Míra závažnosti:  
  (96/100)

Odstranit A-Secure 2015

od Lucia Danes - - | Druh: Spyware

Co je to A-Secure 2015?

A-Secure 2015 je falešný bezpečnostní program, který patří do známé rodiny programů typu ‚rouge‘ s názvem Braviax/FakeRean. Tento program se snaží budit dojem spolehlivého a legitimního bezpečnostního nástroje a je třeba uznat, že se mu to celkem daří. Poté, co se zvládne dostat do systému, začne v počítači zdánlivě vyhledávat různé viry. Průběh této kontroly, při níž jakoby prohledával každý jednotlivý disk a ostatní části systému, přitom zobrazuje uživateli a následně mu zobrazí i závěrečné ‚výsledky‘. Ty jsou samozřejmě smyšlené a vy byste jim nikdy neměli uvěřit. Pokud už vám virus A-Secure 2015 svá upozornění, ve kterých vás informuje o desítkách či stovkách různých virů, zobrazuje, V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ jim nevěřte. Virus se vás snaží pouze vyděsit a přimět k zakoupení své licence. To by vás však nemělo ani napadnout, nepřejete-li si ovšem přijít o své peníze či odhalit svá citlivá data kybernetickým zločincům. Pokud už jste se ale nechali přesvědčit o tom, že se ve vašem počítači skutečně nachází počítačové viry, měli byste využít pomoci nějakého jiného, spolehlivějšího anti-spywaru či antiviru a zkontrolovat svůj počítač ještě jednou. Taková kontrola vám pomůže odhalit skutečný virus ve vašem počítači, kterým je samozřejmě A-Secure 2015. Pokud už jste si licenci tohoto programu zakoupili a virus vám svá falešná upozornění přestal zobrazovat, mějte se i přesto na pozoru. Virus je totiž stále přítomen ve vašem počítači a mohl by se stát příčinou zavlečení dalších pochybných aplikací do vašeho systému. Proto na nic nečekejte a zkontrolujte svůj počítač programem Reimage. Spyhunter dokáže odstranit nejen soubory viru A-Secure 2015, ale i další škodlivé položky.

Jak se může A-Secure 2015 dostat do mého počítače?

Pokud jste se ještě nikdy nesetkali s falešným anti-spywarovým programem, vězte, že aplikace tohoto typu se šíří nepoctivými způsoby a při své snaze dostat se do vašeho počítače se vás nikdy nebudou ptát na vaše svolení. Chcete-li se pronikání podobných programů na svůj počítač ubránit, měli byste dodržovat zásady bezpečného pohybu po internetu. Tento rouge se šíří většinou s pomocí falešných upozornění, která vám mohou vyskočit na obrazovku v momentě, kdy navštěvujete nějaké (a je jedno, zda nezákonné či legitimní) internetové stránky. Upozorní vás přitom na různé viry a nabídnou vám kontrolu počítače přes internet. A-Secure 2015 se může do vašeho počítače dostat i poté, co kliknete na podvodné okno, které vám bude nabízet aktualizaci pro Javu, Flash Player, pro váš prohlížeč či pro nějaký jiný program. Pamatujte si, že nic takového jako kontrola přes internet či online skenování neexistuje a že téměř všechny nabídky na aktualizaci Flashe jsou podvod. Budete-li během surfování po internetu upozorněni na zastaralý software, měli byste upozornění ignorovat, anebo si zmíněné aktualizace nainstalovat přímo z oficiálních intenetových stránek daného softwaru. Další oblíbenou metodou šíření škodlivých programů, jako je malware A-Secure 2015, je nevyžádaná pošta, i jí byste se proto měli, pokud možno, snažit vyhýbat. Jestliže už jste se k instalaci A-Secure 2015 nechali zlákat, měli byste alespoň ignorovat všechna jeho upozornění tohoto typu:

System Hijack!
System security threat was detected. Viruses and/or spyware may be damaging your system now. Prevent infection and data loss or stealing by running a free security scan.

Kromě toho ignorujte i veškerá skenování programu A-Secure 2015 a NIKDY si nekupujte jeho licenci. Pouze byste se tím připravili o své peníze. Pokud už jste si těchto falešných skenování všimli, nemarněte čas a postupujte podle níže uvedených instrukcí, které vám pomohou se tohoto nežádoucího ‚rouge‘ programu zbavit.

Jak odstranit virus A-Secure 2015?

A-Secure 2015 je falešný anti-spyware, který se snaží lidi vystrašit, aby je pak díky tomu mohl připravit o peníze. Proto je třeba, abyste ihned, když zaregistrujete jeho falešná upozornění, podnikli patřičná opatření. V ideálním případě byste měli sáhnout po MOŽNOSTI AUTOMATICKÉHO ODSTRANĚNÍ. Při ní vám postačí pouze stáhnout si spolehlivý anti-spyware, aktualizovat jej a spustit úplné skenování vašeho systému. V případě, že oceníte podrobnější instrukce, pro vás máme tento návod. Nejlepší a námi doporučené aplikace pro pomoc s odstraněním A-Secure 2015 jsou Reimage a SpyHunter 5Combo Cleaner. Tyto programy jsou schopné snadno odhalit každou součást nejen tohoto, ale i jiných počítačových škůdců, ukrytou ve vašem počítači.

