Míra závažnosti:  
  (97/100)

AVbytes Win 7 Antivirus 2015. Jak ho odstranit? (Průvodce odinstalace)

od Jake Doevan - - | Druh: Programy kradoucí data

Co je AVbytes Win 7 Antivirus 2015?

AVbytes Win 7 Antivirus 2015 je další podvodná aplikace ze skupiny nebezpečného malwaru s názvem Braviax. Ihned poté, co se tomuto viru podaří proklouznout do systému (program AVbytes Win 7 Antivirus 2015 má několik dalších variant schopných napadnout také Windows 7, 8, Vista a XP), provede v něm určité změny a začne uživateli zobrazovat podvodná upozornění, falešné skenováni systému a další zprávy. Jak už jsme se ale zmínili, jedná se o podvodný program, jehož varování před viry a dalšími problémy v počítači jsou zcela smyšlená, proto jejich obsahu nevěnujte žádnou pozornost. A to i přesto, že mohou působit velmi důvěryhodně. Proč vám je tento program zobrazuje? Hlášením o virech se vás snaží vystrašit a přinutit ke koupi své plné verze (licence), která má podle jeho slov údajné hrozby odstranit. Místo platby za tuto licenci ale investujte raději do důvěryhodného anti-spywarového programu. Pouze spolehlivý software vám pomůže odhalit skutečné hrozby uvnitř vašeho systému, a my vás již předem můžeme ujistit o tom, že právě mezi hrozbami bude ve výsledcích i program AVbytes Win 7 Antivirus 2015. Proto jej ze systému odstraňte dřív, než na něm zahájí škodlivé své aktivity nebo než začne sledovat vaše brouzdání po internetu. K jeho odstranění doporučujeme využít programy Reimage či Malwarebytes Malwarebytes.

Jak se mi může AVbytes Win 7 Antivirus 2015 dostat do počítače?

Rouge anti-spywarů, tedy falešných anti-spywarových programů se po internetu šíří stovky. Některé z nich mohou být značně nebezpečné a mohou vás snadno připravit o určitou finanční částku či odcizit vaše osobní informace. A právě takovou hrozbu představuje i program AVbytes Win 7 Antivirus 2015. Nepříjemnostem spojeným s tímto programem se lze nejsnáze vyhnout tím, že se zcela vyhnete i této aplikaci jako takové. Toho lze docílit instalací spolehlivého anti-spywarového programu. Svůj bezpečnostní software nezapomeňte také pravidelně aktualizovat, neboť je důležité, aby své kontroly prováděl vždy s poslední aktuální databází hrozeb. Dále je třeba dodržovat ještě tyto zásady. Zaprvé, vyhýbejte se ilegálním internetovým stránkám. Často se na nich objevuje velké množství podvodných vyskakovacích oken a upozornění, po jejichž rozkliknutí se vám do počítače nainstalují viry. Zadruhé, ignorujte všechna upozornění, která vám budou tvrdít, že byste si měli stáhnout aktualizace pro programy jako Flash Player, FLV Player a podobně. Tato upozornění jsou využívána většinou k šíření adwaru, prohlížečových únsoců a virů typu ‚rouge‘. V souvislosti s těmito upozorněními buďte ale obezřetní nejen na nezákonných internetových stránkách, ale i na legálních webech. Tato oznámení se totiž mohou objevit i tam. A v neposlední řadě také vždy mažte všechny podezřelé e-maily. Pokud nějaký e-mail vypadá až příliš slibně na to, aby byl pravdivý, kontaktujte ještě před stažením jeho příloh do počítače jeho odesílatete. Pokud byste si přílohy stáhli okamžitě, mohl by se vám s nimi do systému snadno vloudit právě i virus PC with AVbytes Win 7 Antivirus 2015. A nejen on. V případě, že se tomuto viru přesto podaří systém napadnout, začne vám kromě falešné antivirové kontroly zobrazovat i upozornění následujícího znění:

System Hijack!
System security threat was detected. Viruses and/or spyware may be damaging your system now. Prevent infection and data loss or stealing by running a free security scan.

Jak odstranit virus AVbytes Win 7 Antivirus 2015?

Pokud už se vám varování AVbytes Win 7 Antivirus 2015 před počítačovými hrozbami a různými problémy ve vašem počítači zobrazují, nechte svůj počítač zkontrolovat nějakým spolehlivým anti-spywarem a nalezené hrozby nechte také odstranit. V žádném případě si naopak NEKUPUJTE licenci viru AVbytes Win 7 Antivirus 2015. Šlo by pouze o zbytečnou ztrátu peněz. Raději si stáhněte nějaký důvěryhodný anti-spyware, aktualizujte jej a nechte jej provést celkovou kontrolu svého systému. Potřebujete-li podrobnější instrukce, přečtěte si tento návod. S odstraněním viru AVbytes Win 7 Antivirus 2015 vám nejlépe pomohou programy Reimage či Malwarebytes Malwarebytes. Tyto programy dokáží odhalit v počítači všechny součásti nejen tohoto viru, ale i dalších případných hrozeb.

POZOR! Virus AVbytes Win 7 Antivirus 2015 se může pokusit zablokovat instalaci a činnost legitimních bezpečnostních aplikací, a to včetně programů SpyHunter a StopZilla. Pokud máte se stažením či spuštěním těchto aplikací potíže, vyzkoušejte následující možnosti:

1. ZABLOKOVÁNÍ VIRU S POMOCÍ OBNOVENÍ SYSTÉMU:

 1. Klikněte na tlačítko Start -> Všechny programy -> Příslušenství -> Systémové nástroje -> Obnovení systému.
 2. Zvolte si Obnovit stav počítače k dřívějšímu datu a klikněte na Další.
 3. Zvolte si datum a odpovídající bod obnovy a klikněte na tlačítko Další.
 4. Vyčkejte, dokud se počítač nerestartuje, a poté v okně Obnovení bylo dokončeno klikněte na tlačítko OK.
 5. Stáhněte si program Reimage a poté, co provedete jeho aktualizaci, jej nechte provést úplnou kontrolu svého počítačového systému.

