Míra závažnosti:  
  (98/100)

Odstranit AVbytes XP Antivirus 2015

od Julie Splinters - - | Druh: Spyware

Co je AVbytes XP Antivirus 2015?

AVbytes XP Antivirus 2015 je velmi nebezpečný podvodný anti-spyware z kategorie virů typu ‚rouge‘. Je součástí širší skupiny malwarových hrozeb s názvem ‚Braviax‘. Všechny viry Braviax byly vyvinuty s cílem přinést svým tvůrcům finanční zisk. A právě s vidinou zisku vám bude tento program zobrazovat své falešné skenování systému i jeho podvržené výsledky. Kromě toho vám může zpomalit počítač, zavléci do něj různé další hrozby či zaznamenávat údery na klávesnici, a tím pádem získat i vaše osobní údaje. Pokud jste se nechali přesvědčit o tom, že tento program je výkonný anti-spyware, zamyslete se nad ním ještě jednou. AVbytes XP Antivirus 2015 je podvodný program, který své anti-spywarové aktivity pouze předstírá. Snaží se vám namluvit, že se ve vašem počítači objevily vážné hrozby, a touto lží se vás snaží přimět k zakoupení své licence. Licencovaná verze vám má podle tohoto programu pomoci ‚nalezené‘ hrozby odstranit. Licenci AVbytes XP Antivirus 2015 si ale v žádném případě NEKUPUJTE. Pouze byste tím přišli o vynaložené peníze a mohla by vám být odcizena i vaše identita. Namísto toho zkontrolujte svůj počítač raději softwarem, který je skutečně spolehlivý. My doporučujeme aplikaci Reimage, avšak můžete sáhnout i po nějakém jiném důvěryhodném anti-spywaru. Bezpečnostní program nezapomeňte před spuštěním kontroly také aktualizovat! Je třeba, aby měl pro svou kontrolu k dispozici vždy poslední aktuální databázi internetových hrozeb. Po aktualizaci databáze nechte SpyHunter provést celkové skenování svého systému. Už předem vám můžeme zaručit, že ve výsledcích kontroly provedené důvěryhodným softwarem skončí program AVbytes XP Antivirus 2015 mezi nebezpečnými programy. Tento rouge je proto třeba z počítače okamžitě odstranit. V opačném případě by se z něj v budoucnu mohla velmi snadno stát příčina dalších nepříjemností.

Jak se mi může AVbytes XP Antivirus 2015 dostat do počítače?

Stejně jako jakýkoli další rouge anti-spyware (program, který předstírá, že je anti-spyware) se i AVbytes XP Antivirus 2015 šíří několika různými způsoby. Napadení uživatelé většinou uvěří jeho podvodným zprávám o tom, že potřebují aktualizace pro některé programy, např. pro Flash Player, FLV Player, prohlížeč, správce stahování a podobně. Místo slíbených aktualizací jim ale daná podvodná zpráva pouze nainstaluje do systému virus AVbytes XP Antivirus 2015. V dalších případech vás může obelstít falešné oznámení o virech nebo jiných počítačových hrozbách, které právě napadly váš počítač. Podvodné oznámení vám doporučí spustit kontrolu počítače přes internet. Po jeho rozkliknutí dojde ale opět pouze k instalaci viru AVbytes XP Antivirus 2015. Právě různé nabídky ‚kontroly počítače přes internet‘ jsou velmi častým trikem využívaným k šíření škodlivého softwaru, proto si na ně dávejte dobrý pozor. Poté, co se vám tento falešný program dostane do systému, v něm provede určité změny a ihned po dalším spuštění Windows zahájí i svou hlavní činnost. Napadenému uživateli začne zobrazovat následující upozornění:

System Hijack!
System security threat was detected. Viruses and/or spyware may be damaging your system now. Prevent infection and data loss or stealing by running a free security scan.

Tracking software found!
Your PC activity is being monitored. Possible spyware infection. Your data security may be compromised. Sensitive data can be stolen. Prevent damage now by completing a security scan.

Obsah těchto upozornění byste samozřejmě neměli brát vážně. Se situací ve vašem počítači nemají tyto zprávy nic společného. V případě, že byste se jich rádi zbavili a zároveň ochránili svůj počítač, postupujte podle podrobného návodu na odstranění viru AVbytes XP Antivirus 2015 uvedeného níže. Soubory tohoto viru se můžete pokusit odstranit také ručně. Při ručním odstranění však hrozí, že budou smazány některé legitimní soubory důležité pro normální chod počítače, proto tuto cestu nedoporučujeme. Nejsnazší způsob, jak dát napadený systém do pořádku, je spustit skenování aktualizovaného anti-spywarového programu.

Jak odstranit virus AVbytes XP Antivirus 2015?

Pokud se domníváte, že máte v počítači virus AVbytes XP Antivirus 2015, nechte svůj systém zkontrolovat spolehlivým anti-spywarem, který virus automaticky odstraní! Jediné, co budete muset udělat vy, je stáhnout si spolehlivý anti-spyware, aktualizovat jej a spustit úplné skenování systému. Podrobnější instrukce najdete v tomto návodu. Námi doporučené programy pro pomoc s odstraněním viru AVbytes XP Antivirus 2015 jsou Reimage a SpyHunter 5Combo Cleaner. Tyto programy zvládnou v systému objevit všechny komponenty daného viru i dalších hrozeb, které se mohou v počítači ukrývat.

