Míra závažnosti:  
  (97/100)

Odstranit AVbytes Vista Antivirus 2015

od Alice Woods - - | Druh: Spyware

Co je AVbytes Vista Antivirus 2015?

AVbytes Vista Antivirus 2015 je nebezpečná aplikace, která byla uvedena na internet na začátku prosince roku 2014. Spolu s tímto programem bylo vypuštěno ještě několik dalších, velice podobných ‚rouge‘ aplikací. Jejich názvy jsou AVbytes Win 7 Antivirus 2015, AVbytes Win 8 Antivirus 2015 a AVbytes XP Antivirus 2015. Právě názvy, které jsou vždy přizpůsobeny dané verzi operačního systému Windows, jsou to hlavní, co jednotlivé programy odlišuje. Co se týče vzhledu, jsou všechny tyto aplikace téměř identické. Asi nepřekvapí, že všechny tyto programy zobrazují i zcela identická upozornění, jejichž obsahem je varování před nebezpečím ukrytým v počítači. Upozornění jsou samozřejmě falešná a slouží pouze k tomu, aby napadeného uživatele přiměla ke koupi licence tohoto viru. Ať už se vám dostane do počítače kterýkoli z těchto programů, ihned po napadení v něm provede několik systémovým změn. Zanechá vlastní záznamy v registru, uloží do počítače své soubory a ihned poté, co napadený uživatel počítač vypne a znovu zapne, se mu tento virus začne prezentovat jako spolehlivý anti-spywarový program. Aby toto zdání ještě podpořil, bude vám neustále zobrazovat vlastní skenování vašeho systému a různá varovná upozornění. Ta jsou přitom navržena tak, aby každému uživateli ohlásila nalezení stovek různých virů či jiných problémů uvnitř jeho počítače. Tato varování jsou zcela smyšlená a naprosto nerelevantní, proto se jimi, prosím, nenechte oklamat. Zbavíte se jich tím, že ze systému odstraníte virus AVbytes Win 7 Antivirus 2015. Pro tento účel doporučujeme vzít si na pomoc aplikaci Reimage, případně nějaký jiný spolehlivý anti-spyware.

Jak odstranit virus AVbytes Vista Antivirus 2015?

AVbytes Vista Antivirus 2015 se šíří s pomocí několika různých technik, které jsou ale poměrně dobře známé a pro uživatele, kteří se o ochranu svého počítače zajímají hlouběji, nebudou žádným překvapením. Pokud však takovým člověkem nejste, může vás tento falešný anti-spyware obelstít během několika málo vteřin, ve kterých se vám pak velice snadno nainstaluje do systému. Napadení tímto virem se ale můžete velice snadno ubránit. Stačí mít na zřeteli několik věcí. Především si pamatujte, že v dnešní době je nutné mít v počítači nainstalován anti-spywarový program. Mít anti-spyware, který je zastaralý, je ale skoro totéž, jako nemít žádný. Proto je nutné nainstalovaný anti-spyware také pravidelně aktualizovat. V neposlední řadě je třeba dodržovat určité zásady bezpečného pohybu po internetu. Které to jsou? Vyhýbejte se především ilegálním internetovým stránkám a podezřelým e-mailům. Ignorujte i různá podvodná upozornění, která se mohou znenadání objevit na vaší obrazovce. Většina z nich vás bude upozorňovat na chybějící aktualizace pro vaše programy, ale mohou vás varovat i před nedostatečným zabezpečením počítače nebo vám nabízet antivirovou kontrolu přes internet. NENECHTE se jimi oklamat! Nic takového jako ‚kontrola počítače přes internet‘ neexistuje. Pokud chcete zkontrolovat stav svého počítače, měli byste si nainstalovat nějaký důvěryhodný bezpečnostní software. Chybějící aktualizace pro své programy byste si zase, máte-li o ně skutečně zájem, měli stahovat přímo z oficiálních stránek těchto programů. Pokud už vám AVbytes Vista Antivirus 2015 svá vyskakovací okna zobrazuje, ignorujte jejich obsah a bezodkladně proveďte níže popsané kroky. Upozornění tohoto falešného programu vypadají většinou takto:

System Hijack!
System security threat was detected. Viruses and/or spyware may be damaging your system now. Prevent infection and data loss or stealing by running a free security scan.

Tracking software found!
Your PC activity is being monitored. Possible spyware infection. Your data security may be compromised. Sensitive data can be stolen. Prevent damage now by completing a security scan.

Jak odstranit virus AVbytes Vista Antivirus 2015?

Pokud si myslíte, že váš počítač napadl virus AVbytes Vista Antivirus 2015, nejlepší možnou reakcí je ověřit si to s pomocí nějakého spolehlivého anti-spywaru. Doporučujeme nainstalovat si anti-spywarový program do počítače a nechat jej, aby za vás virus odstranil automaticky. Jediné, co musíte v takovém případě udělat vy, je stáhnout si anti-spyware, aktualizovat jej a spustit skenování. Pro uživatele, kteří k tomu potřebují podrobnější instrukce, jsme připravili tento návod. Námi doporučené aplikace pro pomoc s odstraněním viru AVbytes Vista Antivirus 2015 jsou Reimage či SpyHunter 5Combo Cleaner. Tyto programy dokáží snadno odhalit všechny součásti nejen tohoto, ale i jiných počítačových škůdců ukrytých ve vašem systému.