POZOR! A-Secure 2015 se může pokusit zablokovat instalaci a činnost legitimních bezpečnostních programů včetně aplikací SpyHunter a StopZilla. Pokud nemůžete spustit ani jeden z těchto programů, vyzkoušejte následující možnosti:

1. ZASTAVENÍ VIRU S POMOCÍ OBNOVENÍ SYSTÉMU:

 1. Klikněte na Start -> Všechny programy -> Příslušenství -> Systémové nástroje -> Obnovení systému.
 2. Zde si zvolte možnost Obnovit stav počítače k předchozímu datu a klikněte na Další.
 3. Zvolte si datum bodu obnovy a klikněte na tlačítko Další.
 4. Vyčkejte, dokud se počítač nerestartuje, a poté v okně Obnovení bylo dokončeno klikněte na OK.
 5. Následně si stáhněte Reimage a poté, co jej aktualizujete, spusťte úplné skenování systému.

Jste-li uživatelem Windows 8, postupujte takto:

 1. Přejděte na startovní obrazovku Windows 8 a do pole pro vyhledávání zadejte bod obnovy.
 2. Poté klikněte na Nastavení -> Vytvořit bod obnovy.
 3. V záložce Ochrana systému si zvolte možnost Obnova systému.
 4. Pro zobrazení dalších bodů obnovy klikněte na tlačítko Další a poté si kliknutím levým tlačítkem myši zvolte ten, který vyhovuje vašim potřebám.
 5. Nyní si zvolte možnost Vyhledat ovlivněné programy -> Zavřít -> Další -> Dokončit.
 6. Poté, co se počítač restartuje, si stáhněte program Reimage, aktualizujte jej a spusťte úplné skenování systému.

2. RESTARTUJTE PROGRAM V NOUZOVÉM REŽIMU SE SÍTÍ:

 1. Restartujte svůj počítač.
 2. Ihned poté, co počítač začne být aktivní, začněte opakovaně mačkat klávesu F8, a to až do chvíle, kdy se vám objeví obrazovka Pokročilé možnosti spuštění.
 3. Zde si (s pomocí kláves se šipkami) zvolte možnost Nouzový režim se sítí a poté stiskněte Enter.
 4. Přihlašte se k témuž uživatelskému účtu, v němž jste pracovali v normálním režimu Windows.
 5. Pravým tlačítkem myši pak klikněte na ikonu IE či jiného prohlížeče a zvolte si Spustit jako či Spustit jako správce. Je-li to nutné, zadejte heslo ke svému administrátorskému účtu.
 6. Do adresního řádku zadejte tento odkaz: https://odstranitvirus.cz/download/hunter.exe a stáhněte si program na pracovní plochu. Poté, co program spustíte, odstraní SpyHunter z vašeho počítače škodlivé soubory.

3. KONTROLA SYSTÉMU S POMOCÍ ÚČTU GUEST:

Máte-li další uživatelský účet (Guest), můžete se pokusit spustit úplné skenování systému z něj. Postačí se do tohoto účtu pouze přihlásit a poté si stáhnout program Reimage, který provede úplné skenování systému. Svůj uživatelský účet můžete aktivovat s pomocí následujících kroků:

 1. Klikněte na tlačítko Start -> Nastavení -> Ovládací panely a zvolte si Uživatelské účty.
 2. Poté, co se objeví nové okno, klikněte na Účet Guest -> Zapnout účet Guest.
 3. Nyní vyčkejte, dokud se počítač nerestartuje a neobjeví se obrazovka přihlášení do Windows.
 4. Zvolte si Účet Guest a stáhněte si námi doporučený anti-spyware.

4. STAŽENÍ ANTI-SPYWARU S POMOCÍ DALŠÍHO POČÍTAČE:

 1. Vezměte si na pomoc další počítač, který není napadený virem, a stáhněte si do něj program Reimage či SpyHunter 5Combo Cleaner.
 2. Poté, co tento úkon dokončíte, zkopírujte tento anti-malware na CD/DVD, externí disk či USB flash disk.
 3. Mezitím nechte zabít škodlivé procesy na svém napadeném počítači. Můžete využít například tento návod.
 4. Poté k zavirovanému počítači připojte nosič, na který jste nahráli anti-spywarový program, a ten spusťte.

5. ZABLOKOVÁNÍ A-SECURE 2015 PŘED SPUŠTĚNÍM SKENOVÁNÍ:

 1. Dovolte aplikaci A-Secure 2015, aby zahájila svou činnost a dokončila své falešné skenování systému.
 2. Klikněte na Povolit nechráněné a zavřete zobrazené varování.
 3. Otevřete Průzkumník souborů (klikněte na Start -> Dokumenty) a do lišty pro umístění zadejte %AppData%. Klikněte na Enter.
 4. Přejmenujte guard-agas a další podobné záznamy.
 5. Restartujte svůj přístroj a do adresního řádku prohlížeče zadejte následující odkaz: https://odstranitvirus.cz/download/hunter.exe.
 6. Stáhněte si SpyHunter a odstraňte škodlivé soubory, které patří k A-Secure 2015.
Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.
obrázek pro A-Secure 2015
obrázek pro A-Secure 2015

O autorovi

Lucia Danes
Lucia Danes - Zabývající se viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Lucia Danes
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-a-secure-2015.html

Návody na odstranění v dalších jazycích