářet snadné příjmy využíváním nic netušících uživatelů. Proto vzhledem k přílivu nových a nebezpečných virů, byste se měli letos zaměřit na vybavení počítače s nejlepším antivirovým softwarem a dohlédnout na stabilitu vašeho systému.

Kybernetičtí bezpečnostní analytici zdůrazňují, že zranitelnost počítače vůči virům je silně závislá na stabilitě systému. Proto, aby byl váš počítač v bezpečí, je důležité, se ujistil, že neobsahuje žádné nepotřebné programy nebo soubory. Webové stránky, které se specializují na hloubkovou analýzu nebezpečných souborů, jako je ugetfix.com mohou být velmi užitečné k označení, detekci a odstranění takových složek z počítače. A nakonec, nákup seriózního nástroje, který bojuje s viry je také povinná investice do zabezpečení vašich budoucích údajů, financí, jakož to i ochrany soukromí vašich osobních údajů.

Zdroj: http://www.2-spyware.com/7230

Přečtěte si v jiném jazyce


Soubory
Software
Porovnávání
Přidejte si nás na Facebooku k oblíbeným