Míra závažnosti:  
  (98/100)

Odstranit AVbytes Vista Protection 2015

od Olivia Morelli - - | Druh: Spyware

Co je AVbytes Vista Protection 2015?

AVbytes Vista Protection 2015 je falešný anti-spyware, který spadá do širší skupiny škodlivých programů známých pod společnou hlavičkou ‚Braviax‘. Jde o poměrně starou skupinu počítačových hrozeb. Je proto možné, že jste se s některou předešlou verzí virů z této skupiny již setkali. V souvislosti s aktuálními hrozbami Braviax je důležité především vědět, s jakým cílem byly vytvořeny. Program AVbytes Vista Protection 2015 byl, podobně jako jeho předchozí verze, navržen tak, aby dokázal napadeného uživatele přesvědčit o tom, že se v jeho počítači nacházejí nebezpečné viry. Poté se uživatele pokusí přimět k zakoupení své falešné licence, která má smyšlené viry odstranit. To, prosím, NEDĚLEJTE. Platbou za licenci byste pouze přišli o vynaložené peníze, a navíc byste internetovým zločincům, kteří virus vyvinuli, odhalili i některá svá osobní a citlivá data, především své jméno, údaje z platební karty, e-mail a některá další. Pokud už se vám upozornění tohoto falešného anti-spywaru na obrazovce objevují, nevěnujte jim pozornost. Jejich rozkliknutí by vás mohlo snadno poslat na škodlivé stránky určené k zakoupení licencované, plné verze programu AVbytes Vista Protection 2015. V dané situaci byste si měli stáhnout nějaký spolehlivý anti-spywarový program a nechat jím svůj počítač zkontrolovat. Důvěryhodný anti-spyware vám pomůže odstranit z počítače kromě tohoto viru i další škodlivé programy, které se v něm mohou ukrývat. Malwarový program AVbytes Vista Protection 2015 se může, podobně jako jakýkoli jiný rouge, pokusit legitimní anti-spywarové programy zablokovat. Pokud k tomu dojde, můžete svůj bezpečnostní software odblokovat postupem podle podrobného návodu uvedeného níže.

Jak může program AVbytes Vista Protection 2015 napadnout můj počítač?

Program AVbytes Vista Protection 2015 je dalším z mnoha falešných anti-spywarových programů vytvořených s cílem odcizit peníze napadených uživatelů. Hlavním projevem tohoto viru jsou různá upozornění, která uživateli zobrazuje. Tyto falešné zprávy varují před ohrožením počítače některými viry a problémy. Pokud tato varování uvidíte, skutečně to znamená, že se uvnitř vašeho počítače nachází nežádoucí škůdce, i když poněkud jiný, než se vám zprávy snaží namluvit. Proti hrozbám, jako je AVbytes Vista Protection 2015, lze počítač ochránit především instalací spolehlivého anti-spywaru. Bezpečnostní software je vždy nutné také pravidelně aktualizovat. Pamatujte si, že podvodné programy typu ‚rouge‘ využívají ke svému šíření často různé nepoctivé triky a strategie. Mohou se vám nainstalovat do systému poté, co si stáhnete zavirovanou přílohu nějakého e-mailu, po kliknutí na podvodnou reklamu, či při návštěvě škodlivých internetových stránek. Dávejte si pozor i na různé podezřelé e-maily, které vám budou tvrdit, že máte možnost vyhrát neuvěřitelné výhry a podobně. Většina takových mailů je využívána pouze k šíření podvodných aplikací a jiných potenciálně nežádoucích programů. Kromě toho byste se měli pokusit vyhýbat i upozorněním, která vám budou nabízet antivirové skenování vašeho počítače přes internet, či tvrdit, že některé vaše programy, jako např. Flash Player, FLV Player, Java a podobně, potřebují aktualizovat. Pamatujte si, že právě touto cestou se velmi často šíří právě viry jako AVbytes vista Protection 2015. Pokud si myslíte, že pro některé ze svých programů skutečně potřebujete aktualizace, navštivte oficiální stránky těchto programů a stáhněte si je tam. Jestliže máte podezření na výskyt viru AVbytes Vista Protection 2015 v počítači, v první řadě ignorujte veškerá jeho oznámení. Znějí zpravidla následovně:

Tracking software found!
Your PC activity is being monitored. Possible spyware infection. Your data security may be compromised. Sensitive data can be stolen. Prevent damage now by completing a security scan.

Jak odstranit virus AVbytes Vista Protection 2015?

Pokud si myslíte, že se vám někde počítači ukrývá virus AVbytes Vista Protection 2015, nechte si počítač okamžitě zkontrolovat od nějakého spolehlivého anti-spywarového programu. Po skenování nechte také odstranit všechny hrozby, které anti-spyware najde. V žádném případě si v takové chvíli nekupujte licenci tohoto viru. Platbou za licenci byste pouze přišli o své peníze. Měli byste si stáhnout naopak nějaký spolehlivý anti-spyware, po stažení jej aktualizovat a nechat jej provést úplné skenování systému. Potřebujete-li podrobnější instrukce, podívejte se na tento návod. K odstranění viru AVbytes Win 7 Protection 2015 doporučujeme využít programy Reimage či SpyHunter 5Combo Cleaner. Tyto aplikace dokáží snadno odhalit jakoukoli skrytou součást nejen tohoto viru, ale i dalších počítačových hrozeb.