POZOR! Virus AVbytes Vista Antivirus 2015 se může pokusit zablokovat ve vašem počítači instalaci nebo činnost legitimních bezpečnostních aplikací včetně programů SpyHunter a StopZilla. Máte-li se stažením či spuštěním těchto aplikací potíže, vyzkoušejte následující možnosti:

1. ZABLOKOVÁNÍ VIRU S POMOCÍ OBNOVENÍ SYSTÉMU:

 1. Klikněte na tlačítko Start -> Všechny programy -> Příslušenství -> Systémové nástroje -> Obnovení systému.
 2. Zvolte si Obnovit stav počítače k dřívějšímu datu a klikněte na Další.
 3. Zvolte si datum a odpovídající bod obnovy a klikněte na Další.
 4. Vyčkejte, dokud se počítač nerestartuje, a poté v okně Obnovení bylo dokončeno klikněte na tlačítko OK.
 5. Stáhněte si program Reimage, aktualizujte jej a nechte jej provést úplnou kontrolu svého počítačového systému.

2. RESTARTOVÁNÍ V NOUZOVÉM REŽIMU SE SÍTÍ:

 1. Restartujte svůj počítač.
 2. Ihned, když bude počítač znovu aktivní, začněte opakovaně mačkat klávesu F8, a to až do chvíle, než se objeví obrazovka Pokročilé možnosti spuštění.
 3. Na té si zvolte Nouzový režim se sítí (s využitím kláves se šipkami) a poté stiskněte Enter.
 4. Přihlašte se ke stejnému uživatelskému účtu, v němž jste pracovali v běžném režimu Windows.
 5. Nyní klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu IE, případně jiného prohlížeče, a zvolte si možnost Spustit jako či Spustit jako správce. Je-li to nutné, zadejte i své administrátorské heslo.
 6. Do adresního řádku zadejte následující odkaz: https://odstranitvirus.cz/download/hunter.exe a stáhněte si program na pracovní plochu.
 7. Poté program spusťte, aby mohl škodlivé soubory tohoto viru odstranit.

3. KONTROLA POČÍTAČE S POMOCÍ NOVĚ VYTVOŘENÉHO ÚČTU GUEST:

Máte-li další uživatelský účet (Guest), můžete se pokusit spustit kontrolu svého systému s jeho pomocí. Jediné, co musíte udělat, je přihlásit se k tomuto uživatelskému účtu a stáhnout si program Reimage, který poté provede skenování vašeho systému. Účet Guest si můžete aktivovat takto:

 1. Klikněte na Start -> Nastavení -> Ovládací panely a zvolte si položku Uživatelské účty.
 2. Poté, co se objeví nové okno, klikněte na Účet Guest -> Zapnout účet Guest.
 3. Nyní vyčkejte, dokud se počítač nerestartuje a vy neuvidíte přihlašovací obrazovku Windows.
 4. Na ní si zvolte účet Guest a v něm si poté stáhněte námi doporučený anti-spyware.

4. STAŽENÍ ANTI-SPYWARU S POMOCÍ DALŠÍHO POČÍTAČE:

 1. Vezměte si na pomoc druhý počítač, který tímto virem napaden nebyl, a stáhněte si do něj aplikaci Reimage nebo SpyHunter 5Combo Cleaner.
 2. Poté, co úkon dokončíte, zkopírujte stažený anti-malware na CD/DVD, externí disk či na USB flash disk.
 3. Mezitím zabijte škodlivé procesy viru běžící na vašem počítači. K tomu můžete využít tento návod.
 4. Připojte k zavirovanému počítači nosič, na který jste anti-spyware uložili, a program spusťte.

5. ZABLOKOVÁNÍ VIRU Security Bytes 2015 PŘED SPUŠTĚNÍM SKENOVÁNÍ:

 1. Nechte program Security Bytes 2015, aby zahájil a poté i dokončil své falešné skenování systému.
 2. Klikněte na Povolit nechráněné a zavřete okno s varovným upozorněním.
 3. Otevřete Průzkumník souborů (klikněte na Start -> Dokumenty) a do řádku pro cestu k souboru zadejte text %AppData%. Klikněte na Enter.
 4. Změňte název položky guard-agas a další podobných záznamů.
 5. Restartujte svůj počítač a do adresního řádku zadejte tento odkaz: https://odstranitvirus.cz/download/hunter.exe
 6. Stáhněte si program SpyHunter a nechte jej škodlivé soubory viru AVbytes Vista Antivirus 2015 odstranit.
Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.

O autorovi

Alice Woods
Alice Woods

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Alice Woods
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-avbytes-vista-antivirus-2015.html

Návody na odstranění v dalších jazycích