Míra závažnosti:  
  (97/100)

AVbytes Win 7 Antivirus 2015. Jak ho odstranit? (Průvodce odinstalace)

od Jake Doevan - - | Druh: Programy kradoucí data

Co je AVbytes Win 7 Antivirus 2015?

AVbytes Win 7 Antivirus 2015 je další podvodná aplikace ze skupiny nebezpečného malwaru s názvem Braviax. Ihned poté, co se tomuto viru podaří proklouznout do systému (program AVbytes Win 7 Antivirus 2015 má několik dalších variant schopných napadnout také Windows 7, 8, Vista a XP), provede v něm určité změny a začne uživateli zobrazovat podvodná upozornění, falešné skenováni systému a další zprávy. Jak už jsme se ale zmínili, jedná se o podvodný program, jehož varování před viry a dalšími problémy v počítači jsou zcela smyšlená, proto jejich obsahu nevěnujte žádnou pozornost. A to i přesto, že mohou působit velmi důvěryhodně. Proč vám je tento program zobrazuje? Hlášením o virech se vás snaží vystrašit a přinutit ke koupi své plné verze (licence), která má podle jeho slov údajné hrozby odstranit. Místo platby za tuto licenci ale investujte raději do důvěryhodného anti-spywarového programu. Pouze spolehlivý software vám pomůže odhalit skutečné hrozby uvnitř vašeho systému, a my vás již předem můžeme ujistit o tom, že právě mezi hrozbami bude ve výsledcích i program AVbytes Win 7 Antivirus 2015. Proto jej ze systému odstraňte dřív, než na něm zahájí škodlivé své aktivity nebo než začne sledovat vaše brouzdání po internetu. K jeho odstranění doporučujeme využít programy Reimage či Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner.

Jak se mi může AVbytes Win 7 Antivirus 2015 dostat do počítače?

Rouge anti-spywarů, tedy falešných anti-spywarových programů se po internetu šíří stovky. Některé z nich mohou být značně nebezpečné a mohou vás snadno připravit o určitou finanční částku či odcizit vaše osobní informace. A právě takovou hrozbu představuje i program AVbytes Win 7 Antivirus 2015. Nepříjemnostem spojeným s tímto programem se lze nejsnáze vyhnout tím, že se zcela vyhnete i této aplikaci jako takové. Toho lze docílit instalací spolehlivého anti-spywarového programu. Svůj bezpečnostní software nezapomeňte také pravidelně aktualizovat, neboť je důležité, aby své kontroly prováděl vždy s poslední aktuální databází hrozeb. Dále je třeba dodržovat ještě tyto zásady. Zaprvé, vyhýbejte se ilegálním internetovým stránkám. Často se na nich objevuje velké množství podvodných vyskakovacích oken a upozornění, po jejichž rozkliknutí se vám do počítače nainstalují viry. Zadruhé, ignorujte všechna upozornění, která vám budou tvrdít, že byste si měli stáhnout aktualizace pro programy jako Flash Player, FLV Player a podobně. Tato upozornění jsou využívána většinou k šíření adwaru, prohlížečových únsoců a virů typu ‚rouge‘. V souvislosti s těmito upozorněními buďte ale obezřetní nejen na nezákonných internetových stránkách, ale i na legálních webech. Tato oznámení se totiž mohou objevit i tam. A v neposlední řadě také vždy mažte všechny podezřelé e-maily. Pokud nějaký e-mail vypadá až příliš slibně na to, aby byl pravdivý, kontaktujte ještě před stažením jeho příloh do počítače jeho odesílatete. Pokud byste si přílohy stáhli okamžitě, mohl by se vám s nimi do systému snadno vloudit právě i virus PC with AVbytes Win 7 Antivirus 2015. A nejen on. V případě, že se tomuto viru přesto podaří systém napadnout, začne vám kromě falešné antivirové kontroly zobrazovat i upozornění následujícího znění:

System Hijack!
System security threat was detected. Viruses and/or spyware may be damaging your system now. Prevent infection and data loss or stealing by running a free security scan.

Jak odstranit virus AVbytes Win 7 Antivirus 2015?

Pokud už se vám varování AVbytes Win 7 Antivirus 2015 před počítačovými hrozbami a různými problémy ve vašem počítači zobrazují, nechte svůj počítač zkontrolovat nějakým spolehlivým anti-spywarem a nalezené hrozby nechte také odstranit. V žádném případě si naopak NEKUPUJTE licenci viru AVbytes Win 7 Antivirus 2015. Šlo by pouze o zbytečnou ztrátu peněz. Raději si stáhněte nějaký důvěryhodný anti-spyware, aktualizujte jej a nechte jej provést celkovou kontrolu svého systému. Potřebujete-li podrobnější instrukce, přečtěte si tento návod. S odstraněním viru AVbytes Win 7 Antivirus 2015 vám nejlépe pomohou programy Reimage či Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner. Tyto programy dokáží odhalit v počítači všechny součásti nejen tohoto viru, ale i dalších případných hrozeb.