POZOR! AVbytes Vista Protection 2015 se může pokusit zablokovat instalaci a činnost legitimních bezpečnostních programů včetně aplikací SpyHunter a StopZilla. Máte-li se stažením či spuštěním těchto aplikací potíže, vyzkoušejte následující možnosti:

1. ZABLOKOVÁNÍ VIRU S POMOCÍ OBNOVENÍ SYSTÉMU:

 1. Klikněte na tlačítko Start -> Všechny programy -> Příslušenství -> Systémové nástroje -> Obnovení systému.
 2. Zvolte si Obnovit stav počítače k dřívějšímu datu a klikněte na Další.
 3. Zvolte si datum a odpovídající bod obnovy a klikněte na tlačítko Další.
 4. Vyčkejte, dokud se počítač nerestartuje, a poté v okně Obnovení bylo dokončeno klikněte na tlačítko OK.
 5. Stáhněte si program Reimage, aktualizujte jej a nechte jej provést úplnou kontrolu svého počítačového systému.

2. RESTARTOVÁNÍ V NOUZOVÉM REŽIMU SE SÍTÍ:

 1. Restartujte svůj počítač.
 2. Ihned poté, co začne být opět aktivní, začněte opakovaně mačkat klávesu F8, a to až do chvíle, než se objeví obrazovka Pokročilé možnosti spuštění.
 3. Na ní si (s pomocí kláves se šipkami) zvolte Nouzový režim se sítí a poté stiskněte Enter.
 4. Přihlaste se ke stejnému uživatelskému účtu, v němž jste pracovali v běžném režimu Windows.
 5. Nyní klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu IE, případně jiného prohlížeče, a zvolte si možnost Spustit jako či Spustit jako správce. Je-li to nutné, zadejte i své administrátorské heslo.
 6. Do adresního řádku zadejte následující odkaz: https://odstranitvirus.cz/download/hunter.exe a stáhněte si program na pracovní plochu.
 7. Poté program spusťte, aby mohl škodlivé soubory tohoto viru odstranit.

3. KONTROLA POČÍTAČE S POMOCÍ NOVĚ VYTVOŘENÉHO ÚČTU GUEST:

Máte-li další uživatelský účet (Guest), můžete se pokusit spustit kontrolu systému s jeho pomocí. Jediné, co musíte udělat, je přihlásit se k tomuto uživatelskému účtu a stáhnout si program Reimage, který poté provede skenování vašeho systému. Účet Guest si můžete aktivovat postupem podle následujících instrukcí:

 1. Klikněte na Start -> Nastavení -> Ovládací panely a zvolte si položku Uživatelské účty.
 2. Poté, co se objeví nové okno, klikněte na Účet Guest -> Zapnout účet Guest.
 3. Vyčkejte, dokud se počítač nerestartuje a vy neuvidíte přihlašovací obrazovku Windows.
 4. Na ní si zvolte účet Guest a v něm si poté stáhněte námi doporučený anti-spyware.

4. STAŽENÍ ANTI-SPYWARU S POMOCÍ DALŠÍHO POČÍTAČE:

 1. Vezměte si na pomoc další počítač, který není tímto virem napaden, a stáhněte si do něj aplikaci Reimage či SpyHunter 5Combo Cleaner.
 2. Poté, co tento úkon dokončíte, zkopírujte stažený anti-malware na CD/DVD, externí disk či na USB flash disk.
 3. Mezitím zabijte škodlivé procesy běžící na vašem počítači. Pomůže vám tento návod.
 4. Připojte k zavirovanému počítači nosič, na který jste uložili daný anti-spyware, a program spusťte.

5. ZABLOKOVÁNÍ VIRU AVbytes Vista Protection 2015 PŘED SPUŠTĚNÍM SKENOVÁNÍ:

 1. Nechte program AVbytes Vista Protection 2015 zahájit, a poté i dokončit falešné skenování systému.
 2. Klikněte na Povolit nechráněné a zavřete okno s varovným upozorněním.
 3. Otevřete Průzkumník souborů (klikněte na Start -> Dokumenty) a do řádku pro cestu k souboru zadejte text %AppData%. Klikněte na Enter.
 4. Změňte název položky guard-agas či další podobných záznamů.
 5. Restartujte svůj počítač a do adresního řádku zadejte tento odkaz: https://odstranitvirus.cz/download/hunter.exe
 6. Stáhněte si program SpyHunter a nechte jej odstranit škodlivé soubory viru AVbytes Vista Protection 2015.
Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.

O autorovi

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Olivia Morelli
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-avbytes-vista-protection-2015.html

Návody na odstranění v dalších jazycích