Co je to av.exe? Mám ho odstranit?

Harold Dalma - -

av.exe je škodlivý proces spjatý s velkou skupinou virů, v níž jsou všechny viry klonem stejné předlohy. Jedná se o programy XP Antivirus Pro 2012, Vista Internet Security 2010, Win 7 Guardian, XP Defender 2013 a celou řadu dalších aplikací s totožným grafickým rozhraním. Všem těmto programům jde o jediné – připravit svou oběť o peníze. Proces av.exe je pro všechny tyto hrozby rozhodujícím způsobem důležitý, neboť pomáhá spustit určité parazitní komponenty ve chvíli, kdy je to třeba. Kromě toho může údajně také změnit domovskou stránku uživatele a deaktivovat legitimní bezpečnostní software. Pamatujte si, že přítomnost tohoto procesu znamená, že váš počítač je napaden určitou počítačovou hrozbou. Proces av.exe proto musíte co nejrychleji ukončit.

Av.exe se ve většině případů nainstaluje do adresáře %AppData% (obvyklé umístění je C:\Documents and Settings\[username]\Local Settings\Application Data). Měli byste však vědět, že může jít také o zcela legitimní součást operačního systému či o legitimní software. Doporučujeme proto, abyste tento soubor předtím, než jej smažete, důkladně zkontrolovali.

výsledek - stav souboru
nebezpečný soubor
výzkumné středisko Odstranitvirus.cz shromažďuje a kontroluje všechny informace související s av.exe. Klademe si otázky jako 'Může být tento soubor závadný?', 'Je tento název souboru používán malwarem?' a podobně. Stav souboru je pouze naším názorem, který si tvoříme na základě našeho zkoumání. Stav NEBEZPEČNÝ SOUBOR znamená, že soubor představuje hrozbu vašemu systému. Řiďte se doporučením níže.
doporučení
Je-li váš počítač pomalý nebo máte problémy s nevyžádanou reklamou a přesměrováním na neznámé stránky, vřele vám doporučujeme otestovat váš počítač důvěryhodným anti-spywarovým programem. Proveďte některé z testů dostupných zdarma a zkontrolujte, zda máte v systému nevyžádané aplikace, které by mohly být za tyto problémy zodpovědné.
Můžeme být partnerem jakéhokoli produktu, který doporučujeme na našich stránkách. Pro plné znění viz Dohodu o užívání
Reimage je nástroj doporučený pro zjištění hrozeb a závadného softwaru ve vašem systému. Zkušební verze produktu vyhledá škodlivé aplikace ve vašem systému.
Tiskové zmínky o Reimage
Tiskové zmínky o Reimage
Podobné programy
Plumbytes Anti-Malware
Malwarebytes Anti Malware
Webroot SecureAnywhere AntiVirus
zdroj: http://www.2-spyware.com/file-av-exe.html

Návody na odstranění v dalších jazycích


Soubory
Software
Porovnávání