Míra závažnosti:  
  (96/100)

Attentive Antivirus. Jak ho odstranit? (Průvodce odinstalace)

od Julie Splinters - - | Druh: Malware

Attentive Antivirus je falešný anti-spyware (tzv. rouge anti-spyware) a patří do staré skupiny virů známé pod názvem WinWebSec. Poté, co se nainstaluje do počítače, začne uživatele upozorňovat na výskyt smyšlených virů. Tímto způsobem se jej snaží vystrašit a přinutit k zakoupení své licencované verze. Program Attentive Antivirus však ve skutečnosti žádnou licencovanou verzi nemá. Bude-li vám tedy tvrdit, že máte v počítači viry, s jejichž odstraněním vám pomůže právě jeho licence, toto varování ignorujte. Koupě licence by znamenala pouze ztrátu vynaložených peněz. Obvykle se tento falešný anti-spyware objeví v systému, aniž by vás nějak požádal o souhlas s instalací. Využívá přitom nedostatky v zabezpečení plynoucí zpravidla z toho, že zapomenete aktualizovat anebo vůbec nepoužíváte antivirové a anti-spywarové programy. Aplikaci Attentive Antivirus, prosím, nepoužívejte. Jestliže už jste za tento rouge zaplatili, kontaktujte společnost, jejíž kreditní kartu využíváte, a požádejte o stažení platby. Následně Attentive Antivirus okamžitě odstraňte z počítače.

JAK MŮŽE ATTENTIVE ANTIVIRUS DO MÉHO POČÍTAČE PRONIKNOUT?

Attentive Antivirus využívá k šíření stejné metody jako jeho předchůdci. Obvykle spolupracuje s trojským koněm, který se ukrývá na nezákonných internetových stránkách nebo v nevyžádané poště. V zájmu bezpečnosti svého počítače si proto dávejte pozor na e-maily od neznámých odesílatelů. Jakmile pronikne do počítače, začne do něj trojský kůň stahovat škodlivé soubory a pozmění v něm určitá nastavení. Nová nastavení mu umožní aktivovat malware při dalším spuštění počítače. Ten vám pak začne zobrazovat svá vyskakovací okna s reklamou a následující upozornění:

Attentive Antivirus Firewall Alert
Attentive Antivirus has blocked a program from accessing the internet
Internet Explorer is infected with Trojan-BNK.Win32.Keylogger.gen
Private data can be stolen by third parties, including credit card details and passwords.

Warning!
Network attack attempt detected. To keep the computer safe, the threat must be blocked.

Warning!
Infected file detectedLocation: File SystemSuspicious activity detected in the application cmd.exe to the behavior of the virus Win32/Conficker.X. For your security and to avoid loss of data, the operation of application cmd.exe has been temporarily restricted.

Těmto varováním nedůvěřujte! Pokud se na vaší obrazovce objeví, spusťte úplné skenování systému aktualizovaným anti-spywarem a odstraňte Attentive Antivirus z počítače.

JAK ODSTRANIT Attentive Antivirus?

Chcete-li Attentive Antivirus z počítače odstranit, proveďte skenování systému programem SpyHunterCombo Cleaner či Reimage a odstraňte z počítače napadené soubory.

Nemůžete-li bezpečnostní aplikace spustit, proveďte následující:

1. Restartujte počítač v ‚Nouzovém režimu se sítí‘. Ihned po startu počítače začněte opakovaně mačkat klávesu F8.
2. Přihlašte se ke stejnému uživatelskému účtu, v němž jste pracovali v normálním režimu Windows.
3. Nyní klikněte na ikonu IE či jiného prohlížeče a zvolte si ‚Spustit jako‘ či ‚Spustit jako správce‘. Je-li to nutné, zadejte své administrátorské heslo.
4. Do adresního řádku vložte tento odkaz: https://www.2-spyware.com/download/hunter.exe a stáhněte si program na pracovní plochu. Tento program po spuštění zastaví škodlivé procesy aplikace Attentive Antivirus a následně odstraní ze systému všechny její soubory.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.
obrázek pro Attentive Antivirus
obrázek pro Attentive Antivirus

O autorovi

Julie Splinters
Julie Splinters - Specialistka na odstraňování malwaru

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Julie Splinters
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-attentive-antivirus.html

Návody na odstranění v dalších jazycích