Pokud jste uživatel Windows 8, postupujte následovně:

 1. Přejděte na úvodní obrazovku Windows 8 Start Screen a do okénka pro vyhledávání začněte psát bod obnovy.
 2. Klikněte na Nastavení -> Vytvořit bod obnovy.
 3. Poté si v záložce Ochrana systému zvolte Obnovení systému.
 4. Klikněte na tlačítko Další a ze zobrazených možností bodu obnovy si poklikem levým tlačítkem myši zvolte ten, který potřebujete.
 5. Nyní si vzolte Vyhledat všechny ovlivněné programy -> Zavřít -> Další -> Dokončit.
 6. Poté, co se počítač restartuje, si stáhněte program Reimage, aktualizujte jej a spusťte úplné skenování systému.

2. RESTARTOVÁNÍ V NOUZOVÉM REŽIMU SE SÍTÍ:

 1. Restartujte svůj počítač.
 2. Ihned poté, co začne být aktivní, začněte opakovaně mačkat klávesu F8, a to až do chvíle, než se objeví obrazovka Pokročilé možnosti spuštění. Na ní si zvolte Nouzový režim se sítí (s využitím kláves se šipkami) a poté stiskněte Enter.
 3. Přihlaste se ke stejnému uživatelskému účtu, v němž jste pracovali v běžném režimu Windows.
 4. Nyní klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu IE, případně jiného prohlížeče, a zvolte si možnost Spustit jako či Spustit jako správce. Je-li to nutné, zadejte i své administrátorské heslo.
 5. Do adresního řádku zadejte následující odkaz: https://odstranitvirus.cz/download/hunter.exe a stáhněte si program na pracovní plochu.
 6. Poté program spusťte, aby mohl škodlivé soubory viru odstranit.

3. KONTROLA POČÍTAČE S POMOCÍ NOVĚ VYTVOŘENÉHO ÚČTU GUEST:

Máte-li další uživatelský účet (Guest), můžete se pokusit spustit kontrolu systému s jeho pomocí. Jediné, co je třeba udělat, je přihlásit se k tomuto uživatelskému účtu a stáhnout si program Reimage, který poté provede kontrolu počítačového systému. Účet Guest si můžete aktivovat postupem podle následujících instrukcí:

 1. Klikněte na Start -> Nastavení -> Ovládací panely a zvolte si položku Uživatelské účty.
 2. Poté, co se objeví nové okno, klikněte na Účet Guest -> Zapnout účet Guest.
 3. Nyní vyčkejte, dokud se počítač nerestartuje a vy neuvidíte přihlašovací obrazovku Windows.
 4. Na ní si zvolte účet Guest a v něm si poté stáhněte námi doporučený anti-spyware.

4. STAŽENÍ ANTI-SPYWARU S POMOCÍ DALŠÍHO POČÍTAČE:

 1. Vezměte si na pomoc druhý počítač, který nebyl napaden stejným virem, a stáhněte si do něj aplikaci Reimage či Malwarebytes Malwarebytes.
 2. Poté, co stahování dokončíte, zkopírujte stažený anti-malware na CD/DVD, externí disk či na USB flash disk.
 3. Mezitím zabijte škodlivé procesy běžící na vašem počítači. Můžete využít tento návod.
 4. Připojte k zavirovanému počítači nosič, na který jste uložili daný anti-spyware, a program spusťte.

5. ZABLOKOVÁNÍ VIRU AVbytes Win 7 Antivirus 2015 PŘED SPUŠTĚNÍM SKENOVÁNÍ:

 1. Nechte program AVbytes Win 7 Antivirus 2015, aby zahájil i dokončil své falešné skenování systému.
 2. Klikněte na Povolit nechráněné a zavřete okno s varovným upozorněním.
 3. Otevřete Průzkumník souborů (klikněte na Start -> Dokumenty) a do řádku pro cestu k souboru zadejte text %AppData%. Klikněte na Enter.
 4. Změňte název položky guard-agas či další podobných záznamů.
 5. Restartujte svůj počítač a do adresního řádku zadejte tento odkaz: https://odstranitvirus.cz/download/hunter.exe
 6. Stáhněte si program SpyHunter a nechte jej škodlivé soubory viru AVbytes Win 7 Antivirus 2015 odstranit.
Můžeme být partnerem jakéhokoli produktu, který doporučujeme na našich stránkách. Pro plné znění viz Dohodu o užívání Stažením kteréhokoli z poskytovaných anti-spywarových programů pro odstranění AVbytes Win 7 Antivirus 2015 souhlasíte s zásady ochrany osobních údajů a dohoda o užívání
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s OS X
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodařilo odstranit infekci pomocí programu Reimage, odešlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností o problému.
Reimage se doporučuje pro odinstalování AVbytes Win 7 Antivirus 2015. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.
Více informací o tomto programu naleznete v recenzi programu Reimage.
Tiskové zmínky o Reimage
Podobné programy
Malwarebytes
Podobné programy
Malwarebytes
obrázek pro AVbytes Win 7 Antivirus 2015
obrázek pro AVbytes Win 7 Antivirus 2015

O autorovi

Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-avbytes-win-7-antivirus-2015.html

Návody na odstranění v dalších jazycích