POZOR! Virus AVbytes Win 7 Antivirus 2015 se může pokusit zablokovat instalaci a činnost legitimních bezpečnostních aplikací, a to včetně programů SpyHunter a StopZilla. Pokud máte se stažením či spuštěním těchto aplikací potíže, vyzkoušejte následující možnosti:

1. ZABLOKOVÁNÍ VIRU S POMOCÍ OBNOVENÍ SYSTÉMU:

 1. Klikněte na tlačítko Start -> Všechny programy -> Příslušenství -> Systémové nástroje -> Obnovení systému.
 2. Zvolte si Obnovit stav počítače k dřívějšímu datu a klikněte na Další.
 3. Zvolte si datum a odpovídající bod obnovy a klikněte na tlačítko Další.
 4. Vyčkejte, dokud se počítač nerestartuje, a poté v okně Obnovení bylo dokončeno klikněte na tlačítko OK.
 5. Stáhněte si program Reimage a poté, co provedete jeho aktualizaci, jej nechte provést úplnou kontrolu svého počítačového systému.

Pokud jste uživatel Windows 8, postupujte následovně:

 1. Přejděte na úvodní obrazovku Windows 8 Start Screen a do okénka pro vyhledávání začněte psát bod obnovy.
 2. Klikněte na Nastavení -> Vytvořit bod obnovy.
 3. Poté si v záložce Ochrana systému zvolte Obnovení systému.
 4. Klikněte na tlačítko Další a ze zobrazených možností bodu obnovy si poklikem levým tlačítkem myši zvolte ten, který potřebujete.
 5. Nyní si vzolte Vyhledat všechny ovlivněné programy -> Zavřít -> Další -> Dokončit.
 6. Poté, co se počítač restartuje, si stáhněte program Reimage, aktualizujte jej a spusťte úplné skenování systému.

2. RESTARTOVÁNÍ V NOUZOVÉM REŽIMU SE SÍTÍ:

 1. Restartujte svůj počítač.
 2. Ihned poté, co začne být aktivní, začněte opakovaně mačkat klávesu F8, a to až do chvíle, než se objeví obrazovka Pokročilé možnosti spuštění. Na ní si zvolte Nouzový režim se sítí (s využitím kláves se šipkami) a poté stiskněte Enter.
 3. Přihlaste se ke stejnému uživatelskému účtu, v němž jste pracovali v běžném režimu Windows.
 4. Nyní klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu IE, případně jiného prohlížeče, a zvolte si možnost Spustit jako či Spustit jako správce. Je-li to nutné, zadejte i své administrátorské heslo.
 5. Do adresního řádku zadejte následující odkaz: https://odstranitvirus.cz/download/hunter.exe a stáhněte si program na pracovní plochu.
 6. Poté program spusťte, aby mohl škodlivé soubory viru odstranit.

3. KONTROLA POČÍTAČE S POMOCÍ NOVĚ VYTVOŘENÉHO ÚČTU GUEST:

Máte-li další uživatelský účet (Guest), můžete se pokusit spustit kontrolu systému s jeho pomocí. Jediné, co je třeba udělat, je přihlásit se k tomuto uživatelskému účtu a stáhnout si program Reimage, který poté provede kontrolu počítačového systému. Účet Guest si můžete aktivovat postupem podle následujících instrukcí:

 1. Klikněte na Start -> Nastavení -> Ovládací panely a zvolte si položku Uživatelské účty.
 2. Poté, co se objeví nové okno, klikněte na Účet Guest -> Zapnout účet Guest.
 3. Nyní vyčkejte, dokud se počítač nerestartuje a vy neuvidíte přihlašovací obrazovku Windows.
 4. Na ní si zvolte účet Guest a v něm si poté stáhněte námi doporučený anti-spyware.

4. STAŽENÍ ANTI-SPYWARU S POMOCÍ DALŠÍHO POČÍTAČE:

 1. Vezměte si na pomoc druhý počítač, který nebyl napaden stejným virem, a stáhněte si do něj aplikaci Reimage či Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner.
 2. Poté, co stahování dokončíte, zkopírujte stažený anti-malware na CD/DVD, externí disk či na USB flash disk.
 3. Mezitím zabijte škodlivé procesy běžící na vašem počítači. Můžete využít tento návod.
 4. Připojte k zavirovanému počítači nosič, na který jste uložili daný anti-spyware, a program spusťte.

5. ZABLOKOVÁNÍ VIRU AVbytes Win 7 Antivirus 2015 PŘED SPUŠTĚNÍM SKENOVÁNÍ:

 1. Nechte program AVbytes Win 7 Antivirus 2015, aby zahájil i dokončil své falešné skenování systému.
 2. Klikněte na Povolit nechráněné a zavřete okno s varovným upozorněním.
 3. Otevřete Průzkumník souborů (klikněte na Start -> Dokumenty) a do řádku pro cestu k souboru zadejte text %AppData%. Klikněte na Enter.
 4. Změňte název položky guard-agas či další podobných záznamů.
 5. Restartujte svůj počítač a do adresního řádku zadejte tento odkaz: https://odstranitvirus.cz/download/hunter.exe
 6. Stáhněte si program SpyHunter a nechte jej škodlivé soubory viru AVbytes Win 7 Antivirus 2015 odstranit.
Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.
obrázek pro AVbytes Win 7 Antivirus 2015
obrázek pro AVbytes Win 7 Antivirus 2015

O autorovi

Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-avbytes-win-7-antivirus-2015.html

Návody na odstranění v dalších jazycích