POZOR! Virus AVbytes XP Antivirus 2015 se může pokusit zablokovat instalaci a činnost legitimních bezpečnostních aplikací, včetně programů SpyHunter a StopZilla. Máte-li se stažením či spuštěním těchto aplikací potíže, vyzkoušejte následující možnosti:

1. ZABLOKOVÁNÍ VIRU S POMOCÍ OBNOVENÍ SYSTÉMU:

 1. Klikněte na tlačítko Start -> Všechny programy -> Příslušenství -> Systémové nástroje -> Obnovení systému.
 2. Zvolte si Obnovit stav počítače k dřívějšímu datu a klikněte na Další.
 3. Zvolte si datum a odpovídající bod obnovy a klikněte na tlačítko Další.
 4. Vyčkejte, dokud se počítač nerestartuje, a poté v okně Obnovení bylo dokončeno klikněte na tlačítko OK.
 5. Stáhněte si program Reimage a poté, co provedete jeho aktualizaci, jej nechte provést úplnou kontrolu svého počítačového systému.

2. RESTARTOVÁNÍ V NOUZOVÉM REŽIMU SE SÍTÍ:

 1. Restartujte svůj počítač.
 2. Ihned poté, co začne být aktivní, začněte opakovaně mačkat klávesu F8, a to až do chvíle, než se objeví obrazovka Pokročilé možnosti spuštění.
 3. Na ní si zvolte Nouzový režim se sítí (s využitím kláves se šipkami) a poté stiskněte Enter.
 4. Přihlaste se ke stejnému uživatelskému účtu, v němž jste pracovali v běžném režimu Windows.
 5. Nyní klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu IE, případně jiného prohlížeče, a zvolte si možnost Spustit jako či Spustit jako správce. Je-li to nutné, zadejte i své administrátorské heslo.
 6. Do adresního řádku zadejte následující odkaz: https://odstranitvirus.cz/download/hunter.exe a stáhněte si program na pracovní plochu.
 7. Poté program spusťte, aby mohl škodlivé soubory viru odstranit.

3. KONTROLA POČÍTAČE S POMOCÍ NOVĚ VYTVOŘENÉHO ÚČTU GUEST:

Máte-li další uživatelský účet (Guest), můžete se pokusit spustit kontrolu systému s jeho pomocí. Jediné, co je třeba udělat, je přihlásit se k tomuto uživatelskému účtu a stáhnout si program Reimage, který poté provede kontrolu počítačového systému. Účet Guest si můžete aktivovat postupem podle následujících instrukcí:

 1. Klikněte na Start -> Nastavení -> Ovládací panely a zvolte si položku Uživatelské účty.
 2. Poté, co se objeví nové okno, klikněte na Účet Guest -> Zapnout účet Guest.
 3. Nyní vyčkejte, dokud se počítač nerestartuje a vy neuvidíte přihlašovací obrazovku Windows.
 4. Na ní si zvolte účet Guest a v něm si poté stáhněte námi doporučený anti-spyware.

4. STAŽENÍ ANTI-SPYWARU S POMOCÍ DALŠÍHO POČÍTAČE:

 1. Vezměte si na pomoc druhý počítač, který není tímto virem napaden, a stáhněte si do něj aplikaci Reimage či SpyHunter 5Combo Cleaner.
 2. Poté, co tento úkon dokončíte, zkopírujte stažený anti-malware na CD/DVD, externí disk či na USB flash disk.
 3. Mezitím zabijte škodlivé procesy běžící na vašem počítači. Můžete využít tento návod.
 4. Připojte k zavirovanému počítači nosič, na který jste uložili daný anti-spyware, a program spusťte.

5. ZABLOKOVÁNÍ VIRU AVbytes XP Antivirus 2015 PŘED SPUŠTĚNÍM SKENOVÁNÍ:

 1. Nechte program AVbytes XP Antivirus 2015, aby zahájil i dokončil své falešné skenování systému.
 2. Klikněte na Povolit nechráněné a zavřete okno s varovným upozorněním.
 3. Otevřete Průzkumník souborů (klikněte na Start -> Dokumenty) a do řádku pro cestu k souboru zadejte text %AppData%. Klikněte na Enter.
 4. Změňte název položky guard-agas či další podobných záznamů.
 5. Restartujte svůj počítač a do adresního řádku zadejte tento odkaz: https://odstranitvirus.cz/download/hunter.exe
 6. Stáhněte si program SpyHunter a nechte jej škodlivé soubory viru AVbytes XP Antivirus 2015 odstranit.
Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.

O autorovi

Julie Splinters
Julie Splinters - Specialistka na odstraňování malwaru

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Julie Splinters
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-avbytes-xp-antivirus-2015.html

Návody na odstranění v dalších jazycích