Míra závažnosti:  
  (94/100)

AVbytes XP Protection 2015. Jak ho odstranit? (Průvodce odinstalace)

od Ugnius Kiguolis - - | Druh: Spyware

Co je AVbytes XP Protection 2015?

AVbytes XP Protection 2015 patří mezi ty škodlivé aplikace, které byste si na svém počítači neměli ponechávat v případě, že vám nejsou lhostejné vaše těžce vydělané peníze. Jde o extrémně podezřelý rouge z početné rodiny podvodných programů sdružených pod hlavičkou Braviax. Nainstalovat si tento rouge záměrně je prakticky nemožné. Do počítače se proplíží vždy tajně a s pomocí velmi pochybných metod, jako např. nevyžádané pošty, podvodných vyskakovacích oken, při návštěvě zavirovaných internetových stránek a podobně. Ve chvíli, kdy se v počítači zabydlí, vás začne přesvědčovat o tom, že jde o ryzí anti-spywarový program. V rámci snahy vás obelstít vám začne zobrazovat dokonce i falešné skenování systému a velmi věrohodná vyskakovací okna s různými upozorněními. Své skenování zahájí program ihned po instalaci do počítače a vy díky jeho upozorněním dobře uvidíte, jak postupně projíždí všechny soubory na vašem pevném disku. O pár minut později vám zobrazí i výsledky tohoto ‚skenování‘ a upozorní vás v nich na desítky, případně i stovky škodlivých souborů a infekcí, které se ve vašem systému údajně ukrývají. Pamatujte si, že program AVbytes XP Protection 2015 je podvodná aplikace (tzv. rogue), která ve skutečnosti neoplývá ani schopností skutečného skenování, ani databází virů, která je k němu potřeba. Výsledky, které zobrazuje, jsou smyšlené a obsahují náhodné soubory z vašeho počítače, případně jména skutečných virů, které však nemají s vaším počítačem vůbec nic společného. V době, kdy budete surfovat po internetu, vám bude virus AVbytes XP Protection 2015 neustále zobrazovat vyskakovcí okna, v nichž vás bude varovat před nebezpečnými internetovými stránkami a před viry, které se váš počítač údajně snaží napadnout. Výsledky skenování i tato falešná varování jsou pouze prostředkem, jímž se vás AVbytes XP Protection 2015 pokouší vystrašit a přimět k zaplacení poměrně značné finační částky za svou licencovanou verzi. Ať už se vám tento anti-spyware zdá jakkoli důvěryhodný, NIKDY mu žádné peníze neplaťte, neboť byste o ně touto platbou pouze přišli. Navíc tím své bankovní údaje odhalíte internetovým podvodníkům, kteří by tak mohli získat přístup k vašemu bankovnímu účtu. V případě, že už se AVbytes XP Protection 2015 uvnitř vašeho systému nachází, neotálejte a proveďte okamžitou kontrolu počítače programem Reimage, případně s pomocí jiného spolehlivého anti-spywaru.

Jak se mi může AVbytes XP Protection 2015 dostat do počítače?

AVbytes XP Protection 2015 je velmi škodlivá aplikace, jejímž cílem je připravit vás o peníze. V případě, že si zakoupíte jeho licenci, pro vás bude ještě nebezpečnější. Přestane vám sice zobrazovat svá upozornění a falešné skenování, bude však na počítači stále činný a na pozadí vašich aktivit bude zaznamenávat vaše údery na klávesnici a shromažďovat vaše citlivá data. Jak již bylo zmíněno, tento virus si není možné stáhnout do počítače ručně. K nainstalování do systému využívá výhradně nečestné praktiky. Uživatelé tak nemají šanci všimnout si ho dřív, než začne provádět svá skenování systému a zobrazovat jeho smyšlené výsledky. Pokud o podobné programy nemáte zájem, měli byste si při svém pohybu po internetu počínat opatrně. Pamatujte si, že škodlivé programy se často ukrývají ve vyskakovacích oknech vybízejích uživatele k aktualizacím programů či v podvodných zprávách, které vám budou nabízet antivirovou kontrolu počítače zdarma. AVbytes XP Protection 2015 se kromě toho ukrývá často i v přílohách nevyžádaných e-mailů. Podezřelé e-mailové zprávy proto doporučujeme raději vůbec neotvírat. Máte-li sebemenší podezření, že se vám tento virus v počítači schovává, na nic nečekejte a proveďte kontrolu počítače dřív, než se tomuto viru podaří odcizit vaše peníze či vaši identitu.

Jak odstranit virus AVbytes XP Protection 2015 z počítače?

Pokud si myslíte, že máte virus AVbytes XP Protection 2015 v počítači, měli byste počítač zkontrolovat nějakým spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže případné hrozby nejen odhalit, ale i okamžitě odstranit. V žádném případě si také NEKUPUJTE licenci tohoto viru, neboť tím byste o vynaložené peníze pouze přišli. Místo toho si stáhněte spolehlivý anti-spyware, aktualizujte jej a nechte jej provést úplné skenování systému. Potřebujete-li podrobné instrukce, které vám objasní, jak na to, přečtěte si tento návod.

