Co je to close.js? Mám ho odstranit?

od Lucia Danes - -

Jak nebezpečný je soubor close.js?

Close.js je nebezpečný JavaScript soubor, který úzce souvisí se Spora ransomwarem. Tento soubor je zodpovědný za spouštění ransomwaru na cílovém počítači, takže může být považován za důležitou součást celého operačního procesu. Obvykle si oběti tento soubor do svých počítačových systémů nainstalují, když jsou mylně přesvědčeni, že si mohou stáhnout škodlivou přílohu e-mailové zprávy do svých počítačů.

Zavádějící e-mailová zpráva tvrdí, že souvisí s nějakou významnou organizací, jako je vládní instituce, advokátní kancelář atd. Nicméně jakmile se falešná příloha dostane do počítače, vypustí do systému soubor close.js. Poté soubor spustí malware a zahájí proces šifrování dat. Někdy jsou lidé nuceni podívat se na chybovou zprávu, která tvrdí, že soubor aplikace Word je poškozen, zatímco ransomwarový virus šifruje soubory.

Jak jste jistě pochopili, close.js je nebezpečný soubor, který může způsobit spoustu škod zašifrováním důležitých dokumentů, obrázků, zvukových nebo obrazových souborů, databází apod. Nenechávejte tento soubor v počítači, aby byl systém zranitelný.

Poté, co jste si všimli, že Spora je již ve vašem počítači, měli byste počítač zkontrolovat pomocí spolehlivého antivirového programu nebo programu pro odstraňování škodlivého softwaru. Důrazně doporučujeme odstranit soubor clos.js a Spora ransomware pomocí programu ReimageIntego.

Před instalací nebo spuštěním anti-malwerového programu však pravděpodobně budete muset restartovat počítač do Nouzového režimu, protože tyto viry mají tendenci blokovat bezpečnostní software. Pokud potřebujete další pomoc s odstraněním viru a souboru close.js, postupujte podle našeho podrobného průvodce krok za krokem, najdete ho zde.

Jak se může tento soubor dostat do mého počítače?

Soubor close.js se v počítači objeví, jakmile se nakazí ransomwarem Spora. Virus se většinou šíří prostřednictvím škodlivých e-mailových příloh, které se tváří jako faktury, a jiné obchodní dokumenty word nebo PDF.

Bez ohledu na to, že soubor vypadá jako běžný soubor, který je bezpečný, má ve skutečnosti dvě různá rozšíření, která poukazují na skryté funkce tohoto souboru. Když člověk klikne na tento soubor, spustí škodlivý soubor close.js v adresáři %TEMP%.

V důsledku toho Spora virus spustí proces šifrování dat, kterého si nevšimnete, dokud se nepokusíte jeden z těchto souborů otevřít. Chcete-li se vyhnout útoku ransomwaru, měli byste být opatrní s e-maily a nespěchat s otevíráním příloh. Nejprve se ujistěte, že můžete odesílateli důvěřovat!

Jak odstranit soubor close.js z počítače?

Chceme poukázat na to, že odstranění souboru close.js nevyřeší hlavní problém. Tento soubor je jedním z hlavních znaků, které ukazují, že váš počítač je infikován ransomwarem. Odstranění tohoto souboru nezastaví šifrování vašich souborů a jiné škodlivé aktivity iniciované virem Spora.

Mějte na paměti, že nedoporučujeme vymazání takových nebezpečných kybernetických hrozeb, protože jsou nastaveny tak, aby se zabránilo jejich odstranění. Radši byste měli počítač zkontrolovat pomocí nástroje pro odstranění škodlivého softwaru, jako je například ReimageIntego nebo SpyHunter 5Combo Cleaner, abyste ransomware Spora a jeho soubory odstranili z počítače. Váš preferovaný nástroj zabezpečení také odstraní ze zařízení soubor close.js. 

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.
O autorovi
Lucia Danes
Lucia Danes - Zabývající se viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Lucia Danes
O společnosti Esolutions


Váš názor na close.js

Soubory
Software
Porovnávání