K odstranění viru AVbytes XP Protection 2015 vřele doporučujeme využít programy Reimage či Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner. Tyto aplikace dokáží snadno vyhledat každou součást nejen této, ale i jiných počítačových hrozeb ukrytých ve vašem systému.

POZOR! AVbytes XP Protection 2015 se může pokusit zablokovat instalaci či činnost legitimních bezpečnostních aplikací včetně programů SpyHunter a StopZilla. Pokud se vám nedaří žádný z těchto programů stáhnout či spustit, vyzkoušejte následující možnosti:

1. ZABLOKOVÁNÍ VIRU S POMOCÍ OBNOVENÍ SYSTÉMU:

 1. Klikněte na Start -> Všechny programy -> Příslušenství -> Systémové nástroje -> Obnovení systému.
 2. Zvolte si Obnovit stav počítače k dřívějšímu datu a klikněte na Další.
 3. Zvolte si datum a odpovídající bod obnovy a klikněte na tlačítko Další.
 4. Vyčkejte, dokud se váš počítač nerestartuje, a poté v okně Obnovení bylo dokončeno klikněte na tlačítko OK .
 5. Následně si stáhněte program Reimage a poté, co provedete jeho aktualizaci, jej nechte provést úplnou kontrolu svého počítačového systému.

2. RESTARTOVÁNÍ V NOUZOVÉM REŽIMU SE SÍTÍ:

 1. Restartujte svůj počítač.
 2. Ihned poté, co počítač začne být aktivní, začněte opakovaně mačkat klávesu F8, a to až do chvíle, než se objeví obrazovka Pokročilé možnosti spuštění.
 3. Zde si zvolte Nouzový režim se sítí (s využitím kláves se šipkami) a poté stiskněte Enter.
 4. Přihlašte se ke stejnému uživatelskému účtu, v němž jste pracovali v běžném režimu Windows.
 5. Nyní klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu IE či jiného prohlížeče a zvolte si Spustit jako či Spustit jako správce. Je-li to nutné, zadejte i své administrátorské heslo.
 6. Do adresního řádku zadejte následující odkaz: https://odstranitvirus.cz/download/hunter.exe a stáhněte si program na pracovní plochu. Poté program spusťte, aby mohl škodlivé soubory viru odstranit.

3. KONTROLA POČÍTAČE S POMOCÍ NOVĚ VYTVOŘENÉHO ÚČTU GUEST:

Máte-li další uživatelský účet (Guest), můžete se pokusit spustit kontrolu systému s jeho pomocí. Jediné, co musíte udělat, je přihlásit se k tomuto uživatelskému účtu a stáhnout si program Reimage, který poté provede skenování vašeho systému. Účet Guest si můžete aktivovat postupem podle následujících instrukcí:

 1. Klikněte na Start -> Nastavení -> Ovládací panely a zvolte si položku Uživatelské účty.
 2. Poté, co se objeví nové okno, klikněte na Účet Guest -> Zapnout účet Guest.
 3. Nyní vyčkejte, dokud se počítač nerestartuje a vy neuvidíte přihlašovací obrazovku Windows.
 4. Na ní si zvolte účet Guest a v něm si poté stáhněte náš doporučený anti-spyware.

4. STAŽENÍ ANTI-SPYWARU S POMOCÍ DALŠÍHO POČÍTAČE:

 1. Vezměte si na pomoc druhý počítač, který není napaden daným virem, a stáhněte si do něj aplikaci Reimage či Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner.
 2. Poté, co tento úkon dokončíte, zkopírujte stažený anti-malware na CD/DVD, externí disk či na USB flash disk.
 3. Mezitím zabijte škodlivé procesy běžící na vašem počítači. Můžete využít tento návod.
 4. Připojte k zavirovanému počítači nosič, na který jste uložili daný anti-spyware, a poté program spusťte.

5. ZABLOKOVÁNÍ VIRU Security Bytes 2015 PŘED SPUŠTĚNÍM SKENOVÁNÍ:

 1. Nechte program Security Bytes 2015, aby zahájil i dokončil své falešné skenování systému.
 2. Klikněte na Povolit nechráněné a zavřete okno s varovným upozorněním.
 3. Otevřete Průzkumník souborů (klikněte na Start -> Dokumenty) a do řádku pro cestu k souboru zadejte text %AppData%. Klikněte na Enter.
 4. Přejmenujte položku guard-agas či další podobné záznamy.
 5. Restartujte svůj počítač a do adresního řádku zadejte tento odkaz: https://odstranitvirus.cz/download/hunter.exe
 6. Stáhněte si program SpyHunter a nechte jej odstranit škodlivé soubory viru Security Bytes 2015.
Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.

O autorovi

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Vůdce

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Ugnius Kiguolis
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-avbytes-xp-protection-2015.html

Návody na odstranění v dalších jazycích